bugün

1, 2, 3, 4, 6, 8, 12 ve kendisine bölünebilen doğal sayı.
Müslümanların hepsi terörrist diyen başrolündeki adam her bölüm coşan eğlenceli dizi.*
2006 emmy odullerini toplamis dizi.
jack bauer adlı bir ctu ajanının 4 defa dünyayı(en azından abd'yi) kurtardığı dizi. ilk iki saati eleştirmenlerce öve öve bitirilmeyen beşinci gün, yani yeni sezon 14 eylül'de başlıyor.
ilk sezonunu birkaç gün içinde halledip "orospu nina!" nidalarıyla tamamladığım dizi. hain çıktı caaanım nina be. sevmiştim ben onu "ne kadın be kardeşim" diyerekten.

neyse...

24' ün dünya üzerinde bu entryden başka hiçbir yerde bulamayacağınız halk dilinde ilk sezon özeti şöyle:

jack bauer, ki kendisi hero oluyor, ctu ajanı mı şefi mi ne öyle bir şey. ama adama hiçbir şey olmuyor. 24 saatte 24.000 belaya girdi çıktı bana mısın demedi adama. bok kadar boyu var türlü türlü huyu var cinsi bi herif.

teri bauer jack bauer' in karısıydı. orospu nina öldürdü onu son bölümde.

kim bauer, ki kendisi bildiğiniz the girl next door - yani elisha cuthbert, jack bauer' ın kızı rolünde. 24 saat içersinde tam 3 kez kaçırılmayı başararak kırılması güç bir rekor elde etti ilk sezonda.

ha bu arada bilmeyenler için de belirtelim. 24 iste adı üstünde 24 saat süren bir sezondan oluşuyor. her bir saat aralığı bir bölüm şeklinde.

ne diyorduk...ha...

tony almeida, jack ctu' yu arayıp "haaay its cek bağuğa*" dediğinde "sitiu almeyyda*" diyen kişi. çok delikanlı çocuk. beyefendi, okumuş bir insan.

nina mayers, "orospu nina" şeklinde nitelendirdiğim ctu'nun ikinci adamı olarak çalışan hain. jack' i de, tony' i de belirli aralıklarla yatağa atmışlığı var. böylece en son kuşku duyulan kişi oldu ama sezonun son bölümünde sevgili hero' muz jack tarafından yakalandı.

david palmer, abd' nin ilk zenci başkanı olma yolunda ilerleyen senatör. öyle bir yapmışlar ki adamı ileri görüşlü, dürüst, azimli, çevik, ahlaklı...sanırsın atatürk. neyse jack 2 kez hayatını kurtardı palmer' ın. onun da jack' e kıyakları oldu tabi birkaç telefonla bağlayabiliyor her şeyi haliyle.

neyse halk dilinde bu kadar açıklama yeter sanırım. her şey bir tarafa 24, öncelikle kurgu kelimesiyle şov yapan bir dizi. zaten temelinde farklılık olan dizideki saçmalıklar da makul düzeyde. yani özellikle aksiyon dalındaki amerikan sineması düşünüldüğünde hiç saçmalık yok bile denebilir. gerçekten de 24 çok başarılı bir dizi. her bir sezon bitişinde özetlerimiz devam edecek.

bayinizden ısrarla isteyiniz.
(bkz: eski sevgiliden geriye kalanlar)
ilk başlarda güzel bir dizi izlenimi vermiş olsada müslüman kesimi sürekli terörist olarak göstermesi son olarakta türkleri de terörist yapmış birde arapça konuşturmuşlardır.
bu durum dizi ekibinin işini ne kadar özensiz ve bilinçsiz yaptığının kanıtıdır.
ayrıca jack bauer lmasaydi abd ne olurdu. superman 1 jack bauer iki.
izledigim en güzel dizidir. her bölümü sinemada yayınlanacak film kıvamında olan aksiyona ve kurguya sahiptir. Adamlar kendi başkanlarının uçagını teröristler tarafından düşürürler. Teröristlere başkan yardımcısı destek çıkar, eski başkanlarına suikast düzenlerler, komplo içinde komplo vardır.
24 saat içinde geçen aksiyon içerikli, başrollerinde kieffer sutherland'in oynadığı, şimdiye kadar 5 bölümlük dizi halinde yayınlanmış dizi.
5.sezon bölümlerinin cnbc-e de persembe 21:00 başlayan ve kurtlar vadiside haltetmiş dedirten macera yüklü 24 saatide doldurmak için uzattıkça uzatılan dizidir.
5. sezonuyla zirve yapmis, her bolumu en kral aksiyon filmi havasina girmistir. 6. bolumunu heyecanla bekliyoruz.
sanildigi gibi her musluman teroristtir demez bunlar. zira 4. sezonda hatirlarsaniz...

