bugün

entry'ler (164)

düşün ki o bunu okuyor

O yorgun göz altlarina ölürüm.

olsun

"Ellerin aklimda, sevdan kalbimde kalir."

Olsun ;)

ne zaman adam oluruz

"bizden" olmayana da saygı duyabildiğimiz zaman.

orospu ruhlular

sayıları çok olandır.

nefret edilen üçlüler

satış baskısı,aptal(kokan) müşteri,ruh hastası personel.

çirkin erkek

makbuldür.

en tehlikeli insanlar

ruhu bozulmuş insanlardır.

ev ve arabası olan 15 000 yeşil kartlı

asalak olan 15.ooo kişidir.

ev ve arabası olan 15 000 yeşil kartlı

asalak olan 15.ooo kişidir.

ayşe kulin

okuduğum "hayat" ve "hüzün" adlı otobiyografilerinden anladığım kadarıyla doğum kontrol yöntemlerinden bihaber olan yazardır.

chp genel başkanının kürt olması

bu entryleri yazanların insan(!) olmasından daha şaşırtıcı değildir.

bankacının dilinin ucuna gelipte söyleyemedikleri

özellikle bankanızın uygulamarını beğenmeyen ve "başka bankalar yapıyor" cümlesine kuran her müşteriye istisnasız (bkz: bi siktir git)demek istiyorum.

bankacının kendini bi bok sanması

her bankacı kendini bir bok zanneder.cahil,beyinsiz,ad ve soyadını yazamayan,aynı imzayı iki kez atamayan buna rağmen ukalalık ve saygısızlıkta sınır tanımayan müşterilerin davranışları karşısında kendinizi sadece bir bok zannedebilirsiniz.

bankacıların kendilerini bir şey sanması

bankacıların bir çoğu sanılanın aksine mutsuz ve stressli insanlardır.Bütün gün değişik kültür seviyesindeki müşterilere hizmet vermek,şirket kar politikaları dahilinde satış yapmak,sorunu olan müşterilerin sorununu çözmek vb gibi görevleri vardır.bütün bunları yaparken her zaman soğukkanlı,nazik olmalı;olası müşteri şikayetlerini bertaraf etmelidirler.Maaşları sanılanın aksine yüksek değildir.yaşamak için zamanları kısıtlıdır.profesyonel anlamda kendilerini geliştiremeyecek kadar çok angarya ile uğraşırlar.
Bu şartların dışa yansıması "kendini bir şey sanma" olarak nitelendiriliyorsa,bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı alışkanlık haline getiren "sığ beyinler" için yapılabilecek fazla bir şey de yoktur.

sırf kadın olunduğu için ayrıcalık talep edilmesi

sadece kadın olduğu için bir çok konuda aşağılanması,adam yerine konmaması ve hak tanınmaması ne kadar doğruysa;kadın olduğu için ayrıcalık talep etmesi de o kadar doğrudur.

ben bu yazıyı kendime yazdım

ah benim orselenmis incinmis karanfilim
bir sessiz ciglik gibi
kirmizi masum narin
bu urkek bu al durus
soyle neden bu vazgecis
ne oldu umitlerine
bu ne keder bu ne ic cekis

senki ozgurluk kadar guzelsin
sevgi kadar ozgur
o guzel basini uzat goklere
gul guneslere gul
kirilma, kusme sen yine bir siir yaz
cok degil inan az kaldi az
bu kadar erken susma biraz bekle
aglama, aglama gul biraz

hayat felsefesi yapılacak şarkı sözleri

(bkz: oluruna bırak)

sigarayı bıraktıktan sonra başa gelenler

şubenin kapısında sigarasını söndürüp içeri giren dumanı tüten(!) müşterinin sizin masanıza gelmesi.

istifa edememek

garip bir lanet sanırım.en çok dileyip,istediğim olmasına rağmen;bir türlü olamayan.

iş hayatının bitmesi

Bitse de gitsek.