1. 1.
  insanların kuban gibi içine tıkıldıgı ve ege ünüversitesi gibi güzel bi okula hiç yakışmayacak şekilde bi görüntü oluşturan otobüsün numarası.. ama ülkemiz ve şartları ortada yapacak bişey yokk..
  3 ... pink floyd
 2. 2.
  ege üniversitesi içinde dolaşan,insanların ölüm tehlikesiyle yüzyüze geldiği,bazen 525 kişinin birden bindiği,insanı okuldan soğutan ve hezeyana bulayan,körüklü ulaşım aracı...
  7 ... alem
 3. 3.
  dışardan bakıldığında 2 yaşındaki veleti bile kendine güldürebilmiş acıların otobüsü.

  bir defasında çok net hatırlıyorum bundan 4 yıl önce ben okulun henuz çömezleri arasındayken, ulaşımımı mecburen bu araçla sağlamaktaydım. gelen ilk 525'e en ön sıralardan rahatça bindim ki sonradan binenlerin hakkaten vay haline!! neyse en arka sıraya doğru ilerlerken 2 salise gibi bi sürede otobüsün hınca hınç dolduğuna ohalar eşliğinde şahit oldum. en arkada yer bulamadan arka camın onundeki demire tutunarak gitmeye karar verdim (sanki başka seçenek vardı da). tam o sırada tıklım tıklım olan sevgili otobüsümüzün arka kapısından içeri bir öğrenci girer gibi oldu; ve fakat garibim öğrenci çattt efektiyle kapanan kapılar arasında kaldıktan sonra beş dakika kadar bu şekilde kampüs kapılarından içeri girdi. o günden sonra 525 hakikaten acıların otobüsü olmuştur benim için.
  5 ... charmofsmyrna
 4. 4.
  1 mayıstan itibaren öğrenci kartı göstermeyenlerin parayla binmeye başladıkları otobüs. her zaman tıka basa doludur ve insanlar birbirlerine yapışarak seyehat ederler bu otobüste.
  2 ... gonulcelen
 5. 5.
  artık bu uygulamadan sonra şu ikarus marka otobüslerinde degiştirilmesini umdugumuz ring aracı...
  2 ... pink_floyd
 6. 6.
  ne yani insanlar öğrenci kartlarını kaybetseler ya da evde unutsalar
  para mı verecekler?Yakında kampüs kapısından girerken de para isteyecek bunlar?Fen fakültesi 50 kuruş,tekstil mühendisliği 75 kuruş,orası daha uzak ya ana kapıya...eh bu zihniyetten bu beklenir yani...
  1 -4 ... alem
 7. 7.
  (bursa için bkz:48)
  ... scarface
 8. 8.
  3 x 5^2 x 7 seklinde asal carpanlarina ayirabiliriz.
  2 ... posion
 9. 9.
  25'in karesi olarak düşünebileceğimiz sayı. *****
  2 -6 ... scarface
 10. 10.
  http://www.525.gen.tr adlı resmi sitesine sahip tek resmi öğrenci taşıma taşıtının sitesi.
  3 ... unsal