--spoiler--

mclennen&forster'in parali adamlariyla jack ve paul raines catismaya girecektir. musluman amerikali, arap asilli iki kardes "biz de bu ulke icin savasiriz, ben buraliyim, zaten bu serefsizler bizi de zor duruma dusuruyolar, adimizi kirletiyolar" diyerek jack'e yardim etmislerdir.

--spoiler--

turk eleman olayina gelince, ben de medyada duyunca sinirlenmistim, ne cahil herifler bunlar diye. izleyince farkli oldugunu anladim. tamam, cahillik yine var, mesela bi sahneyi dondurdum, ankarada yasayan elemanin telefon kodu 212 idi. veya turk elemanin adi tomas sherek idi. bu arap ismi bile degil huleen! ama neyse.
bi de turkiyeden gelen bir internet saldirisindan bahsediliyor. valla bilen bilir, turk hackerlari gayet kaliteli hackerlardir. yeteneklidirler. bunlarin arasinda niyeti bozmus biri olamaz mi? herkes hacer ana degil ki...

velhasil kelam, izlemesi gercekten buyuk keyif veren bir dizidir 24.
bi de arada bi jack'e insani ihtiyaclarini gidertseler ya...
reklama girmeden hemen once dese, ben bi kucuk su dokup gelecem, ya da bana surdan bi sandvic alin gelin dese, reklam bittiginde fermuari kapasa veya agzinin kenarindaki ketcapi silse de biz de eglenceye kaldigi yerden mantikli bi sekilde devam etsek
türk aktörlerin aksiyon sahnelerini izleyip ders almaları gereken, müthiş bir dizi. 4. sezondaki teröristleri türk diye gösterip, yoğun tepkiler üzerine araplara yönlendirmişlerdir. ocak ayından itibaren 6. sezonu yayınlanmaya başlanacaktır. 6., 7. ve 8. sezonlar için fox tv adlı amerikan kanalı dizinin yapımcısı ve baş rol oyuncusu kiefer sutherland'e toplam 50 milyon dolar önermiştir.
güya genç kategorisinin son yaşı (18-24)
şimdi çok kritik bir şfrenin anahtarlarından biridir bu 24 sayısı. şöyle ki;

24*pi=75.4
%75.4 bize iş gücünde katılma oranı en yüksek olan devlet olan "norveç" i işaret eder.

bkz: http://www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=6734

o nedenle (bkz: norveç)
Sagopa nın bir albümünün ve parcasının adı. dinleyin.
6. sezonunun ilk iki saati 14 ocak 2007'de baslayacak olan dizi. ayrica 15 ocak'ta da 2 saat daha verilecek. yani 'o kadar beklettik, biraz aksiyona bogalim sizi' tadinda bir kiyak yapilacak!
Şüphelilere işkenceli sorgu yapılmasını meşru gören anlayışıyla Amerika-CIA politikalarına büyük uyum gösteren tv dizisi.

Yönetim içindeki bir hizbin, Amerika'nın Doğu'da daha çok söz sahibi olması adına teröristlerle işbirliği yapması ise, 11 Eylül saldırılarından sonra dile getirilen komplo teorileriyle paralellik gösterir.
türksat üzerinden 11754 v 3900 frekansından test yayınlarına başlayan yeni haber kanalı.
ikinci sezonu hiç aralıksız bitirdikten sonra birdaha böyle izlersem top olayım dedirten üçüncü ve dördüncü sezon dvdlerini aldığımda tövbe getirmeme sebep olmuş illet bir hastalık. üçüncü sezonuda bitirdikten sonra insan artık kendini jack gibi hissetmeye başlıyor, hiç kimseye hiç birşeye güvenmiyorsun, dışarda dolaşırken takip edilip edilmediği anlamak için sık sık geriyi kontrol ediyorsun, etrafta bir poşet gördüğünde kimyasal bomba olmasından şüphelenip polisi aramayı filan düşünüyorsun. şu anda dördüncü sezon dvd sine izlicem ama korkuyorum sevgili sözlük çünkü etrafımda beni izleyen bir sürü terörist örgüt üyesi, bu fırsattan istifade beni gafilce avlayabilir.
ilk olarak; (bkz: god bless america)

konusu şudur.

