1. 1.
  ordu nun bir ilçesi.
  2 ... aabi
 2. 2.
  doğduğum yer... ordu ve karadenizin en güzel sahil kentlerinden biridir zannımca (zira biraz duygusal davranmak hakkım herhalde...)
  11 -1 ... don santino corleone
 3. 3.
  karadeniz sahil yolundaki en sert,tehlikeli ve berbat virajlarına sahip ilçe.
  4 -5 ... maksat muhabbet
 4. 4.
  tarihi çok çok eskiye dayanan,
  muhteşem koyu, plajları ve doğal güzellikleriyle, dünyanın en güzel sahil kasabalarıyla boy ölçüşecek kadar harika bir yer!!

  zamanında canik sancağı'nın merkeziymiş. ahşap ama görkemli bir sarayı varmış, yanmış..

  kadı ve kaptan yetiştiren medreselere (üniversitelere) sahipmiş.

  şimdilerde ise sahipsizmiş.
  6 ... saygisiz tip
 5. 5.
  karadeniz genelinde en uzun sahile sahip olan ilçe (28km). dünyanın ve türkiye nin yeşil incisi bir doğa harikasıdır.
  4 ... velocity
 6. 6.
  hiç bir ünye'li "nerelisin?" sorusuna ordu'luyum diye cevap vermez. orası ordu'dan bağımsız bir yerdir. plakası bir arkadaşımın deyimiyle 52.5 dir *
  11 ... tabuttamenemenyapanimam
 7. 7.
  (bkz: runye)
  1 -1 ... beratulanberat
 8. 8.
  zamanında komsusu fatsadan daha kucuk bir ilce olmasına karsın unyenin siyasi cabaları sonucunda (bkz: sukru yurur) fatsanın cevresindeki kucuk belde ve belediyeler ilçe yapılarak fatsadan koparılmıstır. boylece unye il yapılmak istenmistir. fakat hala il olamamıstır. fatsayı geride bırakıp bırakmadıkları muammadır. ayrıca fatsanın siyasi gecmişi de gozardı edilemeyecek bir konudur. ayrıca gayet bariz bir sekilde fatsanın yassıtas koyunde yasamıs olan hekimoglunu da sahiplenmişler ve yuzde yuz unyeli demiştirler. unye fatsa cekismesinin pek bilinmeyen boyutlarıdır bunlar, uludag sozluk kamuoyuna duyurulur.
  7 -1 ... kostebek
 9. 9.
  deniz ve mavinin tam anlamı ile buluştugu küçük ilçemiz.her zaman yazları kumsala cadır attıgım ve bolca eglendıgım memleketım dıyebılırım.hele bıde o eşsiz sahili yokmu insanı alır götürür ucsuz bucaksız derinliklere.
  3 ... manyach
 10. 10.
  derin uçurumları, alabildiğine yeşilliği ve dar- virajlı yolarıyla insanı hem ürperten hem de özgürlük hissi uyandıran ordu' nun ilçesi.
  2 ... mexx