bugün

entry'ler (224)

rocksmith 2014

Gerçek gitar ile oynanan oyun hatta gitar simulasyonu. Etrafta yana yakıla pc için kablo + gitar + oyun paketini aradığım oyundur. Playstation için satanlar var fakat pc versiyonunu arayıp bulamadım bir türlü. Paketi içinde epiphone les paul jr. veriyormuş. Normalde oyun + kablo 260 tl civarı iken gitar dahil paket 700 tl. Satan yer biliyorsanız veya hacı başlangıç için şu gitar da var bak diyen olursa bir mesaj kadar uzağındayım.

tish o

2 3 sene önce sipariş verip memnun kalmıştım. biri hediye olmak üzere 2 ürün sipariş ettim. fakat son dönemde kaliteyi iyice düşürdükleri yönünde söylentiler var. normalde bugün kargoda olması gerekiyordu ürünlerin fakat hala üretimde gözüküyor. umarım gönderimi p.tesine kalmaz da kalite sorunu olursa alternatif üretebilirim. daha geç olursa zaten bir anlamı kalmayacak.

Bu arada tish-o neymiş arkadaş asıl şurayı dene diyen sözlükçüler varsa tavsiyelerine açığım.

ales 2015 sonbahar

Açıklanmıştır.

https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=2999

yazarları an itibariyle mutsuz eden şeyler

uzun süre sonra sevdim bağlandım tam olacak dedim. tuttu 2100 km öteye dilini bile bilmediği bir ülkeye gitti. daraldım yeter.

ölürken fonda çalınması istenen şarkı

Radiohead - Exit Music
https://www.youtube.com/watch?v=RByvzmmEFiQ

gecenin neşet ertaş şarkısı

https://www.youtube.com/watch?v=qRzmynR6Szg budur. *

yurtiçi kargo

Müşteriyi evde bulamama konusunda çığır açan firma.

Perşembe günü gönderim geldi dağıtıma çıkmadı.
Cuma günü dağıtıma çıktı evime gelememişler zaman yetmemiş, aradım tekrar dağıtıma çıkmasını istemediğimi ve şubeden alacağımı söyledim not aldık dedi.
Bugün (c.tesi) çıkıp şubeye gittim başıma gelecekleri tahmin ettiğim için de arkadaşı evde bıraktım. Şubede dağıtıma çıkarmayın dediğim halde paketin dağıtımda olduğunu 16.00 kadar ulaştırılacağını söylediler. Eve geldim tabi gelen giden yok.

Son durum evde bizi bulamamışlar ve not bırakmışlar fakat ortada not yok. Yapacağınız işe sıçayım ben sizin. işgüzarlıkları yüzünden p.tesi şehir içinde olmam gerekeceği için iznimin 3 gününü çaldılar.

Belki 50 kere paket almışımdır bu firmadan daha beni evde bulabildiklerinin sayısı 1 mecbur bırakanlar sağolsun.

bimden alışveriş yapmayan öğrenci

Benim bu. Durun vurmayin zengin değildim.sadece Migros evime daha yakındı.

çoğunuzun 1 60lık kızla evleneceği gerçeği

bana uyar dedirten önerme.

1.60 - 1.65 kızlar bana daha çekici geliyor lan öyle böyle değil. Benim de boyum ahım şahım uzun değil 1.80. o yüzden 160 165 kız her türlü ideal.

evden çalışmak

Gün itibari ile 5. ayımı doldurduğum çalışma şekli. Tabi yanlış anlaşılma olmasın yaptığım iş bilgisayar başında para kazanmak ister misiniz başlıklı işlerden değil *
Çevremden aldığım özlem duyulan çalışma ortamı imajını gördüğüm için yazmak istedim. bir nevi olumlu olumsuz yönlerini yazacağım. iyi de bundan bize ne diyenler buradan itibaren yollarını ayırabilirler.

Öncelikle daha az olan olumlu yanları,

+ Yaptığınız işe kendinizi verebildiğiniz zaman ofis ortamında olduğundan daha verimli çalışabiliyorsunuz.
+ Trafik derdiniz yok. ofisiniz ve yatağınız arasındaki süre sadece ve sadece 30 sn.
+ Ofiste insanlarla gün içinde yaşayacağınız problemler minimum düzeyde.
+ Yatağınıza yatarak çalışabilirsiniz (fakat tavsiye etmem)
+ Çalışma saatlerine uyduğunuz sürece hangi şehirde hangi koşulda çalıştığınız çok önemli değil. istedğinizde ailenizin yanında, istediğinizde wifi erişimi olan parkta, deniz kenarında, cafede çalışabilirsiniz. (cafe maliyeti inanılmaz yükseltiyor çok kısıtlamak zorunda kaldım)

Olumsuz yanları,

- Uç noktada disiplin istiyor. caydırıcı etmen çok fazla evdeki herşey işi bırakıp başka şeylere odaklanmanız için size baskı yapıyor.

