bugün

1982 yılında kurulan turkiye'deki ilk kargo sirketi
su anda 580 sube ile hizmetine devam etmektedir
önem taşır .
işini düzgün yapan, şimdiye kadar gittiğim her şubesinde şen şakrak tiplerle karşılaştığım,insana güven veren kargo.
bir arıkanlı holding kurulusudur.
hedefini paraya pula değil de müşteri memnuniyetine adarsa daha da büyüyecek ve beğeni kazanacak kargo firmasıdır. istanbul beşiktaş şubesi her zaman kendi bildiğini okuyan personel ile dolup taşmıştır sanırım ki, her ne kadar itiraz edilse de buradaki arkadaşlar faturaları her zaman adres teslimi keserler ki daha çok para alınsındır müşteriden. tam beş kere söz ile bir kere de kargo poşeti üzerine büyük punto ile belirtilmiştir " bu kargo alıcı haberli" diye. ama buradaki arkadaşlar hiç bir zaman kargoyu alıcı haberli teslim etmemişlerdir. bunların genel merkezini arandığında ise tamam bu konu tarafımızdan halledilecek denilmiş lakin gelen kargolar halen adres teslimi gelmeye devam etmiştir. yalnız ücretinde bir nebze indirim yapılmıştır. ben şikayet etmekten bıkmışımdır bunlar düzeltmek için çaba sarfetmemişlerdir. hayrettir.
güven sağlayan kargo şirketlerinden
http://www.yurticikargo.com
ellerindeki emaneti göndermeme ısrarları yüzünden, fakir bir öğrencinin burs belgelerinin yetişmemesine sebep olabilecek kargo.
kargoyu istanbul'un avrupa yakasından denizli'ye 30 saatte ulaştırabilmiş, fakat denizli merkezden bizim eve 26 saattir uğramamış hızı bakımından tezat kargo firması. "en hızlısı böyle ise?" diye sorup vay anam çektiğim şirket. ama online takip sistemi güzel bir olay müşteriler için, tabiki firma için aynı şey söylenemez; bak ben 25 saattir kargomun şehrimde olduğunu biliyorum hadi buyur. *

sitesi: http://www.yurticikargo.com.tr/
Sinir katsayısı yukseltmekte uzman olan kargo şirketi * * *.

Bu şirketin çalışanlarıyla asagida bir örneği verilmiş olan dumur diyaloglara sıkca rastlanabilir.

Çalıştığınız şirket bir kaç gün sonra şehir dışında önemli bir ihaleye girecektir. ihale dosyası, o şehirde bulunan bir tanıdık vasıtasıyla kargo yoluyla * gönderilir ve cümbüş başlar. Kargonun ulaşacağı gün cumartesidir ve dosya bir an önce alınmalı,maliyet analizleri yapılmalıdır. Sabah erkenden kargo şirketinin * ilgili şubesi aranır.

M: Magdur Kişi, P: Yurtiçi Kargo Personeli

P: Yurtiçi kargo x şubesi, buyrun?
M: Günaydın, bize bir kargo gelecekti, bakabilir misiniz?
P: Arabalar şimdi geldi, boşaltılıyor, 15 dakika sonra arayabilir misiniz?
M: Tamam, ama biz y şirketiyiz, kargoyu kendimiz gelip şubeden almak istiyoruz, onu ayırabilir misiniz lütfen?
P: Tabi.

15 dakika sonra şube aranır...

M: Merhaba, az önce aramıştım, bizim kargoyu ayıracaktınız.
P: Arabalar yola çıktı beyfendi, kusura bakmayın.
M: Ama ben söylemiştim, ayıracaktınız.
P: Kusura bakmayın efendim, bir karışıklık oldu.
M: Mavi ekran!

Mavi ekran geçince bekleme süreci başlar, bu şube şirkete 10 dakika uzaklıktadır, arabalar kargo dağıtmaya nerden başlar acaba şeklinde düşünceler geçer kafadan, iyimser düşünülür; herhalde birazdan gelir! *.

Saat 12 olur, 13 olur, 14 olur... Gözler yoldadır ama yurtiçi kargo aracı yolda değildir malesef, gelmek bilmez bir türlü.. Nihayet saat 16'yı geçtiğinde daha fazla sabredilemez ve şube tekrar aranır.

M: Merhaba, bizim kargomuz hala gelmedi.
P: Bir saniye bakayım.
P: Kargonuz burada efendim!
M: Nasıl orada olur, bu kargo arabayla yola çıktı, neden buraya gelmedi de şubeye geri döndü, nasıl olur?
P: Bilemiyorum efendim.
M: Peki neyse, ben geliyorum almaya.
P: Peki efendim, fakat yarım saat sonra kapatıyoruz, acele edin lütfen.
M: Mavi ekran! *

Buz gibi soğuk bir havada kahrolası yurtiçi kargo şubesine kadar yürünür, personele durum izah edilir, sitem edilir * *, kargo alınır ve şirkete dönülür.

