bugün

Bu aralar kayıplarda.
Yıllar geçse de unutulmayacak efsane ring servisi.
apayrı bir dünyadır, anlatılmaz yaşanır.
bir bilgisayar mühendisi için; queue, stack, linkedlist ve heap management'ın uygulamalı olarak gözlemlenebildiği ege üniversitesi kampüs hattıdır. 525'te sorun çıkarsa da index out of bound exception verir. DÜnyada tektir. Bundan dolayı ege bilgisayar mühendisliği öğrencileri piyasaya 2-0 önde başlar. uygulama sırasında olan içine sıkışıp camlarda zorla pandomim yaptırılmak zorunda bırakılan kampüs içi fakültelerde okuyan öğrencilere olmaktadır.

neyse, yukarıda yazılanlar fani şeyler. işin gerçeği, kız tarafından ellenmeyen erkek kalmıyor sanırım. o derece iç içesiniz yani.
kampüs metronun açılmasıyla artık beleş olmayan ve sefer sayısı azalan otobüs, yine de candır.
kel ve göbekli sadist bir şöföre sahip olan otobüs. ne zamandır çalışıyor bilmiyorum ama son zamanlarda fena sinirlerimi bozmaya başladı.
kim demiş 525 kalkacak.

http://www.facebook.com/p...80&type=1&theater
artık gözümde iyice çocuk kalabalığı gibi duran otobüs. tahammül sınırlarımı zorlamaya başladı içinde boğulacak gibi oluyorum. sırf binmemek adına yürümeyi tercih eder oldum.
öğrenciler arkaya doğru sağlı-sollu ilerlerler, birbirlerinin üzerine bayram namazındaki gibi secde edercesine çıkarlar. Cıvıl cıvıldır. genelde ineceğin durağı kaçırırsın kalabalıkta.
insanoğlunun eğitimle ilgili en büyük bug'ıdır.

bankalarda, hastanelerde, metro iniş binişlerinde bizden* yaşça büyük insanların düzensizliğini, keşmekeşini görüp; ''tüh tüh tüh hep eğiimsiz insanlar, cahiller, pislikler'' diyoruz ya, heh işte. cilalı fakültelerde okuyan genç ve eğitimli insanların bu otobüse bir binişi var ki; tam belgesellik.

kızı bir cafede görüp muhabbet etsen ''ben ingiliz dili ve alman dalağı filolojisi okuyorum. okul bitince fil bilimci olup edebiyat dünyasına dalacağım'' der ve konu hakkında dibini düşerecek bilgiler verir kültürüyle, ama aynı kız bu otobüse binerken ''huaarrggghghghghghg'' diye bir ses çıkarıp, nereden çıkardığını tam çözemediğim yaklaşık 8-9 kol ile otobüs sırasında önüne geçmeye çalışır. böyle de fantastiktir.

topla rakip arasına hunharca giren servet çetinler dolu lan bu otobüsün sırasında.
utanmadan sıkılmadan web sitesi açabilmiş bir otobüsümsüdür bu, bir otobüsün sitesi, üstüne bir de 525 anıları mı? garip bir overrated durum var aslında, altı üstü boktan, milletin kıç kıça gittiği, özellikle sabahları, içerde oksijenin kalmadığı bir otobüs, midemden çok beynimin bulandığı birkaç denemeden sonra buradan da, bedavadan da, yaşayacağım harika! anılardan da vazgeçiyorum sözlük, alın sizin olsun otobüsünüz, koşun yer bırakmayın...
öğrencilerin 10 kuruşa binebildiği efsane otobüs.

izmir metrosunun evka 3'e ulaşmasıyla birlikte büyük olasılıkla seferleri kaldırılacaktır. ama metronun sadece fen fakültesine yakın oluşu, 525'in iptal edilmesine engel olabilir.

en fazla 1 farı yanan, içindeki öğrenci popülasyonuna göre sağa ya da sola çeken bu otobüs heykeli dikilesidir.
ege üniversitesi öğrenci aracı olup televizyon programına bile konu olmuştur. Kampüsün bir ucunda okuyorsan mecburen günde iki kez alınabilir ancak fazlası zarardır. Yan etkileri: sinir bozar, ter kokar, fazla samimi yapar. birde unutmadan bazı şoförleri sanki kampüsten her otobüs geçiyormuş gibi düşündüğü için durakta el kaldırmazsan seni son durağa kadar peşinde yürütür.
digiturk müşteri hizmetlerini arayıp faturasına itiraz edenler için oluşturalan memo numarası.
dokuzla bölündüğünde 3 kalanını veren, üçe tam bölünebilin sayııdır.
Sabahları hiçbir yere tutunmadan ayakta uyuyabileceğin(ani frende bile düşme ihtimalin sıfırdır) muazzam otobüs. bazı tikicanlar tarafından fayf tu fayf olarak adlandırıldığı duyulmuştur.
Adına kitaplar yazılası muhteşem otobüs.
yağmurlu bir günde metrodan çıkmı$tım. kipaya kadar yürüyerek gidemezdim çünkü çok ıslanırdım ve $emsiyem yoktu. bende 525'in beni koruyup kanatları altına alarak yağmurdan saklar umuduyla hemen 525'e binmi$tim. tam ben yağmura yakalanmadan eve gidiyorum diyerek sevinirken 525 525'liğini yaptı ve eski ikrarusların camları kapanmadığı için yağmuru olduğu gibi bana yedirmi$ti. eve yürüyerek gitseydim eğer aynı yağmuru gene yiyecektim. beni böyle yarı yolda bırakmı$lığı vardır 525'in ama olsundur. o gene candır canandır cana can katandır o bir elzemdir sevilesi bir külüstürdür.
her gun yanindan bisikletle gecerken balik istifi seklinde icine kakilmis insanlarin bana giptayla baktigi otobus.
ayrıca alabilitesi öyle böle değildir...
bu illet paralı olduğundan beri ögrenci köyünün önünde durma potansiyeli azalmış mıdır nedir bir türlü geldiğimden beri binemediğim otobüstür, yürü babam yürü ziraat cafeye kadar. yoksa sadece 8:30 mı böyle yapar bir bilgi verile bana.
hiç boş kalmayan izmir nüfusu kadar yolcu taşıyan otobüse benzer araç
yaz okulunda okuyanlara biraz daha geçirelim mantığına alet olmuş konserve kutusu.
geçen gün bindiğimde ücretli olduğunu öğrendiğim ve yanımda kent kart olamadığı için şoför tarafından indirildiğim otobüstür. artık eskisi kadar dolu değildir.bunda yaz tatilinin başlamasının yanında bu ücret olayı da etkilidir.ama bu durum geçicidir.525 o eski şaşalı günlerine geri dönecektir.bunu sabırsızlıkla bekliyoruz.
ah bir de gece bindiyseniz 525' e ve şöför de ışıkları kapattıysa korku trenine mi bindiniz yoksa bir belediye otobüsüne mi belli değildir.