bugün

ezeli rekabette unutulmayacak bir tarihtir.fenerbahçeliler aldığı farklı galibiyetin her sene tadını çıkarır haklı olarak.
(bkz: mondragon un suçu ne/#9840817)
fenerbahçelilerin sürekli entryler girdiği,
galatasaraylıların ise konuşmadan, umarsızca, sadece entry kötülediği milli bayram.

fenerbahçeliler karmanın dibine vurmaktadır bugünlerde.
geçen haftanın en çok oy veren yazarlarıında ilk 10 sırayı galatasaraylı yazarlarımız paylaşacaktır bu gidişle.
(bkz: 6 kasım 6alatasaray ı anma gençlik ve skor bayramı)
(bkz: gfb timsah yürüyüşü yapsana)
ariel ortega'nın ergün penbe'yi çalımladıktan sonra durup, ergün'ün tekrar gelmesini beklemesi ve ayağa kalkıp geldikten sonra tekrar çalım atmasının 8. yıldönümü.

kutlu olsun.
(bkz: aytı kaşım)
küfretmek için bir çok sebep olan tarih...

(bkz: Lanetliyorum)
şöyle bir gündür. görsel *
(bkz: dünya şehircilik günü)
galatasaray'ın fenerbahçe'ye armağan ettiği bir gündür. fenerbahçeliler de kısa sürede benimsemiş olup her sene coşkuyla kutlanmaktadır.
spor ve sanatın dost olduğu gündür...
günün filmleri; kasımda aşk başkadır, aşk tutulması ve aşk geliyorum demez...

http://www.dailymotion.co...m-be-oha-fener-bahce_news
17 mayıs kutlanırken tabi bazıları için 6 kasımın önemini anlamak mümkün.
fenerbahçe'li ergenlerin milli bayramıdır.

bütün çubuklu tosuncukların bayramlarını kutluyorum. bir ara uğrayın da bayram şekeri vereyim size.
Bugün 6 Kasım sarı kırmızı karıcığım, yıllar geçse de seni hep sarı lacivert kanatacağım..
8eşiktaşlıları da unutmamak lazım bu anlamlı günde.
6 = FENERBAHÇE'nin bir maçta galatasaray filelerine bıraktığı toplam gol sayısı... /// Yarım Düzine...
1989 - Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma idaresi Başkanlığı GAP kuruldu.

1981 - YÖK Yasası yürürlüğe girdi.

1918 - Çanakkale Boğazı, ingiliz ve Fransızlarca işgal edildi.

1913 - Hintli lider Mahatma Gandhi tutuklandı.

1860 - Abraham Lincoln ABD başkanı seçildi.

1991 - ilhan Selçuk ve yaklaşık 80 Cumhuriyet çalışanı gazeteden ayrıldı.

1893 - Peter ilyiç Çaykovski, Rus besteci vefat etti.

1494 - Kanuni Sultan Süleyman doğdu.
züğürt tesellisi.
yeter lan oha.
daha dün "remember the fifth of november" * diye mesaj atan arkadaşım, ardından 6 kasım'ı da unutma dedi. s.kicem ha. unutturuyonuz mu sanki?
(bkz: 6 kasım 1978 psv eindhoven fenerbahçe maçı)
bir galatasaraylı olarak, ezeli dost ebedi rakibimiz fenerbahçe ve taraftarlarının bayramını en içten dileklerimle kutlarım. ne mutlu bize ki, sayemizde mutlu bir gün geçirmelerine vesile olmuşuzdur.

işin kötü tarafı tek bir bayrama sahip olmaları bizi derinden üzmektedir. bir galatasaraylı olarak, her zaman çalışmaktan yana olduğumdan dolayı bayram denen resmi ya da gayri resmi aktiviteleri pek benimsememiş, hep karşı olmuşumdur.

misal 29 ekim'de, 19 mayıs'da, kurban ya da ramazan bayramlarının birinci günleri dışında tatil olmasına hep karşı olmuşum, ülke olarak tatili hak etmek istiyorsak önce çalışıp çabalamak, bir başarı elde etmek tatili hak etmekten hep önce gelmiştir fikriyatımda. bu düşüncem, her alanda geçerli olup özellikle spor alanında elde edilen başarıların anlık heyecenlar olmasından yana olmuşumdur.

netice itibariyle bir galatasaraylı olarak, 17 mayıs 2000 ( futbol, uefa kupa şampiyonu ), 25 ağustos 2000 ( futbol, uefa süper kupa şampiyonu) , 30 kasım 2008 ( ts basketbol takımı, namağlup kıtalararası şampiyonu ), 9 nisan 2009 ( bayan basketbol takımı, fiba eurocup şampiyonu) tarihlerini sadece geride kalmış başarı olarak hatırlıyor, her biri için ayrı ayrı kutlama yapmak yerine galatasaraylı olmakla övünüyorum.

üstte yer alan tarihler, dünya spor tarihinde yerini almış tarihler olup tamamen örnek içeriklidir, x bir takımı 7-0 olsun, 5-1 olsun yendiğimiz rakamları içermemektedir.
--spoiler--
Fb tv' yi açtığınızda 6 kasımda bir avrupa takımına 6 attıkları o maçı izleyebilirsiniz. Sabahtan akşama kadar izleyebilirsiniz bunu. Buradan GS TV yetkililerine sesleniyorum; Fb tv gibi düzenli bir yayın akışınız olsun lütfen. Ne lan bu! sabah açıyorum milan, akşam açıyorum real madrid, o bitiyor monaco, o bitiyor leeds united...

lütfen yayın akışında bir düzen getirin.
--spoiler--
7-0 gibi sikindirik uyduruk bir skorun ortaya cikmasina neden olan gundur. o gunden once olmayan bu skor, 6 kasim'dan sonra ortaya cikarak bir mucize gerceklesmistir.

unutulmayacak, unutturulmayacaktir. ezikliginiz baki kalacaktir.
sir alex ferguson 24 yıl önce bu gün old trafford'a gelmişti.
(bkz: unutma unutturma)
(bkz: remember remember the 6th of the november)