bugün

entry'ler (41)

beni affet dizisinin 1477 nci bölümü

her bölümü 1.5 saatten sayarsak kesintisiz izleyerek yaklaşık 3 ayda gelebileceğiniz bölümdür.

ayrıca her bir bölüm için oyuncuların ortalama 5 saat emek harcadığını düşünürsek ve dizinin 2011'de başladığını da göz önüne alırsak, aradan geçen 7 yılın neredeyse 1 yılını oyuncuların dizi setinde geçirdiklerini de söyleyebiliriz.

yılmaz özdil

bildiğimiz kesim nasıl müslümanlığın etinden, sütünden faydalanıyorsa; yılmaz özdil de atatürk’ten rant sağlaya sağlaya bitiremedi.

ekrem imamoğlu

bu akşam saat 20:30'da halk tv'de canlı yayında olacağını bildirmiş siyasetçi.

zuhal topal la sofrada

evlilik programlarını bir kalemde bitiren hükümetin hangi mantıkla bunlara izin verdiğini anlayamadığım sözde yemek programı. bir diğeri de malumunuz yemekteyiz.

yasaklara kesinlikle karşıyım ama bu programlara artık bir yaptırım gerekiyor. amaçlarını fazlasıyla ve çoktan aştılar.

the protector

ilk bölümün giriş müziği olarak hey douglas (veyasin)'in remixlediği fikret kızılok'un seslendirdiği a leyli leyli (kara tren) parçasını seçmeleri çok hoşuma gitti. hafiften bir tebessüm ettirdi. zira aynı parçayı 2 yıldır arabada dinliyorum. diziyi izlemek için ilk bağı kurdum. oyuncu kadrosu, mekan seçimleri iyi gibi. ilerleyen zamanlarda dizi hakkında daha detaylı fikir beyan ederim.

bird box

Sandra bullock'ın döktürdüğü netflix filmi. Uzun zamandır bekliyordum ve beklediğime değdi. O gerilimi gerçekten damarlarımda hissettim.

halk tv ve fox habere ceza

Özgür medyaya verilen cezadır. fox tv'ye "tarafsızlık ilkesine aykırı yayın" diye ceza kesilmiş, yandaş medya çok mu tarafsız?

şehir şebekesinden su içmek

adana'da her zaman yaptığımız eylem. bir de damacana suya para mı verecektik?

donald trump

seçilmesi halinde hayvani bir vergi indirimi vaat etmiştir.

media markt

aynı ürün için farklı mağazalarında farklı fiyatlar uygulayabilen teknomarket, internet mağazasının fiyatı farklı olabiliyor üsteleyince internet mağazası fiyatına alabiliyorsunuz.

lost on you

söyleyenin kadın mı erkek mi olduğunu ilk başta anlayamadığım ama defalarca dinlemekten bıkmadığım muhteşem şarkı. canlı performansı da çok daha iyidir.

magnum

reklamlarında oynayan mankenlerden biri hanna juzon olan dondurma markası.

flapmag

alternatif yayınlar arasına yeni giren bir dergi. kendisini bir yaşam dergisi olarak tanımlıyor. mottosu "i am not just a magazine" yani dergi dışında başka olayları da var anlaşılan. ilkine moda sahnesinde, ikincisineyse bir kafede rastladım ve aldım. ilk olarak kapakları iki sayının da çok ilgi çekiyor. normal dergi tasarımlarına göre daha farklı bir tasarım anlayışına sahip. içinde her yerde karşıma çıkmayan, ilginç konular var. iyi röportajlar var. keyifli bir renk olacak gibi görünüyor. internet sitesi ve sosyal medya hesaplarını da aşağıya ekledim.

birevim

200 binlik evi faizsiz ve taksitli olarak veren firma, fark da almıyorlar. yani kısacası 200 bine ev alıyorsun ödediğin 215 bin. bankadan alayım desen bu evi, neredeyse 350 bin veriyorsun. bu açıdan çok mantıklı geldi. adamlar garibanı da ev sahibi yapacak bir yol bulmuş. helal olsun.

15 temmuz darbe girişimini en iyi anlatan atasözü

kör istedi bir göz, allah verdi iki göz.

sinemaya kaçak yiyecek sokmak

adana ariplex'te poşet ve çantaları bile kontrol ettiklerinden mümkün olmayan durum.

antalya da tatil yapmanın çekici gelmemesi

ultra her şey dahil otelde tatil yapılınca doğru olmadığı görülen iddia.

namık tatlısı

amerika'da yaşayan bir youtuber'ın bu videoda eğlenceli bir şekilde tarifini anlattığı tatlı.

ofiste de arkadaşlarına tattırmış*

clash of clans

iki yıl boyunca delicesine oynadığım, ama geçen yaz kendi isteğimle bıraktığım oyun. insanı bağımlı yapması bir yana, savaşlar kaybedildiğinde ve ganimet depoları yağmalandığında psikoloji bozma özelliği vardır.

mustafa ceceli

akp'li belediyeler olmasa aç kalacak şarkıcı.