bugün

ne kadar acı, ne kadar komik ve ne kadar bize ait değil mi?
tanım:acı ve komik durumdur.
kaşınan adamın dramı.
(bkz: aynı kız tarafından ikinci kez terk edilmek)
Müstehaktır. Yüzsüzlüğün hüsranıdır.
kızdan "çok ısrar ettin çıkalım bari" cevabını bekleyen erkektir. büyük ihtimalle diğerinden daha ağır biçimde reddedilecektir.
kız hem teklife hayır diyor, hem de durumu bile bile hala flört ediyosa lan belki ilkinde utandı evet diyemedi diye düşünen bünye işidir..ayrıca da jane austen romanlarında açıkça görülür ki , eskden kızların ilk seferde teklifi kabul etmeleri ayıpmış..belki de bu kız bu kitapların etkisinde fazlaca kalmıştır..gerçi öyle bi kızsa ve atınız yoksa uzak durmak en iyisi kanımca * zira beklediği siz değilsinizdir..colin firt'tür..
Yenilen pehlivanin gurese doymamasi sonucu dogan hadise.
reddedilen çocuk için yıkım, reddeden kiz için ise kaba etinin daha da kalkmasini sağlayacak hebelehubeledir.
hayallerin duvara tosladığını vurgulayandır. prensestir o, kalbin baş köşesindedir ancak ağzından çıkan acı söz sadece ağlatır. yalnızlık kalır geriye, içki arkadaşı olarak.
ilkinde kesin utandı açıklayamadı eminim oda bana karşı bir şeyler hissediyor ona bir şans daha tanıyayım gibi sikindirik düşüncelerin yol açtığı boktan durum. artık iyice yalama olursunuz, dur bare dalgaya vurayımda meğer şakalaşıyormuş diye düşünsün diye bir üçüncü hatta dördüncü teklifi bile yapanlar vardır.
(bkz: arkadaş gazı yemek)
kızın aradan geçen zaman içerisinde , başına meteor çarpması sonucu hafızasını yitirmiş olacağı ihitimalini, ciddi bir ihtimal olarak olarak değerlendiren talihsiz yavrularımızın başına gelebilecek olaydır.
- ama geçen seferde böyle yaptın pelin. lütfen!
+ olmaz süleyman olmaz. senle kahveye gidip okey oynayamam.
- ya ne olcak kızım iki saatten. hemen bi oyun çevirip gelecez.
+ hayır dedim.
- kızım inanılmaz iddia var ortada yabancıya gitmesin para işte.
+ hayııır!
- allah belanı versin. ömrümü yedin.
orada burada kızın dedikodusunu yapmaya sebep sayılan olaydır.
umutlarının ikinci kez suya düştüğü durumdur.
- abi ayşe'yle konuşmam lazım ama kontör kalmamış.
- ödemeli at.
- peki, *135*0500xxxyyzz#

** aranılan abone reddetti **

- bi daha dene
- hadi bakalım.. *135*0500xxxyyzz#

** aranılan abone reddetti**

- sen boşver o kızı iyisi mi. bak şurada bir ırmak var gel de yıkanalım.
- o ırmakta geçen yıkanmıştım ben, hem aynı ırmakta iki kere yıkanılır mı?
- uzakdoğu felsefesi yapma lan bana! yürü!

yaklaşık böyle bir durumdur.
yüzsüzlükle meslek olarak uğraşan insanların meslek hastalığıdır.
ayni kiz tarafindan üçüncü kez reddedilmekten iyi, ilk kez reddedilmekten kötü olan durumdur.
beterin beteridir.
üçüncüyü denemek için iki farklı sebebe sahip olma durumu.
iki tekliften de pişmanlık duymak, üçüncüyü ise asla göze alamamaktır.
(bkz: risk)
bir kere sktiri yedikten sonra ikinci kez teklif edecek malın başına gelir anca. isteyenin bir yüzü vermeyenin ta a.ına koyim gibin.
Üçüncü olarak yapılacak şey,ya diz çokup guzelce bı evlenme teklıf etmek ya da en agırından kufur etmek...
hatadan ders alınmadığını gösterir.
kızın resmen viyana kapılarına dönüşmesi gibi bir olaydır. buradaki osmanlı ise tâlihsiz gencimiz olacaktır.