bugün

özlemek eyleminin daha da ağırlaşmış / fazlalaşmış halidir.. kalp ağır gelmeye başlar, sevgilinin yüzünü heryerde görme çabası, bulamadığında ise boş ve anlamsız bakışlar..
kafada huni, gözler kaymış vaziyette özlemek fiilinin hayata geçirilmesi.
sonsuz bir özlemdir. gözleriniz dolar zaman zaman ağlarsınız yine de bilirsiniz sonu yoktur.
kahpe ve beyinsiz olduğunu bile bile sevmekle oluşan durum.
işte, aşk dedikleri aslında bu.
olayın karşılıklı gerçekleşmesi durumunda kişiye olumlu yönde duygu katacağı kesindir.
lakin, özlenen kişi paralel bir biçimde özlemek duygusunu barındırmıyorsa, özleyen kişi açısından kötü sonuçlar doğurabilir.
(bkz: çok felsefik konuştum amuna goyim)
kısaca;
(bkz: sen köpek gibi seversin o belediye gibi zehirler)
(bkz: özlemekten delirmek)
bu dönemde en büyük düşman şarkılardır.
en yoğun ölen birisi arkasından hissedilir. yaşayanı özlersin evet. hatta çok çok özlersin. ama içinde bir umut vardır hep. ama geri gelmeyecek birini sonsuz özlersin... boşlukta gibi. geri gelmeyecektir. özlemin her gün büyük ama dindirmez hiç bir şey. elinden bir şey gelmez. sadece özlersin...
akıllı gibi susup oturmazsanız, kendi kendinizi rezil edeceğiniz eylem.
çünkü o deli gibi özlediğiniz geçmişinizse, o sizi hiç özlememiştir.
hayal dünyasına fazla dalma, şarkıların derinliklerinde kaybolma, ağızdan çıkan her kelimenin onu işaret etmesi, mesafeleri, imkanları zorlama sebebi durumdur.
mesaj atmayı, aramayı deliler gibi isteyip sonra telefonu fırlatmak gibi süreçlere neden olabilir.
(bkz: beşinci mektup)
"özlemek özlenenin içimizdeki yerinin anlaşılmasıdır.." * özlemek özlemektir.. yoğunluğu ise yine özlemekte saklıdır..
kafada huni olduğu halde duyulan yoğun özlem.
Deli gibi özlemek işte,
Başka bir açılımı yok net.!!!!

Söz biter.!!!
Delilerin nasıl özlediğini merak ettirmiştir. Şimdi delilik burada bir aşırılığı imliyorsa dahi bu imleme yanlıştır. Çünkü delilik aşırılık değildir, farklılıktır.
3 ayı geçti be bitmiyor işte bitmiyor.
özlemek, ölmekten sadece iki harf fazla be çocuk demiş cemal süreya. Fazlası var eksiği yoktur işte.
Deli gibi özlüyorum ama bir özledim diyemiyorum. Bu bendeki neydi.
özlemek duygusunun insanın iliklerine kadar işlemesi durumu. ah ulan ah kader utansın diyecek birsey yok!!!