bugün

al pacino'ya saygısızlık yapılmış bir ödül törenidir.yaşayan en büyük iki aktörden biri olan robert de niro sahneye davet edildiğinde kendisine matt damon tarafından methiyeler düzülmüş, dakikalarca ayakta alkışlanmış, kariyerini anlatan barkovizyon gösterisi verilmiş, neredeyse kendisine 15 dakika ayrılmıştır - ki kesinlikle haketmektedir bunları- kendisinden daha iyi bir oyuncu olan ( bana göre ) al pacino ise sadece alkışlanmış, birkaç dakika konuşmuş ve yerine oturmuştur. adaletinizi skym.
inception gibi senaryo manyağı bir filme değil de the social network gibi yaşanmış ve gayet doğal bir olayı anlatan filme en iyi senaryo ödülünü verip kendisine bir ton küfür saydıran ödüller olmuştur.
en iyi erkek oyuncu (drama): colin firth (king's speech)

en iyi kadın oyuncu (drama): natalie portman (black swan)

en iyi erkek oyuncu (komedi veya müzikal): paul giamatti (barney's version)

en iyi kadın oyuncu (komedi veya müzikal): anette bening (the kids are all right)

en iyi film (komedi veya müzikal): the kids are all right

en iyi film (drama): social network

en iyi yardımcı erkek oyuncu: christian bale (fighter)

en iyi yardımcı kadın oyuncu: melissa leo (fighter)

en iyi yönetmen: david fincher (social network)

en iyi senaryo: social network (sosyal ağ)

en iyi animasyon filmi: toy story 3 (oyuncak hikayesi 3)

en iyi film şarkısı: "you haven't seen the last of me" (burlesque)

en iyi film müziği: trent reznor ve atticus ross (social network)

yabancı dilde en iyi film: "in a better world" (danimarka)

bir tv mini dizisi ya da filminde en iyi erkek oyuncu: al pacino (you don't know jack)

bir tv mini dizisi ya da filminde en iyi kadın oyuncu: claire danes (temple grandin)

bir tv dizisinde en iyi kadın oyuncu (drama): katey sagal (sons of anarchy)

bir tv dizisinde en iyi erkek oyuncu (komedi veya müzikal): jim parsons (the big bang theory)

bir tv dizisinde en iyi kadın oyuncu (komedi veya müzikal): laura linney (big c)

bir tv dizi, mini dizi ya filminde en iyi yardımcı kadın oyuncu: jane lynch (glee)

kaynak: [null ]http://www.londravizyon.com/
Black Swan de Black Swan'dir anlamamdır etmemdir. Tamam inception da harcandı ama Facebook filminin ödül süpürmesi de nedir allasen? Hem eleştirel bir film yap, ki ben böyle durumlarda popüler bir şeyi eleştirmenin onun popülerliğini daha da arttırdığını düşünürüm, hem de herkes bi güzel yesin. Castin de tuzu biberi olsun üstüne. Natalie Portman o ödülü almasaydı sanırım bi bok yapamazdım. koca bi hasktr çeker otururdum yerime.
verdikleri ödüllere bakılınca hiç bana öyle oscar provası gibi gelmeyen ödüllerdir.
69 a 1 kalan altın küre ödülleridir.*
ya hoca hepsine eyvallah da en iyi müzik konusunda kesinlikle inception'un hakkının yendiği tören..merak ediyorum en iyi müzik ödülü the social network'e verilirken hiç mi kimse ''abi napıyoruz biz be!'' demedi.. yazık yani. hans zimmer kardeşim bırak sen bu işi ya, madem yok değer bilen adamlar, boşver yani.
nolan sen de niye kasıyorsun ki usta bu kadar senaryo şu bu, daya popüler bir şeyi gitsin yani, nedir ki?
aksarayda yapılsaydı pek bi anlamlı olurdu diye düşündüren tören.

not: inception hakketmedi lan bunu.
the social network aldığı ödülü hak etmemiştir. zamanında fight club a, se7en a bu ödülü vermemişsiniz. tamam david fincher usta bir yönetmendir ancak kendisi bile bu ödülle alakalı olarak yaptığı açıklamada "aslında benim tarzım olan bir film değil, böyle bir filmle ödül almam ilginç" demiştir. yazık.
canım* black swan u en iyi film kategorisinde, inception u ise en iyi senaryo kategorisinde harcadıkları ödüllerdir. daha da bir şey demek gelmez içimden.
en iyi senaryo: the social network (sosyal ağ) - aaron sorkin

en iyi senaryo buysa inception'un, black swan'ın ne oLduğunu biri bana açıkLasın Lütfen...

