bugün

entry'ler (141)

seninle başlamadı

Eğer hikayeniz aşırı karanlık değilse kitabın size söyleyeceği şeyler var. Yazar eminim ki kitapta bahsedilenden daha acı çok hikaye biliyordur fakat hitap ettiği kesim görünürde çok kötü bir olay yaşamamış buna rağmen yüreğindeki kedere engel olamayan insanların hikayelerini konu ediyor. Okumaya kesinlikle değer ve dili kasıtlı olarak o kadar sade tutulmuş ki. Kitabın sonunda kişisel gelişim kitaplarına ufaktan eleştiri getiriyor nedense çok hoşuma gitti. Yaraların konuşulması lazım yarasız insanlara özenip onlar gibi mi olmaya çalışıyoruz bilmiyorum her yara bir kusur mu. Yaralarımız ile bizi sevmezler mi yoksa.

"Yaralarımız biz doğmadan önce de vardı biz onları taşımak için doğduk"

kitapta gözlerim bu satırları aradı sanırım mark fazla klişe bulmuş.

kılıçdaroğlu nu savunabilmek için gerekenler

50 TL
Entry burada. Allahım sözlük bana Türkçe dersi veriyor.

kemal kılıcdaroğlu

seçim sonuçlarından sonra yaptığı arsız konuşmayı alkışlayan o grup çok önemli onları araştırın Kemal i kullananlar onlar. Düzenlerini bozmak istemiyorlar yüzlerinde mutluluk vardı. Baktım mı görürüm affetmem.

kemal kılıcdaroğlu

Bunlar insan değil bot bunlar. Tc kimlik numarası ile internete girilmesi lazım. Ya satılık bunlar ya da yapay zeka ürünü. Hala manipülatif boş cümleler. Efendi diyen var ya efendiymiş hay efendinizi eşekler kovalasın.

kemal kılıcdaroğlu

Kazanamayacak tek aday için milleti oy vermeye zorladınız. Muhalefete muhalefet edilmez ne demek amına koyayım. Muhalefet Allah mı her şeyi doğru mu yapıyor. Muharrem ince ye yapılanlara sessiz kaldınız hatta o iftiralara destek oldunuz. Seçimi kazanmak için oyları pazarlık unsuru olarak kullananlara ses çıkarmadınız.

Eğer bu seçim kaybedilirse oy sandıklarını bunu yapanların pembe götüne sokmak lazım.

kemal kılıcdaroğlu

Siktir et o keranacıyı o da bir trol belli. ben cevap istiyorum nereden geliyor bu sempati. Yazın şuraya hadi 2 madde olsun neyi doğru yaptı Kemal.

kemal kılıcdaroğlu

Neden sevildiğini birisi bana anlatsın. Aklı başında bir adam Erdoğan ı yıllardır orada tutan kişi olarak görür ve ana muhalefeti başka birinin yönetmesini ister. Neyi doğru yaptı bu adam da bu kadar övüyorsunuz. 3 tane madde yazın gidip ona oy vereceğim. Erdoğan gitsin diye Kemal e oy vermeyeceğim. Eğer satılık değilseniz, eğer beyni yıkanmış aptal bir fanatik değilseniz yazın bir zahmet. Satranç ustası falan diyorlar yahu çok iyi yönetmiş neyi doğru yaptı açıklayın oy kullanmaya gideceğim.

feminist kadınlara denilecek tek cevap

Erkek ve kadın iş dallarının çeşitliliği erkeklerin lehine ise bunda erkeklerin nasıl bir kabahati var. Boşanmaların yüzde 80 i kadınlar tarafından başlatılıyor ve elbette yasaların arkasında olduğu bilinerek. işe alımlar eşit değilmiş ya siktir git amelelik yap, madencilik yap, askerlik yap adamın parasını yemek daha güzel tabi. Senin iş gücün yoksa sebebi o adam mı ne diye boşadığın hatta boşadın diye arkadaşlarına caka sattığın adam sana bakmak zorunda. O adamla evlenmesen ne olacaktı cep mu olacaktın da kocan mı geri tuttu seni. Ne zerre zeka var ne de karakter bunlarda.

