bugün

yatarken sözlüge veya sözlük ahalisine söylenen söz.
yazarın uykuya dalmadan önce son girdiği entry dir
yazarın bütün gün boyunca haşır neşir olduğu sözlüğe veda cümlesidir.
her nerede yaşanıyor ve yaşatılıyorsa.. şeklinde devam edebilecek cümle.
günün ilk ışıklarını gece bellemiş bünyenin ne söyleyeceğine karar veremedikten sonra kurduğu dilek cümlesi.
(bkz: veda entrysi)
sözlükte bu gecelik mesaisini tamamlamaış mutlu mesut ayrılan yazarın verdiği selamdır. yerini gece vardiyasına bırakır*.*
-iyi geceler sözlük..
+nereye daha tematik yapacağıdık!?
-walla uykum var yarın kalkıp ders çalışmam lazım.
+hadi allah rahatlık versin o zaman..
-eyvalah sözlük hadi ben kaçtım.
(bkz: sevgili sözlük)
(bkz: sözlüğü günlüğe çevirmek)
-iyi geceler sozluk
-nereye lan?
-lan saat 4:10 gec oldu,uykum geldi.bir istegin var mi?
-fade to black sarkisina yorum yazsana.
-olur,tamam baska?
-himmm eeee seyyyy (bkz: bir siktir git uyu)
-senin ebeni....
-sisst hoop kufur yasak,caylak olursun sonra
-....
-alo hexagram orda misin lan?
-...
sözlüğü terkederken yaşanan duygusal anda sölenen sözcük.
+ii geceler sözlük k.i.b öptüm by. **
sözlüğe can-ı gönülden söylenen hoş cümle.
akşam olur yada gece herneyse. gözlerinize ağırlık çökmeye başlar. boş boş vaktinizi, dolduran bu güzide oluşuma içinizden gelerek dersiniz.
(bkz: sözlüğün dili olsa da konuşsa)
artık gözlerinden uyku akan ve de evde tek başına olan uuser ın bilgisayarı kapamadan önce ağzından dökülen sımsıcak yalınızlık kokan cümlecik.**
sözlükten çıkmadan önceki girilen son entrydir
-iyi geceler sözlük yarın görüşmek üzere bye.
(bkz: sözlüğe insanmış gibi davranmak)
(bkz: sozlukle arkadaş olmak)
sözlüğü arkadaş olarak gören yazarın yatmadan önce kendi kendine söylediği sözdür.rüyasında da muhtemelen sözlük görecektir.
uykusu gelen yazarın sözlüğe bir insanmıscasına yaklaşarak sözlükten ayrılmadan önce kendi kendine söylediği son söz.an itibariyle bünyemden yaşanan durum.*
- iyi geceler sözlük.
- la get sen hergece kapatıyon, sabah yine giriyon ne iş?
- e seviyorum seni?
- de get yat uyu ne işin var..
- peki uyurum ama sabah girerim ona göre?
- yallaah..
söylemesi pek keyifli söz öbeği. dantelli ekranlara selamlar olsun. canım sözlük cicim sözlük. muuuccckkk iyi geceler kuzum.
yatmak üzere olan yazarların* sözlüğe diledikleri temennidir.
-iyi geceler sözlük
+hımmm
-iyi geceler dedik!
+ya scarface bsg uyuyodum olm ya
-kusra bakma hadi ben kaçtım iyi geceler
+has...
saat 03:05 i vurdugunda yada gece 00:00 gectiğinde her yazarın sözlüge ettigi veda cümlesidir.*
'belki yarın görüşemeyiz sözlük belkide bu son satırlarım olur belki yataktan düşerim kafamı çarparım ve beyin kanaması geçiririm ne bilim belkide ben uyurken klima bozulur ve her tarafı kapalı 4 duvar arasında can veririm belkide maskeli bir adam sen geçen yaz bana arabayla çarpmıştın sonra kaçmıştın diip kancayla boğazımı kesebilir neden olmasın bunları değerlendirmek lazım değilmi
belkide bu son entry m belkide parmaklarım bu klavyeye değmicek hergün böyle düşünürek uyumak gerekiyor aslında hergün ölümü düşünmek her an ölebileceğinin farkında olmak güzel birşey'
gibi bir düşünceye sahip olan yazarın duygusal bir şekilde iç dış arka ön farketmez bi yerinden çıkarttığı ses veya çıkartmadığı sestir..
(bkz: saçmalıyorsam eksileyin direk silerim)
(bkz: artılarsanız yüz bulur devam ederim)
saat 10.30' da başlayacak olan 2 eylül 2006 türkiye fransa basketbol maçı' na kalkabilme amacıyla dile gelen cümle.
güncel Önemli Başlıklar