(bkz: aglamak istiyorum sayın seyirciler)
facebook'un birilerine iyi para dağıttığını görmemize vesile olmuş ödüllerdir.

amerika'da işler böyle demek ki hacı.*
bak aklıma geldi lan en iyi müzik ödülünü bile the social network aldı... hans zimmer abiyi de harcadılar...
christian bale, natalie portman ve jim parsons hak ederek ödüllendirilmiş ve sevindirmişlerdir. ötesinde yarak kürek bir törendi. matt damon'ın beş yıl öncesine kadar robert de niro'yu tanımıyordum şeklinde bir sayıklaması vardı ki evlere şenlik amına koyim. konuşması ile robert downey jr. ve tören sunumuyla ricky gervais eğlendirmiştir. gervais'ın bruce willis'ı takdim ederken ashton kutcher'ın babası demesi pek bir komikti.
saçma sapan şekilde the social network'ün her ödülü almasına tepki olarak feysbuka uzun süre girmeme kararı alıyorum. tepkimi ortaya koyuyorum sana altın küre seçim konseyi ve mark zuckerberg. hatta tepkimi bir adım daha ileri taşıyıp bilumum nolan filmlerini de izleyerek tarafımı daha net bir şekilde belli edeceğim.
the social network ödülleri kazanınca facebook da kazanmış oldu. gecenin özeti de olsa olsa bu olur arkadaş. memnun etmedi, evet hem de hiç!
programı, ricky gervaisin "thank you god to make me ateist" sözüyle bitirdiği ödül töreni.
(iyisin hoşsunda, Yırtık dondan çıkar gibi ne alaka lan gervais.)
al pacino ve robert de niro gecenin açık ara yıldızlarıydı bence... onların yanı sıra robert downey jr. ve matt damonn abinizin sunum performansları da çok keyifliydi...

sinema dalında ödüllerin çoğunu the social network'e gitmesi inception ve nolan dayının oscar'da fena harcanacağının haberci gibiydi ama umarım öyle olmaz...

natalie portman denen varlık ise sahneye çıkıp konuşmaya başladığında sabah'ın 6 sına kadar uykusuz kaldığıma değmiş arkadaş dedirtti...

ve son olarak o justin bieber denen bebe içimizdeki çocuk falan diye bir şeyler sayıkladı ya en iyi animasyon ödülünü sunarken ağız burun dalasım geldi...

ahanda bu da ödüller;

68. altın küre ödülleri

en iyi film:
the social network
(best picture drama)

en iyi yönetmen:

david fincher, the social network
(best director)

en iyi film: (müzikal veya komedi)
the kids are all right
(best picture (musical or comedy)

en iyi erkek oyuncu (drama):
colin firth - the king's speech
(best performance by an actor in a motion picture (drama))

en iyi kadın oyuncu (drama):
natalie portman - black swan
(best performance by an actress in a motion picture (drama))

en iyi yabancı film:
in a better world
(best foreign language film)

en iyi kadın oyuncu (komedi veya müzikal):
anette bening (the kids are all right)
(best performance by an actress in a motion picture (musical or comedy))

en iyi erkek oyuncu (komedi veya müzikal):
paul giamatti - barney's version
(best performance by an actor in a motion picture (musical or comedy))

en iyi yardımcı erkek oyuncu:
christian bale (the fighter)
(best performance by an actor in a supporting role)

en iyi yardımcı kadın oyuncu:
melissa leo (the fighter)
(best performance by an actress in a supporting role)

en iyi senaryo:
the social network (sosyal ağ) - aaron sorkin
(best screenplay)

en iyi animasyon filmi:
toy story 3 (oyuncak hikayesi 3)
(best animated feature)

en iyi film müziği:
trent reznor ve atticus ross (the social network)
(best original score)

en iyi film şarkısı:
"you haven't seen the last of me" (burlesque)
o facebook ve mark zuckerberg varya topunuzun götünü siksin. tamam iyi filmdi hoş filmdi de bizim gözümüzden kaçan bir şey mi var lan? nesine verdiniz o ödülleri, amuza goyim.
ve drama dalında en iyi film ödülünü michael douglas elinden the social network alıyor.
social network'un en iyi film ödülünü aldığı program.
işte buna küfredim siktirin gidin lan orospu çocukları.
drama dalında en iyi de social network olmuştur. ne denilebilir bilmiyorum.
popülizm'in kurbanı olmayan tek ödülü colin firth the king's speech filmiyle aldı.
bir an the social network furyasına kapılıp en iyi erkek oyuncu ödülünü jesse eisenberg'e verecekler sandım tam çocuğumu kesmeye hazırlanıyordum...
drama film dalında en iyi erkek oyuncu ödülü colin firth'ün oldu, götünüzü sikeyim lan!