the red pill

istisnalara saygı duymakla birlikte maalesef red pill haklıdır. Bakın maalesef diyorum. Ama benim değinmek istediğim konu şu, benim de aralarında bulunduğum bir grup erkek var ki aslında güce ulaşabilecek olsa bile reddeden, romantik ama bunu gizleyen bir yandan sevdiği kadın tarafından bilinsin isteyen. Birbirimizi anlayalım, tamamlayalım o zaman her şey güzel olur diye düşünen ve öyle de davranan. Ama yok kardeşim olmuyor. Kadın genelde bunları istemiyor. Muhtemelen farkında bile değil ne yaptığının tamamen hormonlarının kontrolünde saldırıyor, güzel duygularını istismar ediyor yavaş yavaş erkeğin kontrol mekanizması hasar görmeye başlıyor. Aynı konudan 1 yıl boyunca kavga çıkarır mı bir insan ve biliyorum ki telefonu kapatınca hayatına devam ediyor zaten kendisi de söylemiştir bunu ben uydurmuyorum. Ben ise 1 hafta hayalet gibi dolaştığımı bilirim. Arkasından kısa bir iyilik süreci ama sonra tekrar ve tekrar. Bu sefer tamam dersin ama olmaz. Her zaman haklıdır. Yaptığı kötülükleri asla kötülük olarak görmez erkekler anlayacaktır biz bu durumda ona hatası yüzünden yüklenmek değil yaptığı hatayı görsün ve bir nebze pişman olsun isteriz. Çünkü insan sevdiği kadına kötü bir karakteri yakıştıramıyor. Ama diğer tarafta durum tam tersi. Sürekli ve sürekli suçlama. Dünyanın en zor durumunda bile kalsam telefonu neden açmadın gibi sorular. Aldatma imaları, referans göstermeler... Bir gün oturup dertleştiğimizi bilmem. 3. 4. Cümlede bir şeyi çarpıtıp ağlar çünkü. Kendimi suçlu hissetmem için elinden geleni yapar. inanın yahu benim kimseye karşı kötü bir niyetim duygum olamaz ve olmadı da. Anlam veremedim. Eğlence konusunda ona ayak uydurabilirsem sorun yoktu. Ama ben her zaman o modda olamıyorum. Sorumluluklarım vardı ve bazıları çok zor şeylerdi. Burada hep yalnız bırakıldım. Bana acıyın diye demiyorum erkek her zaman yalnız ve dik durabilmek zorundadır. hatalar yapmışsındır ama açıklanana bile izin verilmez yine ağlama ve bağırma olarak karşılanır. Oysa hata bir kere olur kötü niyet yoksa sistematik değilse kolayca affedilebilir. Fakat benim maruz kaldıkların sistematikti. Bunu okuduysan senin için yazıyorum. Eğer maruz kaldığın şey sistematikse acilen red pille tanışman ve sevgilin ya da eşinle de bunu konuşman lazım eğer sana biraz değer veriyorsa beraber incelerseniz ama sonuna kadar toksik bir kadın ise muhtemelen aşağılayıp geçecektir. Yine de dene. Bu yazıyı o kadar çok uzatabilirim ki yalan söylemekten tutun, sosyal medya kullanım şekline, cinselliği güç olarak kullanmaktan erkeği paranoyaklaştırma tekniklerine, yaptıklarınızı ve sizi görmezden gelmeye, başka erkeklerle kıyaslamaya daha neler neler. Ve toplum onun yanında olacak. istersen bana inanma affedersiniz ama sikimde bile değil. Ben azınlık 3 5 tane kendim gibi ezik salak için yazıyorum. Ne yap et oradan çık canın çok yanacak biliyorum ama o hapı almak zorundasın. Çünkü bunu yaşayan tek kişi sen değilsin. Red pili ticari olarak kullanmaya çalışan 3 5 yarrak kafalı olsa bile hayır aslında ticari bir menfaat ummaz. Red pili alması gerekmeyen bir erkek iyi biri değildir ben inanmıyorum. Yani eğer doğuştan piçse red pile ihtiyacı olmaz. Red pil payına sorunlu ilişkiler düşmüş şanssız erkeklerin uğraması gereken zorunlu bir pit stop gibi bir şey. Bunu öğren olduğu gibi benimsemek zorunda değilsin kendi hayatına kendi felsefene göre yorumlayabilirsin.

öğretmen maaşı

Öğretmen maaşı 12000 maaş ve 3000 ek ders ile 15000 civarıdır. 22000 alan nadir durumlarda olabilir. Baş öğretmendir falan... Öğretmen maaşı düşüktür ama ilk suçlu yine öğretmenlerdir. Kendimizi yeterince geliştirmiyoruz.

depremde askerlere görev emri verilmedi

Deprem bölgesinde ilk anda askere görev verilmemesi belki de mantıklı olandı. Asker deprem için uygun ekipmanlara ve eğitime sahip değilse oradaki binlerce asker tuvalet ve benzeri ihtiyaçlarla faydalı olmak yerine salgın hastalık, kaza, depremzedelere istemeden zarar verme, disiplinsizlik vb. risklerini arttırabilirdi. ilk akla gelen şeyler biraz detaylı bakıldığı zaman pek de mantıklı olmayabiliyor. Gölcük depremi ile kıyas yapanlar olacaktır fakat o buna göre çok daha dar bir alandaydı. Asker organize olup faydalı olabilirdi fakat elbette biraz zamana ihtiyacı olurdu.

