1. 1.
  turkiye'yi kurtaracagi iddia edilen bir maden. o kadar gucluyse kendisini kurtarsin bir yeraltindan sonra gelsin konusuruz.
  14 -4 ... laz pacino
 2. 2.
  Atom numarası 5,atom ağırlığı 10,8,yoğunluğu 2,45 olan,tabiatta bor asidi veya boratlar durumunda bulunan basit element(simgesi B).
  1 ... italiano
 3. 3.
  işlenmemiş,taşlık,sert,ekilmemiş(toprak),borak.
  ... italiano
 4. 4.
  (bkz: etibor)
  ... otuzyedibucukekrantv
 5. 5.
  türkiye yi hiçbir yere getirme ihtimali olmayan maden zira dünyada o kadar bora ihtiyaç yok.
  7 -1 ... r@t@t@
 6. 6.
  türkiye'nin maden konusunda göğsünü kabartan ama ne hikmetse kullanılmayan maden.
  1 -1 ... asiti kaçmış kola
 7. 7.
  "geçti bor un pazarı sür eşşeğini niğde ye" atasözüne esin kaynağı olmuş niğde ilçesi.
  3 ... wolfshade
 8. 8.
  sanildiginin aksine türkiye'yi kurtarma ihtimali olmayan magden.söyle ki; zaten çikarildigi takdirde (az olan sey degerli olur) felsefesiyle de rahatca anlasilacagi gibi bugünkü parasal degerini yitirecektir ayrica bu magden tek basina kullanilamaz, birlikte islendigi maddelerde türkiye'de yoktur.haliyle ya yardimci maddeler disaridan gelerek islenecektir ki bu parasal açidan ek yük getirir ya da islenmeden disariya satilacaktir.borun tencere tava sanayiinde ve uzay teknolojilerinde kullanildigi düsünülünce tava üretimi hariç kullanildigi sanayi dali türkiye'de olmamasi sebebiyle ham olarak disari satilmasi kuvvetle muhtemeldir.bu durumda findik gibi bugün bordan daha degerli olan "maden"imizi abd'nin belirledigi bir fiyatla satiyorsak boru da kesinlikle onlarin belirledigi bir fiyatla satmak zorunda kaliriz, bütün bu gerçekler her ne kadar karamsar olsa da kahve muhabbetlerinde sikça geçen su bor olayi palavradan ötede birsey degildir.
  4 ... seybn
 9. 9.
  insanın kendine yakışanı giymesidir. şöyle ki; ülkemiz bor minarellerini işlese, kişi başına düşen milli gelir artsa, hepimiz kendimize yakışanı giymez miyiz? dolayısı ile bor insanın kendine yakışanı giymesidir.
  7 -1 ... thedewil
 10. 10.
  http://www.haber10.com/haber/48096/
  ... laedri