bugün

entry'ler (36)

paleface

internet ücretini ödemeye zorlanınca "gocmarcığım gel neti paylaşalım yarı yarıya" dedikten sonra, hiç haber vermeden şehir dışına gitmiş giderken de modemin fişini çekmiş olan düşüncesiz insan. faturadan 5 günlük ücreti mahsup edeceğimdir haberi olsundur gördüğüm zarar yüzünden de 5 gün ekstradan bedava internet istiyorumdur isteklerim yerine gelmezse telekoma "netini paylaşıyo bu" diye şikayette bulunacağımdır ve çok büyük maddi külfete katlanmasını sağlayacağımdır. sonuna dır ekleyip tanım yapma olayı da çok kasıyordur.

çıkma teklifi edip evet alındıktan sonraki ilk söz

tuhaf bir olaydır, karşınızdakini izlerken kişinin ne denli karmaşık duygular hissettiğini görebilirsiniz.

elini tutsam mı, öpsem mi, yürüsek mi, sarılsam mı, uzaktan başka sohbet konsu mu açsam gibi tuhaf düşünceler karşınızdakinin gözünden sanki promterdan yazı okurmuşcasına okursunuz.

otobüs yolculuğunun vazgeçilmezleri

mp3 çalar olmakla beraber, bunun eklentisi olarak hostun/hostesin gelip "hanımefendi/beyefendi sesini kısar mısınız?" sorusu da vazgeçilmezler arasındadır.

tayyip erdogan adamdir

(bkz: yersen)
(bkz: afiyet olsun)
(bkz: hamd olsun)

ercan saatçi

john travolta'ya benzemeyen bünye. kendisi daha çok sean connery'ye benzer.

+rasim abi, ercan abiyi diyorum sabahtan beri bi artise benzetiyorum benzetiyorum ama bi türlü çıkartamıyom.
+ yabancı ama
- yabancı artis heeeaaa?
* sean connery

aslanın günde 50 küsür defa seks yapması

aslanın erken boşalma problemi olduğunu gösteren olay. aslana tavsiyemiz her gün posta gazetesi almasıdır. haydar amcamız bu soruna mutlaka çözüm bulacaktır.

iri gözlü simsiyah dalgalı saçlı esmer kız

(bkz: yeme de yanında yat)

yanında yatılacak tabi öküz, başka ne yapacaktın?

terbiyeni bozma pipini keserim.

caylak olan yazari kahraman yapan zihniyet

hugo'yu kahraman yapan zihniyetle aynı zihniyettir.

(bkz: hugo kahramanım benim)
(bkz: çaylak kahramanım benim)

ne deniyordu, uysa da verdim bakınızı uymasa da. bu cümle de uymadı. *

tacizci

ülkemizde cebine 57 lira koyup (yakalandığında cezayı ödeyebilsin diye) karın tokluğuna istihdam edebileceğiniz kişi.

kendisine buradan ünlü gurbetçi sanatçımız, gençlerin sevgilisi, yalıların gençlere parmaklarıyla örnek gösterdiği ismail yk'dan allah belanı versin adlı güzide bir bayern münchen türküsü göndermek istiyorum.

chatlak

tipik mirc nicklerindendir. hatta chatluck olanları da vardır.

siz türkler çok yaratıcısınız.

tufekle uzay mekigi vurmak

tüfek, ışın tüfeği hatta ışık tüfengi ise büyük haz verecek eylemdir.

aselsan'dan ışın tüfeği yapmalarını istiyoruz kampanyası.

constantine

d&r'larda dvd'si 10 liraya satılan film.

sarhoş diyalogları

- arabayı ben kullanayım?
+ hayır olmaz ben kullanırım.
- kızım sarhoşsun sen.
+ sen sanki ayıksın. yaparız polise biraz orospuluk yırtarız kızım.
- tamam müzeyyen arabayı da sen kullan, orospuluğu da sen yap.

ertesi gün

+ sen bana akşam orospu mu dedin?
- hayır. ama sen sanki orospuyum dedin gibi hatırlıyorum ben.

maskeli beşler kıbrıs

1,5 ayda çekilip, kurgulanıp, hazırlanıp, vizyona sürülecek olan film. ocean's eleven adlı müthiş yapımla güya dalga geçen bir yapımdır büyük ihtimalle.

kaliteli türk sinema izleyicisine de bu tür filmler yakışır zaten.

(bkz: çılgın dersane kampta)
(bkz: maskeli beşler kıbrıs)

her şey bir yana muhteşem yapımlar bu ülkede yüzbin gişe bile yapmazken bu kıçımın komedileri bir milyona yaklaşıyor ya hakikaten insaf.

kazım koyuncu

türkiye'de pekçok kişinin gülbeyazla ve ölümüyle tanıdığı sanatçı.

hani hep biri ölünce havalarda uçuşur ya seni unutmayacağız cümleleri. kimler için denmedi ki bu cümleler. barış manço, zeki müren, kemal sunal, adile naşit ve daha niceleri için söyledi ama o ölümünden sonra tanındı ve ölümünden sonra gerçekten unutulmadı.

nice yıllarını vermişlere söylendi, seni unutmayacağızlar. unutuldular ama o unutulmadı. genç yaşında verebileceğinin çok azını vermesine rağmen unutulmadı. peki yaşasaydın bu kadar dillere gelecek miydin be denizin çocuğu? keşke yaşasaydın da hiç hatırlanmasaydın. hatırlayanlar yeterdi sana. cku! zugaşi berepe!

misafirliğe gelip adsl kotasını bitiren tip

kazıklı voyvoda dedemize teslim edilesidir.

arı mayalı silgi

genelde kızların kullandığı, kullanan erkekleri de efemine duygulara sevk eden silgi.

o gözlerin kapatılıp, koklanması yok mudur.

aynı kız tarafından ikinci kez reddedilmek

orada burada kızın dedikodusunu yapmaya sebep sayılan olaydır.

paleface

3. nesil çaylakmış. bu herifi 35 senedir tanırım, şu küfür etme huyundan bir türlü vazgeçmemiş.

sordum dedim lan neden çaylak oldun, dedi kerkük'ü kürdistan'a bağlamak isteyenlere küfür ettim. dedim afferin koçum.

bir de bana formatı anlatırken çaylak olmaz mı? neyse geçelim iyi adamdır bu.

anne ile diyaloglar

- anne bi baksana.
+ hı kızım?
- "hı" değil, efendim anne.
+ sen benim efendim misin? efendiler götürsün seni. * * bu yaştan sonra nezaket mi öğreteceksin bana? ben sana bez bağladığımı bilirim.
- anne eskilere dönmesek yine?