Bana göre askerde her Türk genci deprem için en az silah eğitimi kadar eğitim almalı. ordunun elinde deprem sonrası için ekipmanlar hazır olarak bulunmalı. Pek çok ihtiyaç malzemesi bizzat bizim ülkemizde tasarlanıp üretilmeli. Afad ve asker sürekli olarak koordinasyon halinde olmalı.

kılıçdaroğlunun adaylığını savunabilen muhalif

Meral anketlere bakalım demiş. Kemal delirmiş diyorlar yani meral abla haklı. Kemal i savunanın kesinlikle menfaati vardır ya da çok fazla halk TV izlemiştir.

jon jones

Cirly gane ı da aldı bu gece. Bakalım gene doping çıkacak mı.

mansur yavaş

On sene sonra anlatır artık şöyle oldu falan diye. Ekşi sözlüğün kapatılma gerekçelerinden biridir aynı zamanda. Çünkü Mansur yavaş talebi çıkacak ve sağır sultan bile anlayacaktı halkın talebini. Yaktın bizi başkan ama yine de esas suçlu sen değilsin. Esas suçlu kılıçdar bile değil. CHP tepesine çöreklenmiş yiyiciler. Hesaplarını inceleyin iktidardan çok yemiştir bunlar, kılıçdar da onların kuklası. Kılıçdar ısrarı da bu yüzden düzeni bozmak istemiyorlar.

trollerin yapay zeka olması

Troller gerçek kişi değil muhtemelen harf hataları bile bilerek yaptırılıyor. Artık bunlara trol demenin hata olduğu açıktır, yapay zeka anlamına gelen alaycı bir ifade bulunmalı ve işaretlenmeli. Birileri yapay zekanın aldığı etkileşimler için kutlamalar yapıyor uyanık olun.

eyyüp akbulut

Sayın savcım umarım bu yanlıştan dönülecek ve bu millet özür dileyerek sizi ait olduğunuz yere getirecek. Son yıllarda gördüğüm en haksız olay size yapılandı. Bu kadar yalnız bırakılmanızı anlamıyorum. En haklı en onurlu olanların kaderi bu sanırım.

uzman öğretmen

Konunun dışındaki bilgisiz insanlar sandılar ki Adil bir sınav yapılacak ve hak edenler uzman olacak ona göre fazla maaş alacak falan. Ama sadece dünyanın en saçma sınavı ile öğretmenler arasında ünvan ve maddi güç ayrımı yarattılar. ilk okul seviyesi sorulara cevap vererek, Derse girmeyen, 1 satır excel bilmeyen öğretmenler uzman öğretmen oldu. Alan sınavından geçenler uzman ünvanı alamadı ya da yabancı dil yeterlilik belgesi olanlar alamadı. Dünya nın en saçma en bedava işleri... Bilmediğiniz konularda fazla konuşmayın. Devlet kurumları özellikle meb, Kamuoyu baskısını kendi menfaatleri için kullanabiliyor.

chp trolleri

Bir ihtimal CHP ve AKP ya da bazı ünlülerin trolleri aynı kişiler. Benim esas merak ettiğim mesela kemal Kılıçdaroğlu sözlükleri okurken hakkında yazılan pek çok olumlu girdinin ısmarlama olduğunu anlamıyor mu? Trollerin kimliği adresi nasıl deşifre olmuyor? bence cevabı bizzat hükumetin onları besliyor olmasıdır. Troller bütün sosyal medyanın içinden geçti sözlükleri, youtube u bilgi kaynağı olmaktan çıkardı. Sözlükler de bu işin içinde mi trollere çanak tuttukları için para alıyorlar mı bilmiyorum, güzel olan şeyleri mahvettiler artık okuyunca mutlu olduğum şeyler yok denecek kadar az.

mansur yavaş

ismini googel a yazdığınızda güncel olmayan sayfalara yönlendiriliyorsunuz. Nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama birilerinin yaptığı kesin gibi.

CHP tam bir çöplük, eleştirdikleri AKP gibi her yerde kendi trolleri var samimiyetten uzak öngörüsüz insanlardan oluşuyor ki buna Ekrem dahil...

Mansur başkan görev seni çağırıyor seçme şansın bile yok cumhurbaşkanı sen olacaksın. Bunu kafana sok planını şimdiden yap başkan olacaksın.

yanlış ile bağlı ilçeler

Manisa nın kula diye lüzumsuz bir ilçesi var ve uşak a bağlı olmalı.