bugün

Arkadaşlar ne dersiniz yaşanır mı?
ordunun en güzel 3 ilçesinden birisidir. sahili on numaradir.
Ordu değil, Samsun'dur.
Eskiden de Samsun'a bağlı idi.

Ordu il olurken sayısız il mebusu Ünye ile Fatsa'nın ordu'ya bırakılmasına tepki gösterirken samsun mebusları sessiz kalmıştır.

Ünye'yi ordu'dan çok severiz.
120-150 bin nüfuslu ilçeler dayanışması. *
Kozan'dan selam olsun beyler.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

Ünye kalesi.
an itibariyle bir yandan çalışıp bir yandan sözlüğe yazıp bir yandan manzarasını izlediğim ilçe.

edit:bir sel daha geliyor galiba.
görsel
görsel
görsel
Tipik karadeniz kenti. karadenizin denize bakan tüm kentleri birbirine benzer.
O zaman Ünye ve Fatsa bir olmadı narinim...
ilçesi.
Ne zaman Giresun'a giderken Samsun'a çıksak, Ünye'yi göreceğim diye heyecanlanırdım. içinden geçerken de baka baka bitiremezdim. Değil ordu'nun, komple Karadeniz'in en güzel sahilidir Ünye.

Edit: Samsun derken; daha Samsun'da heyecanlanırdım anlamında. Zira Samsun'a gelene kadar görmeye değer Zaten hiçbir bok Yok. (Uşak, Afyon, Ankara, Kırıkkale, havza falan)
kesinlikle ordu'nun en güzel ilçesidir.

bazı arkadaşlar yazmış fatsa ünye'ye bin basar diye, yapmayın arkadaşlar, göz var izan var. tamam fatsa geçmişte solun kalesiydi. terzi fikri ilçeyi güzelleştirmeye çalışmış ama olmamış. baba tarafım ünye, anne tarafım perşembeli olduğundan dolayı fatsa yolundan sürekli geçerdim (hep virajlı eski yolu kullanırdım. yeni yol 2007de açıldı ama ben ilk defa 2012de geçtim) ama bu sene ilk kez fatsa'nın içerisinde de girdim. gezilecek hiçbir yer yok vallahi. fatsa insanını bilemem, onunla ilgili bir yorum yapamam ama şehir olarak ünye kesin fatsa'ya bin basar. ordu ile karşılaştırma yapamam, zira ordu ilinin merkezi altınordu merkez ilçe olduğundan yatırımlar çoğunlukla bu ilçeye akmıştır. ama merkez ilçe harici olarak ünye açık ara farkla ezer.

yukarıda bir arkadaş ünye başlığında çaka sahilinden bahsetmiş. babam ünyeli annem çakalı olunca ve iki yeri bir entryde görünce içim bir tuhaf oldu lan*...
atatürk parkı.

görsel
nem olayı herşeyi anlatıyor.

görsel
bugün misler gibidir. o bunaltıcı sıcaklar yerine tatlı tatlı esen rüzgar vardır artık.

görsel
trafiği başa bela. allahtan çevre yolu var, darısı ordu trafiğinini başına.
Ordu'dan daha güzel olan ilçe .
görsel
Sadece fatsanın gölgesi olabilecek şehir.
bekle beni geliyorum canım memleketim *
(bkz: hekimoğlu) saygılar.
sen bambaşkasın ünye.

görsel
görsel