teröristler vardır ki bunlar kötüdür. hapisteki arkadaşlarının serbest bırakılması için masum insanları kaçırırlar. istekleri yerine getirilmezse rehineleri teker teker öldürmeye başlarlar. isimleri de genelde, boris, ivan, hüseyin abdül şerif, ali muntari gibidir. ve bilin bakalım nerelidirler? ya rus ya da ortadoğulu (arap, iranlı, afgan...)

iyi adamlar vardır ki bunlar genelde dünyayı teröristlerden, ruslar'dan, el kaide'den kurtarırlar. sonra bir gün new york-los angeles seferini yapan boeing 757 model uçak teröristler tarafından kaçırılır. teröristler de hemen rehine pazarlığına girişmeye çalışırlar. fakat büyük! amerika'nın ve bay başkan'ın devlet politikası nedeniyle teröristlerle pazarlık yapılamaz. arkadaşlarının serbesbest bırakılmasını isteyen teröristler ise istekleri yerine getirilmediğinden zavallı beyaz tenli sarışın amerikalıları sırayla vahşice öldürmeye başlarlar. sonra yine bazı yardımcı olaylar gelişir. çok gizli telefon görüşmeleri yapılır, f16 lar havalanır, bilgisayar klavyesinde işlemler ışık hızıyla yapılır, kulağında kocaman bir kulakluk ve ağzında mikrofon olan siyahi bir amerikalı ''emirlerinizi bekliyorum efendim'' der, uçak wyoming ulusal havaalanına acil inişe zorlanır. falan filan... ve bizim küçük beyinli, asla amerikalılar kadar zeki olamayan ortadoğulu veya rus teröristler hayati bir hata yaparlar. işte burada da olayın başından beri beklediği, uçağın bagaj bölümündeki ininden çıkan kahramanımız beyaz tenli sarışın jack bauer hatayı değerlendirip rehineleri ıraklı barbar teröristlerden kurtarır. ve biliyor musunuz? bunu 24 saat gibi kısa bir sürede ve en az kayıpla başarır.
5. günüyle bizi bizden alacağının haberini veren dizi.
(bkz: ailecek beğenerek izliyoruz)
6. sezonunun ilk 4 bölümü daha Fox'ta yayinlanmadan nete düsmüs dizi.
(bkz: bir önceki entry)

ulan herifler Fox'un basin icin pre-release DVD'sini sizdirip nete koyuyorlar. yuh be!

torrent search link'i :
http://www.torrentz.com/s...&q=24+season+6~aerial release'i en kalitelisiymis~
6nci sezonu bunyelerde cok ters etki yapabilecek kapasiteye sahip dizi.

--spoiler--
--hem de hayvani spoiler--
--6nci sezon hakkinda cok deli spoiler--

6. sezonuyla "oooooooooooohaaaaaaaaaaaaaaaa" dedirten dizidir. ilk 4 bolumunde, 5 sezondur yapilamayan saldiri yapilmis, "noldu sana caanim los angeles dedirtmistir.

ayrica amerika'lilarin hakikaten genel kulturden yoksun olduklari goze carpmistir. essek gibi patlama sonrasi havadaki mantar seklindeki bulutu gorup te nasil olur hala oraya gitmeye calisan.... toobe toobe, neyse.

ve yazik oldu curtis'e! jack'in terminatorlugunu, "oldureyim, ondan sonra acirim" manyakligini bir kez daha gorduk.

umarim michael angarano'yu daha fazla tutarlar dizide.

--spoiler--

ayrica 6nci sezon ilk bolumunde de extras'dan tanidigimiz stephen merchant, ufak bir sahnede, bilgisayar basinda oturan, klasor alan bir tipi oynamis, beni sandalyeden dusurmustur!
bir çeşit sayı.
yazılanlara göre, jack sendromu yaşattıran dizi, hepimizi paranoyak etti o ayrı.