bugün

cevapları arasında " asla " nın olması şaşırtmayacak soru. çünkü sizi sevmeyen ve çekip giden ama gönülden sevdiğiniz birini bile unutamayabiliyorsunuz. aşk bu derece nankör ve aptal...
Unutulmaz ki , tatlı ya da acı birer anı olarak hayatından ilelebet taşırsın , aklına geldikçe gülersin.
Anılar asla unutulmaz ister 4 yıllık bir ilişkinin anıları olsun ister 1 aylık bir ilişkinin. Hele ilişkii 4 yıllık ise ne yaşanmışlıklar vardır. ilişkiden sonra aynı şehirde nefes almak çok zordur nereye baksan ortak bir geçmiş görürsün beraber yürüdüğün yollar, beraber oturduğun banklar, beraber izlediğin filmler, hatta yağan yağmur bile beraber ıslandığın yağmurdur. Şehir değiştirirsin, belki ülke değiştirirsin yeni insanlarla tanışır yeni insanlar sokarsın hayatına bir şekilde hayatına devam edersin lakin aldığın nefesteki oksijen bile hala beraber aldığın oksijendir. Anılardan kaçış imkansızdır kaçabildiğini sananın zaten hiç anısı olmamıştır.
illa 4 değil de, 3 yılın da üzerinde aynı etkiyi yaptığı insanın sorusu..
1 ay 2 ay 3 ay.. unutmaz. çünkü:

--spoiler--

severek ayrılanlar bilirler ayrılığı
severek ayrılanlar yaşarlar pişmanlığı
--spoiler--

ama artık çok geçtir..

yalnız:

"..
sen benim eş ruhumsun
unutmuş olsan hissederdim
unutmuş olsan
her sabah baş ucumda durmazdı hayalin..
nereye gidersen git
çantanda bir resmim
aklında gülüşüm olsun.

ben seni gerçekten sevdim
'bitmez' demiştin, bitmedi."

şeklinde de devam eder..
4 yıl +1 gün dedin mi o iş tamamdır aga...
4 yıllık bir ilişki bitmişse zaten hatırlanacak bir anı kalmadığı için bitmiştir.
yapılan araştırmalar 3 ve üzeri yıl süren ilişkilerin unutulma süresinin, ilişki süresinin %50'si olduğunu ortaya çıkartmış.

benim 8 yıla yakın ilişkim bitmiş, siz 4 yılın derdindesiniz. halinize şükredin. *
Neden unutacaksın. Ne güzel günlerin hatırasını hayatına katmış olarak devam et.
Aslında seni aldattığını öğrendiğin an.!
üzerinden 5 sene geçti öyle bir ilerleme yok bizde. beklemiyoruz olmasını da. yeni gelenlerle falan alakası pek yok bu işin.
Ne kadar sevdiğini, onun için yaptıklarını, beraber mutlu olduğunuz anları 1 2 seneye unutursun. Ama bir melodi bir söz bir rüzgar onu hatırlatır.
gün gelince unutulur, ne hissettirdiği, neler yaşandığı, ne kadar sevdiğin hepsi unutulur.deniz sekinin bir şarkısı eşliğinde "unutulur adı aşk nasıl olsa".
üstad abdürrahim karakoç yazmış bir başka üstad musa eroğlu sazıyla söylemiştir cevabı.

--spoiler--

unutmak kolay mı deme
unutursun mihribanım
oğlun kızın olsun hele
unutursun mihribanım

hayat böyle bu gemide
eskiler yiter yenide
beni değil kendini de
unutursun mihribanım

yıllar sineme yaslanır
hatıraların paslanır
bu deli gönül uslanır
unutursun mihribanım

zaman erir kelep kelep
meyve dalda durmuyor hep
unutturur bir çok sebep
unutursun mihribanım

gün geçer azalır sevgi
değişir herşeyin rengi
bugün değil, yarın belki
unutursun mihribanım

süt emerdin gündüz gece
unuttun ya büyüyünce
bu işte tıpkı öylece
unutursun mihribanım
--spoiler--
unutulmaz ama alışılır.
3 yıl yeterli değildir. 4. yıl tamamlandığında bu entry kendisini güncelleyecektir.
5 ve üzeri yıllık ilişkilerin anılarının unutulacağı zamandan daha kısa sürede.
unutlmaz tecrübe ile sabittir.
unutulmaz, zamanla alisirsin,

sadece aci vermez artik. 4 buçuk yillik iliskim bitti kasimda. suan ne aci kaldi ne üzüntü.
Yeni birini buldugunu anladigin ilk 4 dk icinde unutulur.
ilişkiye nekadar ömür biçtiğinizle doğru orantılı olarak devam eder. ilk aşkınızsa ve evlenmeyi düşünüyorsanız, hemde çok seviyor fakat dış etkenlerin etkisiyle ayrılmak zorunda kaldıysanız, yıllar alabilir.
evet benzerini yaşadım. karşı tarafta hala seviyor, bende unutamıyorum ama birbirimizin yüzüne bakamayacak duruma geleli 7 yıl oluyor. başka şeylerle meşgul et kafanı. mesela ben o arada üniversiteye tekrar hazırlandım kazandım gündüz çalışıp gece okudum, hafta sonları da grafik tasarımdır, ingilizcedir, ebrudur alakalı alakasız bir çok kursa gittim. maksat hem dış etkenlerin yüzünü görmemek hemde boş kalınca fikir odaklı sürekli düşün düşün depresyona girersin başka da bişey olmaz.

ha birde, cem adrian dinleme bu aralar.
Hiç bir ilişkinin anıları unutulmaz keraneciler.
öncesinde 4 yıldan fazla bir ilişki yaşamışsan bu travmayı atlatman oldukça kısa sürer fakat en uzun ilişkin ise bu yıllarca sürebilir.kişisel tavsiyemdir çivi çiviyi söker mantığı ile yaklaşmamaktır.çünkü çivi çakılır izi kalır.
hiç biz zaman unutulmaz.
onu bir geçicen kolay değil o iş. nereye unutuyorsun ya !
(bkz: Sen istediğin zaman)