1. 1.
  olayların akışına ve beklentilere göre analiz yapıldığı takdirde herkesin bu tarihi öngördüğü krizdir. ihtiyacınız kadar olanı harcayın, kriz çıkacak diye hiç harcamamak veya hepsini harcayıp krizi önleyeceğinizi sanmayın. ihtiyacınız kadar!
  2 ... rega ip
 2. 2.
  gümbür gümbür geliyor.
  4 ... syme
 3. 3.
  umarım olmaz dediğim kriz. gıda, barınma, benzin fiyatları sürekli artıyor. üstüne bir de bu zayıf anımızdan faydalanıp hem içte hem dışta fink atan düşmanlarla uğraşıyoruz. devlet gelir adaletsizliği sorununa eğilmeli. kişi başına düşen gelir, herkesin başına düşmüyor. zenginlerin kafasına daha çok düşüyor. gariban da köşeye sıkıştıkça sıkışıyor.
  1 ... drdolantin
 4. 4.
  Gümbür gümbür geliyor. Allah korusun ama öyle.
  -1 ... masumumben
 5. 5.
  2017 ekonomik krizinden beklentilerinin karşılığını alamayan muhaliflerin yeni turnusolu olacak olan krizdir.

  Her dolar yükseldiğinde,her euro yükseldiğinde,herhangi bir şeye zam geldiğinde ve borsa düştüğünde burada toplanacaklardır.
  2 -9 ... jane yellowston
 6. 6.
  Ne krizi lan?

  Türkiye 2018 yılında da dünyanın en şanlı ekonomilerinden biri olmaya devam edecek! Vatan hainlerinin bütün ihanetlerine rağmen...
  5 -14 ... b l a c k
 7. 7.
  Ulan yıllardır krizdeyiz zaten! Millet olmayan parayı yiyor veya malını satıyor da öyle geçiniyor. Muhalifmiş turnusolmuş!
  3 ... kurtcebe noyan
 8. 8.
  2018 yılı ile beraber artık resmen gündem konusudur. son zamanlarda sürekli yüksek oranda artan vergilere bakıldığında 2018 yılının ekonomik açıdan çok sıkıntılı geçeceğini görmemek mümkün değil. bakalım günü kurtarma politikalarıyla nereye kadar idare edilebilecek?
  1 ... dalgamaya
 9. 9.
  Hani bir şeyi söylediğinde pis şom ağızlı, bak senin yüzünden oldu minvalinden şeyler söylenir. 2018'de görülen bazı durumlar.

  - ülke olarak bir süreçten geçiyoruz. Umarım bir an önce askerimiz sağ salim döner. Mesele para meselesi değil biraz da moral. Şu an insanlar özellikle özel sektörde olanlar çok tedirgin. Herkeste benzer söylemler var. Piyasalar durgun, para dönmüyor, ödemeler gelmiyor, borçları ödeyemiyoruz şeklinde. Bu yazıyı daha önce yazmayı düşünmüştüm. Yine belirtmek istiyorum tamamen son olaylardan bağımsız. Geçen yıldan devam eden bir süre süreç.

  Dikkat çeken diğer söylemler.

  - millette para yok söylemi. ( Esnafın durumu özetlemek için kullandığı söylem.)
  - millette para var, temkinli davranıyor. ( Para var ama millet kendini geri çekti. Belirsizlik olduğu için harcama yapmıyor.)

  - Gelen zamlar. Her ne kadar millet alışsa da milletin yüzü gülmüyor. Herkes bir şekilde borç içinde. Özellikle bankalara borçlu olmak. Bunun yanında konut borçlanmaları.

  - işsizlik. Özellikle de genç işsizlik. Alttan gelenlere iş sağlanamadığı gibi insanlarda işsiz kalma kaygısı da var.

  - ithalata dayalı bir ekonomi. Bir türlü üretim ekonomisine geçmemek.

  insanların yüzünün gülmediğini görmek üzücü. Ülke olarak müreffeh, güzel günlere.
  4 -1 ... sessiz geveze
 10. 10.
  Her yıl çıkartılan ekonomik krizin 2018 versiyonu.

  bu yıl kriz çıkar mı bilinmez. Büyüme beklentileri kredi derecelendirme kuruluslari tarafindan yukari yönlü revize edildi. Bekleyip göreceğiz.

  büyüme beklentileri revize edildi, ihracat arttı vs fakat 2018 yılında vadesi gelmis 102 milyar$ borç var.bu borç kamu ve özel sektörün borcu.
  2 -2 ... hubel