1. 1.
  dünyada en zor verilen eğitimdir. sabır ister, sevgi ister ve şefkat ister. yetişecek olan bireyler ileride toplumun içinde kendilerine bir yer edinecekler. iyi yetişirlerse topluma faydalı olurlar yok kötü yetişirlerse toplumunda düzeni alt üst olacaktır. yaşanan istenmeyen olaylar da bunları göstergesidir.
  2 ... imper
 2. 2.
  kendini egitememis bireylerin ileride cocuk egitimi verecegini dusundugumde, gunumuzde iyice caresiz bir hal alan egitim.
  1 ... seconddimension
 3. 3.
  sabır, kararlılık ve sürekliliğin şart olduğu eğitimdir.
  ... pilotmont
 4. 4.
  ilmik ilmik işlenmesi gereken ve bir okadarda sorumluluk isteyen eğitimdir. Netice ihtibariyle elinizde bomboş bir sayfa vardir, çocuğunuzun ilerideki yaşami sizin ilk yazdıklarinizin ışığında olacaktir. *
  (bkz: ne ekersen onu biçersin)
  ... batmanli batman
 5. 5.
  ebeveynler tarafından can yakıcı bir hal alan durumdur.

  "Akılları ermez diye çocuklarımıza oy kullandırtmıyoruz. Otomobil kullanmalarına izin vermiyoruz. Sigaradan, içkiden koruyoruz. Eskiden sınırlama yokken ve günümüzde erken olgunlaşmalarına rağmen, reşit olana kadar evlenmelerini yasaklıyoruz. Din gibi ciddi, çok boyutlu bir kuruma gelince, sırf anne babalar o dinden diye, çocuklarını şartlamalarını doğal karşılıyor, teşvik ediyor, tersini kınıyor, ayıplıyoruz. Dinlerini çocuklarına belletmekte kullandıkları her tür disiplin ve yöntemi kabulleniyoruz. Çocuklara, reşit olunca, isterlerse, dinlerini seçmelerine olanak sağlamaktan kaçınıyoruz. Seçim, dinlerin müritlerini bilinçli, bilgili kılmaz mı? Dinleri adına daha iyi örnek, daha iyi rol modeli olmazlar mı? Hurafelerden korunmazlar mı? Doğuştan itibaren takım tutarcasına şartlandırılan dini aitlikler düşmanlıkları, savaşları, tarih boyunca körüklemedi mi? Çocuklara dinlerini seçme özgürlüğü tanımamamız, onların dinlerimizi benimsemeyeceği korkusundan mı? Bundan 50, 100, 500 yıl sonrasından günümüze bakılınca belki de çocuklarımızı tarihimizin son köleleri diye görecekler. Çocuk sahibi olmak deyimi bile ibret verici değil mi? Günlük dilimiz istibdatın kanıtı." -gündüz vassaf

  "Dünya, 15 yaşından küçük çocuklara din dersi vermeyecek kadar dürüst olursa, belki o zaman ona umut besleyebiliriz." -arthur schopenhauer
  ... gvarab
 6. 6.
  müfredatı aşağıda belirtilmiş derstir.

  1. dayak nedir
  2. neden atılır
  3. etkili cetvel kullanımı
  ... chelebi
 7. 7.
  gençlerin bu kadar karamsar olmasının nedeni çocukken büyük beklentilerle büyümesidir. aileler her zaman çocukları her şeyi başarabilirsin, hep doğruyu söylemelisin, hayat güzel bir yer; kuşlar, çiçekler güzel. büyüdüğünde seni çok büyük güzellikler bekliyor, aşk, çok yüce bir şey, onunla mutlu olacaksın, diyerek büyütüyorlar.
  bir şeyler yasaklanarak büyümeye can atan ve her şeyin serbest olmasını bekleyen çocuklar yetişiyor.
  geceleri başucunda masal anlatan annesi ve o masallardaki kahramanlar gibi hayatın tozpembe olduğu gibi bir inanç oluşuyor çocuklarda.
  çocuğa her şeyden önce hayatın acımasızlıkları öğretilmeli. hatta bırak masal falan okutmayın, okumayın. bilsin böyle güzel olmadığını hayatın.
  çocuğu el bebek gül bebek yetiştirmeyin bırakın kavga etsin komşunun çocuğuyla, dayak yesin. gelsin sana söylesin ama sen gidip komşunla kavga etme. öğrensin her zaman annesine, babasına sızlanamayacağını.

  velhasıl; çocuğu gerçeklerle büyütün, hayat güzel demeyin, büyük umutlarla yetişip birden yere çakılmasın. bilsin nerede nefes aldığını.
  1 ... rapunzel kibrit satar
 8. 8.
  çocuk eğitiminde yapılması gerekenlerden ziyade yapılmaması gerekenlerin önemli olduğunu düşünmekteyim son zamanlarda. Çocuk bir ırmak gibidir , kendi mecrasında akıp gider ve biz yapmamamız gerekenlere riayet ettikçe kendi denizini bulur o; kendisi olur yani.
  2 ... haricname
 9. 9.
  Ebeveynlerin yaparken güzeldi de şimdi sıkıntı başlıyor dedikleri kısımdır. Tek başına zorluk çekenler için çok iyi bir tanıdığım var http://bit.ly/17vasA3
  ... g m n
 10. 10.
  onunla konuşacağınız zaman olduğunca aynı seviyeye inmeye çalışın. Göz teması kurun ve ona dokunmaya çalışın.
  ... judas