- Çevreden gelen "Oh kafan rahat istediğin saatte başlayıp istediğin saatte bitirebiliyorsun" algısı tamamen yanlış, her çalışan gibi benim de 9.00 da mesaiye başlamam gerekiyor aksine herkes akşam 18:00 sularında ofisi terk ederken, benim terk edebilecek bir ofisim olmadığı için iş kitleme durumlarından daha çok muzdarip oluyorum.

- Evden çalışırken denetim daha sıkı oluyor, atılan maile yazılan bir mesaja biraz geç dönmeniz kafadalarda soru işaretine neden olabiliyor ve çalışırken 15 dk'da bir nasıl gidiyor mesajı görmeniz can sıkıcı olabilir. Burada yöneticiniz ile ilişkiniz önemli ben erken dönemde kendisine bu tavrının beni nasıl etkilediğini anlattım sağolsun o da bu soruyu günde 2 3'e düşürdü.

- En dertli olduğum konulardan birisi, asosyallik had safhaya çıkıyor. iş arkadaşları ile diyalog sadece mail, anlık mesajlaşma uygulamaları ve kısmen telefondan sadece iş üzerine olunca sosyal bir iş çevresi şansınız kalmıyor. bunun yanısıra evde yalnız yaşıyorum, yaşadığım şehirde de fazla arkadaşım yok. işten sonra da yorgunum uzanayım biraz game of thrones'un yeni bölümü de çıkmış onu da izlerim derseniz iyice mal olup çıkıyorsunuz. bu sabah markete giderken gördüğüm komşuma günaydın demek isterken sesim çıkmadı lan. en son insan göreli baya uzun süre olmuş.

- Bir yerden sonra iş ve özel hayat algınız karışmaya başlıyor (kendini sürekli işte hissetmek gibi) hoş bir durum değil. ben bunu ayrı bir masa alıp orada çalışıp, çalışmadığım zamanlarda oraya yaklaşmıyorum.

- Patronlar için saatin kaç olduğu önemli değil siz her zaman ofiste olan nöbetçisiniz. Baştan sınırı net çizmezseniz iş dışında bir yaşantınız olmayacağına garanti veririm.

- Çaylar, kahveler şirketten değil cebinizden *

- insanları inandırmak zor, komşu teyzenin evden çalışıyorum dediğinizde vah vah iş bulamamış garibim utanıp söyleyemiyor demesi veya ev sahibinin uyuşturucu mu kaçırıyor bu pezevenk kirayı aksatmıyor ama evden çıktığını görmedim şeklinde bakması normal gelmeye başlıyor.

işin özü birçok kişinin hayal ettiği gibi güllük gülistanlık bir olgu değil. ama bazen düşünüyorum ofiste çalışsam daha mı iyi olur diye sonra tekrar vazgeçiyorum. Ama asosyallik mevzusunu çözemezsem işim zor sözlük. çok yalnızım *

çocukken yapılan salaklıklar

Bir gün ana sınıfındaki kardeşim eve geldi ve

-abi şu içinde su olan mumlu bardaklar nasıl yapılıyor?

diye sordu ben de herşeyi bilen abi modunda düz mantık
- kolay canım mumu eritiyorsun sonra bardağa su koyup üstüne döküyorsun suyun soğukluğuyla mum katılaşıyor ve öyle kalıyor gel sana yapayım.

dedim. bi cezve buldum evdeki mumları kırıp içine attım ocağa koydum. mumlar hafif erimeye başladı ben tamam kesin böyledir derken aniden alev aldı. o ateşi söndürene kadar g*tüm çatladı sözlük. alevin karartısı tavan tekrar boyanana kadar çıkmadı. o gün 5 yıl yaşlandım ben ve o günden sonra herşeyi bilmemeye başladım.

not: bahsedilen mum türünü anlamayanlar için görsel şöyle birşeydi.

kızların evlenmeden önce bekaret zarını diktirmesi

karaktersizliktir.
hayır karaktersizlik bekaretini evlenmeden önce kaybetmesi değildir o konu tamamen kendi hür iradesi, istediği kararı vermekte özgür. karaktersizlik kısmı sırf birisi öyle istiyor diye o kişinin istediği gibi görünmeye çalışmasıdır. başkasının kalıplarına girmeye çalışan bir karaktersiz veya karşısındakini kandırmaya çalışan bir fırsatçıdır gözümde ötesi yok.

d.n: iş bu entryde tecavüz gibi ekstrem ama malesef günümüz gerçeği haline gelmiş olayların yaşanmadığı varsayılmıştır.

