bugün

san fransisco nun güneyinde yer alır.standorf üniversitesinin yanı sıra 1951 yılında bir endüstri parkının oluşumu ile bir araştırma ve endüstri bölgesi konumuna gelmiştir.apple, microsoft, google, twitter, facebook, binlerce küçük firma ile hightech-revolution doğum merkezidir.
her elektronik mühendisinin hayalidir.
6 nisan'da başlayacak olan hbo komedisi. vadide kendi firmasini kurmaya calisan birkac nerd yazilimcinin hikayesini anlatiyor. şuan da galası yapılıyor.

http://www.imdb.com/title/tt2575988/?ref_=nv_sr_1
sonunda bir yazılımcı dizisi görmemizi sağlayan dizidir. detaylarda kaybolmaktan diziyi izleyemiyorum resmen o derece. örneğin lena jpg;

görsel
başları yavaş ve az komik iken sonradan açılan ve yardıran dizi.

görsel
müzikleri ile gaza getiren dizidir.
it crowd'dan yana bu kadar guldugumu hatirlamiyorum. tabi bu dizide kahkaha efekti yok ve daha dogal bir komedi var. amerikan dizisinden beklenmeyecek kadar guldurur. bir cirpida bitti ilk sezon. ikincisi ciksa da izlesek.
yeni sezonu nisan'da çıkacak. promosu düşmüş. değerini bilin, izleyin ve izletin. big bang drama kalıyor bunun yanında.

https://www.youtube.com/watch?v=SwTonKwwzYM
ikinci sezon fragmanı çıkmış!
http://bit.ly/1CNdSE2
12 nisan'da yeni sezona başlayacak komik dizi.

game of thrones'un hemen ardından başlıyor. aynı gün iki efsane dizi.

kaldı son 4 gün...
yeni sezona son 1 gün kalan komik dizi.
silikon vadisinin ingilizcesi olan abd'deki muhteşem güzellik.
yeni sezonun ilk bölümü taze yayınlanmıştır. malum ortamlarda f5 yapmaktan karpal tünel sendromu yaşamaktayız. oldukça duygusal bir bölüm olmuş diyorlar. peter gregory'nin ayrılışını işliyormuş.
2. sezonu başlamış olan dizi. ilk haftasında şans eseri denk geldim kendileriyle mesleki hastalık olarak hemen yapıştım, o gün bu gündür hastası oldum bırakamıyorum. (ara vediğinde baştan sona kaç kere izledim hatırlamıyorum otel odasındaki data manipulation sahnesi hala favorim*). Bu bölüm biraz durgun başladı güzel espriler vardı içinde fakat genelde hazırlık ve yas temalıydı.

--spoiler--

Peter Gregory'yi canlandıran aktör Christopher Evan Welch'in öldüğünü duyduğumda nasıl bağlayacaklar acaba umarım başkası rolü almaz dediydim en iyisini yapıp dizide de öldürerek aynı ayarsızlıkta bir abla bulmuşlar. Hooli - Pied piper çekişmesini merakla bekliyoruz. Richard startup kabızlığını atsın monica ile işleri ilerletsin, erlich aforizmalarıyla bizi güldürsün, dinesh-gilfoyle birbiriyle daha çok ta.ak geçsin keyfimiz yerine gelsin.**
--spoiler--

Yapımcılara mail atasım var anasını satayım biraz türk dizisi izleyin de siz de eksiğimiz yok diyip 3 saate çekin şu bölümleri. 20 dk yetmiyor anasını satayım. işin yoksa 20dk için bekle 1 hafta daha
yeni sezon ilk bölümü izlenmiş ve ilk sezondan sonra ölen evan abinin anısına yarı duygusal bir bölüm olmuştur. ondan bile komedi çıkarmayı başarmışlar.

--spoiler--
monica peter'ın nasıl öldüğünü anlatırken önce hüzünlendim sonra gülmeye başladım. seviyorum lan bu dizinin espri tarzını ve kahkaha efekti içermemesini. bir de richard badass'çılık yapmaya çalışırken karnıma ağrılar girdi.

(bkz: social awkward)
--spoiler--
bir grup mühendisin silikon vadisinde bir teknoloji girişimi kurması, bunu büyütmesi, yatırım peşinde koşması ve benzeri olayların ince bir mizahla anlatıldığı hbo dizisi.
vadide yaşananlara yapılan göndermeler, bazı markaları ve ürünleri tiye almaları ile teknoloji dünyasının kendine has esprileriyle 2. sezonu başarıyla bitirmeye yaklaşmıştır.

ayrıca tek kelimeyle benim adamım Bertram Gilfoyle, özellikle saçma muhabbetlere karşı donuk bakışı *
görsel

edit: birde şu muhabbet yarmıştır
görsel
(bkz: mother fuck)
ilk olarak emmy ödüllerinde adını duyduğum ve arkadaş tavsiyesiyle izlemeye başladığım dizi. ilk 3 bölüm itibariyle komik olmadığını ancak konusunun oldukça ilgi çekici olduğunu söyleyebilirim.
(bkz: entry nick)

öyle altınıza ettirecek derecede komik olmasa da samimi bir dizidir.

konusu da bir o kadar ilgi çekici.

tadımlık olarak izlenebilir kesinlikle.
--spoiler--

this guy fucks am i right?

görsel

--spoiler--
çok iyi kurgulanmış müthiş eğlenceli dizi.
Silikon vadisi demek değil miydi o ya.
Teknoloji meraklılarının en çok görmek istediği yer.

Bu meraklılar orada çaycı olurum, paspas yaparım yeterki orada olayim bile derler. Orası da öyle bir yermiş.
birbirinden rahatsız karakterler içeren dizi.

benim adamım gilfoyle.

görsel
Gilfoyle karakterinin daha da öne çıkarılması lazım. hatta ben olsam başrole onu koyardım.

(bkz: martin starr)
güncel Önemli Başlıklar