Sonuç; sinir harbi şeklinde geçen rezil bir cumartesi, üzerinde çalışmaya pazartesi günü başlanmasına karar verilen bir ihale dosyası ve kendini hemen şirket dışına atıp yollara vuran bir insan *.
sahibi arıkanlı holding'tir.
teslimat bilgilerine baktığımda beni yaran kurum. gayet basit olan adımı (caner) her defasında yanlış yazmışlardır.birkaç örnek: cancar, canar, canan vs...
ilk kez üniversite kayıt belgelerimi kayıtların son gününde son saatinde gönderen, ikincisinde ise yaz okulu kayıtlarının belgelerini gönderemeyen bu yüzden kayıt yaptıramadığım işini oldukça lakayıt yapan bu nedene insanarın işlerinin aksamasına sebep olan kesinlikle tavsiye etmediğim kargo şirketidir.
göndericiye farklı ambalaj çeşitleri sunan kargodur.
artık yemin etse dahi yurtdışına kargo taşıyamayacağına inandığım kurum.
hiçbir zaman ups kadar iyi olamayacak şirkettir. yine fena değillerdir. ups daha hızlı ve ucuzdur. ayrıca yurtiçi kargoda dfi marka anakart kutunuzun kabının puzzle a benzemesi sonucu hediyelik eşyaya atılıp, üstünden geçilebilmesiyle gereksiz yere sigorta masrafı yapabilecek şirket.
defalarca tercih ettiğim ve hiçbir sorunla karşılaşmadığım hızlı ve güvenilir kargo şirketi.
%51 hissesi fransızlara satılmış olan kargo şirketidir. kaliteli hizmet ve marka'ya ulaştıktan sonra sahibinin kazanıp ülkenin kaybettiği kuruluşlardan.
bu kargo ile şubeden gönderi yapacaksanız, paket üzerine kocaman harflerle alıcı haberli/adrese teslim/alıcı öder vs şeklinde yazıp, bir kaç defa görevli agresif bayana tembih etmeli, eğer kapınıza çağırdıysanız gelen hırpani görevliye bir sandalye ve bir masa çıkarmalısınız yoksa ikiye bükülüp dizinde eciş bücüş harflerle yazdığı kargo fişini birkaç defa kontrol etmelisiniz...
aksi halde sorumlulukları yoktur ve ileriki günlerde saçınızı başınızı yoldururlar, maillere/telefonlara ya cevap vermezler yada verdikleri cevaplarla yüzlerine telefon kapattırırlar...
yurt dışına da gayet önem taşıyabilen kargo. ucuz.
öğrencilere %30 indirim yapan, 3-4 defa kullandığım, her seferinde de memnun kaldığım kargo firması.

ayrıca 2 defa bilgisayarımı* taşımışlardır, ikisinde de bilgisayarım gayet sağlam ulaştı elime.
sürekli kullandığım ve son derece memnun olduğum, kapıdan teslim almaya gelen kargocuyla kanka olduğum taşıyıcı.
ayda yaklaşık 5 kere gidip paketimi aldığım ve en ufak bir sorun yaşamadığım şubede, 10 harfli soyadımın bir harfinin yanlış yazılması sonucunda paketimi vermemekte direren kargo. bu noktada kafam karıştı, vay be güvenliğimizi düşünüyorlar mı desem yoksa biz sizi tanıyoruz ama veremeyiz, ya bu soyadda başka biri varsa şeklinde yaklaşımlar getiren görevliye mi kızsam bilemedim. neyse ki sorun paket adrese gönderilerek çözüldü ama 1 gün gecikme oldu tabi. bu arada entry'i girerken düşündüm ve her zamanki telefon, her zamanki adres, her zamanki göbek ad, her zamanki ada rağmen, paketim benim olduğuna inanmayan görevliyi suçlu buldum, şirket temiz.
suana kadarki teslimatlarında sağlam mal kalma oranı %17 olan firma.Adamlar terminatör gibi seresizim; ne cd dayanıyor, ne frizbi, ne maket helikopter, ne adsl modem.Ulan halde karpuz sallayanlar bile daha çok özen gösteriyorlar.çalışanlarına nasıl bir muamaele yapıyorsa artık herfiler hırslarını kolileri tekmeleyerek çıkarıyor sanki.

Ne kadar ekmek o kadar kofte heralde en ucuz olduklarından butun e-ticaret siteleride bunları kullanıyor.
sizi evde bulamadıklarında bir not bırakan ama o nota istinaden "daha üç günüm" var diye düşünürken, ertesi gün de kapınızı çalıp, kargonuzu mutlaka ileten kargo. diğerleri ile karşılaştırılınca en iyisidir. diğerlerinden pahalıdır ama hem çabuktur hem de mutlaka yerine ulaşacağını bilirsiniz. internetten de cidden takip edebilirsiniz kargonuzu, diğerleri gibi sözüm ona "takip" sistemleri yoktur.
güncel Önemli Başlıklar