asgari ücretin en az 2500 lira olması gerekliliği

gerekli olandır fakat şirketlere özel denetim mekanizmaları ile birlikte yapılırsa bir anlam ifade etmeyecektir. kar oranını korumak isteyen patronlar nakliye, üretim vs gibi iç giderlerden kısamadıkları için bu maliyeti tüketiciye yansıtacak ve 2500 tl olan asgari ücretin alım gücü gene az olacaktır.

silicon valley

2. sezonu başlamış olan dizi. ilk haftasında şans eseri denk geldim kendileriyle mesleki hastalık olarak hemen yapıştım, o gün bu gündür hastası oldum bırakamıyorum. (ara vediğinde baştan sona kaç kere izledim hatırlamıyorum otel odasındaki data manipulation sahnesi hala favorim*). Bu bölüm biraz durgun başladı güzel espriler vardı içinde fakat genelde hazırlık ve yas temalıydı.

--spoiler--

Peter Gregory'yi canlandıran aktör Christopher Evan Welch'in öldüğünü duyduğumda nasıl bağlayacaklar acaba umarım başkası rolü almaz dediydim en iyisini yapıp dizide de öldürerek aynı ayarsızlıkta bir abla bulmuşlar. Hooli - Pied piper çekişmesini merakla bekliyoruz. Richard startup kabızlığını atsın monica ile işleri ilerletsin, erlich aforizmalarıyla bizi güldürsün, dinesh-gilfoyle birbiriyle daha çok ta.ak geçsin keyfimiz yerine gelsin.**
--spoiler--

Yapımcılara mail atasım var anasını satayım biraz türk dizisi izleyin de siz de eksiğimiz yok diyip 3 saate çekin şu bölümleri. 20 dk yetmiyor anasını satayım. işin yoksa 20dk için bekle 1 hafta daha

jrr tolkien kayıp öyküler kitabı 1 ve 2

birkaç sene önce eski bi sahafçıda 1. sini Hurinin Çocukları ile birlikte almıştım, sonra otogarda birdenbire kayboldu kitap hatta şuraya da yazmıştım. (#15234809)

çok umursamamıştım gene alır okurum diye de bulamadım bir türlü. meğerse kaşla göz arasında alan boşuna almamış *

4 yıllık ilişkinin anıları ne zaman unutulur

hiçbir zaman. anılar unutulmaz sadece bi süre sonra eskisi kadar acıtmamaya başlıyor. bir yerlerden birlikte geçirilen sürenin yarısı kadar diye duymuştum ama doğruluğunu bilemem daha süremi doldurmadım *

hiç sevgilisi olmamış kız çekiciliği

standart kız çekiciliğidir.

herşeyi geçtim bir yere takıldım "hayatında gelen onlarca teklifi reddedip . ilk ve son olmalı diyen ahlâklı bla bla" denmiş. lan evleneceği erkek alnında mı yazıyor ki ilk ve son'u şıp diye anlayan hatun kişisi aha bu diyip yaklaşsın. merak etmeyin la o çok sevgilisi oldu değiniz hatunların çoğu hadi bugün de şununla takılayım diye değil gerçekten sevdiği için birlikte oluyor (birliktelikten kastım seks değil). ama sevgilimin eline erkek eli değmesin yanında erkek dolaşmasın ama ben *m üstüne ceviz kırayım mottosuyla gezen canlılar da kendinin yapmadığını erdem olarak millete satmaya çalışıyor.

ne diyeyim hayırlı işler.

eski sevgiliye dair en akılda kalan şey

yaptığım veya söylediğim birşeyden dolayı mutlu olduğunda yüzünün aldığı şekil ve gözlerinin parlaması. o an zamanı durdurup bakakalmak isterdim. sonra bitti gitti işte. *

denizli

benim için kürkçü dükkanı. ilk defa küçükken gelmiştim hayal meyal hatırlıyorum, ardından lisede bi uğradım sonra üniversite hayatım burada geçti tam okul bitti iş hayatı başladı ayrılıyorum senden dedim, bir süre uzak kaldım ama döndüm dolaştım ama gene geldim. başlarda nefret etsem de sonradan gizlice sevmeye başladım. istemsiz de olsa beni buraya çeken birşeyler var. şehir olarak çok sıkıcı, çok monoton insanının sevilecek tarafı az ama seviyorum bu sıkıcı kenti. bir de 1 sene içinde ev kiralarına napmışlar lan öyle bu artış hiç hayra alamet değil.

ygs 2015

üniversiteyi bitirmeme rağmen sırf kardeşime kıllık olsun diye yarın sabah onunla birlikte gireceğim sınav. 7 sene olmuş gireli (tehey öss vardı o zamanlar) sınava hiçbirşey hatırlamıyorum desem yeridir. Hoş bu kafayla hatırlasam ne olacak o da şüpheli de gireceğiz bakalım.

başta kardeşim olmak üzere sınava girecek herkese başarılar diliyorum yatın uyuyun lan sabah sınav var.