bugün

saçma sapan şekilde the social network'ün her ödülü almasına tepki olarak feysbuka uzun süre girmeme kararı alıyorum. tepkimi ortaya koyuyorum sana altın küre seçim konseyi ve mark zuckerberg. hatta tepkimi bir adım daha ileri taşıyıp bilumum nolan filmlerini de izleyerek tarafımı daha net bir şekilde belli edeceğim.
christian bale, natalie portman ve jim parsons hak ederek ödüllendirilmiş ve sevindirmişlerdir. ötesinde yarak kürek bir törendi. matt damon'ın beş yıl öncesine kadar robert de niro'yu tanımıyordum şeklinde bir sayıklaması vardı ki evlere şenlik amına koyim. konuşması ile robert downey jr. ve tören sunumuyla ricky gervais eğlendirmiştir. gervais'ın bruce willis'ı takdim ederken ashton kutcher'ın babası demesi pek bir komikti.
bak aklıma geldi lan en iyi müzik ödülünü bile the social network aldı... hans zimmer abiyi de harcadılar...
facebook'un birilerine iyi para dağıttığını görmemize vesile olmuş ödüllerdir.

amerika'da işler böyle demek ki hacı.*
en iyi senaryo: the social network (sosyal ağ) - aaron sorkin

en iyi senaryo buysa inception'un, black swan'ın ne oLduğunu biri bana açıkLasın Lütfen...

(bkz: aglamak istiyorum sayın seyirciler)
canım* black swan u en iyi film kategorisinde, inception u ise en iyi senaryo kategorisinde harcadıkları ödüllerdir. daha da bir şey demek gelmez içimden.
the social network aldığı ödülü hak etmemiştir. zamanında fight club a, se7en a bu ödülü vermemişsiniz. tamam david fincher usta bir yönetmendir ancak kendisi bile bu ödülle alakalı olarak yaptığı açıklamada "aslında benim tarzım olan bir film değil, böyle bir filmle ödül almam ilginç" demiştir. yazık.
aksarayda yapılsaydı pek bi anlamlı olurdu diye düşündüren tören.

not: inception hakketmedi lan bunu.
ya hoca hepsine eyvallah da en iyi müzik konusunda kesinlikle inception'un hakkının yendiği tören..merak ediyorum en iyi müzik ödülü the social network'e verilirken hiç mi kimse ''abi napıyoruz biz be!'' demedi.. yazık yani. hans zimmer kardeşim bırak sen bu işi ya, madem yok değer bilen adamlar, boşver yani.
nolan sen de niye kasıyorsun ki usta bu kadar senaryo şu bu, daya popüler bir şeyi gitsin yani, nedir ki?
69 a 1 kalan altın küre ödülleridir.*
verdikleri ödüllere bakılınca hiç bana öyle oscar provası gibi gelmeyen ödüllerdir.
Black Swan de Black Swan'dir anlamamdır etmemdir. Tamam inception da harcandı ama Facebook filminin ödül süpürmesi de nedir allasen? Hem eleştirel bir film yap, ki ben böyle durumlarda popüler bir şeyi eleştirmenin onun popülerliğini daha da arttırdığını düşünürüm, hem de herkes bi güzel yesin. Castin de tuzu biberi olsun üstüne. Natalie Portman o ödülü almasaydı sanırım bi bok yapamazdım. koca bi hasktr çeker otururdum yerime.
en iyi erkek oyuncu (drama): colin firth (king's speech)

en iyi kadın oyuncu (drama): natalie portman (black swan)

en iyi erkek oyuncu (komedi veya müzikal): paul giamatti (barney's version)

en iyi kadın oyuncu (komedi veya müzikal): anette bening (the kids are all right)

en iyi film (komedi veya müzikal): the kids are all right

en iyi film (drama): social network

en iyi yardımcı erkek oyuncu: christian bale (fighter)

en iyi yardımcı kadın oyuncu: melissa leo (fighter)

en iyi yönetmen: david fincher (social network)

en iyi senaryo: social network (sosyal ağ)

en iyi animasyon filmi: toy story 3 (oyuncak hikayesi 3)

en iyi film şarkısı: "you haven't seen the last of me" (burlesque)

en iyi film müziği: trent reznor ve atticus ross (social network)

yabancı dilde en iyi film: "in a better world" (danimarka)

bir tv mini dizisi ya da filminde en iyi erkek oyuncu: al pacino (you don't know jack)

bir tv mini dizisi ya da filminde en iyi kadın oyuncu: claire danes (temple grandin)

bir tv dizisinde en iyi kadın oyuncu (drama): katey sagal (sons of anarchy)

bir tv dizisinde en iyi erkek oyuncu (komedi veya müzikal): jim parsons (the big bang theory)

bir tv dizisinde en iyi kadın oyuncu (komedi veya müzikal): laura linney (big c)

bir tv dizi, mini dizi ya filminde en iyi yardımcı kadın oyuncu: jane lynch (glee)

kaynak: [null ]http://www.londravizyon.com/
inception gibi senaryo manyağı bir filme değil de the social network gibi yaşanmış ve gayet doğal bir olayı anlatan filme en iyi senaryo ödülünü verip kendisine bir ton küfür saydıran ödüller olmuştur.
al pacino'ya saygısızlık yapılmış bir ödül törenidir.yaşayan en büyük iki aktörden biri olan robert de niro sahneye davet edildiğinde kendisine matt damon tarafından methiyeler düzülmüş, dakikalarca ayakta alkışlanmış, kariyerini anlatan barkovizyon gösterisi verilmiş, neredeyse kendisine 15 dakika ayrılmıştır - ki kesinlikle haketmektedir bunları- kendisinden daha iyi bir oyuncu olan ( bana göre ) al pacino ise sadece alkışlanmış, birkaç dakika konuşmuş ve yerine oturmuştur. adaletinizi skym.
güncel Önemli Başlıklar