bugün

entry'ler (79)

serj tankian

system of a down şarkılarını artık sırf para kazanmak için söylüyor gibi geliyor bu adam bana. kısa vadede etnik-folk bir albüm bekliyoruz kendisinden.

mutsuzluk veren küçük şeyler

kablolar. bi sürü kablo.

boku çıkartılan şeyler

(bkz: üniversitede kızlar teklif etmiyor)

sevenler ağlarmış

söz ve müziği feridun hürel'e ait 1974 çıkışlı 3 hürel şarkısı. özellikle şarkının sonundaki enstrümantal bölüm dönemin orijinalliğini ortaya koymaktadır.

uçağa binmeden önceki insan psikolojisi

kendini lord zannetmektir.

havalimanlarında etrafınıza bakın siz de göreceksiniz.

istiklal caddesi nde huzur içinde yürüyememek

özellikle haftasonu geceleri sarhoş ve apaçi kavgaları sebebiyle yaşanan durum.

filthstep

rahatsız edici bass ve daha karanlık sampleların kullanıldığı bir alt tür. tipik örneklerini ilk dinleyenler "noluyo lan" diyebilir. şahsi fikrime göre 10-20 sene sonra çok daha fazla dinleyiciye kavuşacaktır.

(bkz: dubstep)

barcelona

şu anda l'oveja negra'sında bol meyveli sangriasını içmek istediğimdir...

i want you she s so heavy

black metalin kökü bu şarkıdır arkadaşım.

black metal seven bir kimsenin the beatles dinlediğini pek sanmıyorum ama tapındığı o karanlık, notalarla ilk defa bu şarkının son bölümünde buluşmuştur.

black swan

overrated diyip geçmicem.

ama olay örgüsü tutmamış bu filmde. çoğu sahne yarıda kesilmiş gibi sona eriveriyor. boşta kalan bir sürü anlamsız imge var. bu imgeler bir yere bağlansa bile kurguyu anlamlılaştıramıyor. yine de filmi bu kadar eleştirdiğim için kendimi ukala olarak sayıyorum; zira çok beğendiğim bir hanımefendi başrolünde, çok beğendiğim bir beyefendi de yönetmen koltuğunda. zaten filmi hanımefendi götürüyor. akademi ödülünü de götürür umarım kuğu gölü balesini baştan sona sadece kendisi götürdüğü gibi.

love will come through

ben buna tekrar klip çekicem, böylesi şahane bir şarkıya bu kadar ruhsuz bir klip ancak bu kadar olurdu.

numan kurtulmuşun yol haritası

tayyip'ten sonra akp'nin başına geçip başbakanlığa oynamaktır.

rammstein benzin

(bkz: rammstein benzin istasyonu)

vavien

bu film benim için settar tanrıöğen'le neşet ertaş'ın bilek güreşi yaptığı sahneden ibarettir.

türkiye de hiçbir zaman olmayacak şeyler

türkiye'de hiçbir zaman olmayacak şeyler bulamamak.

dünyada dengelerin değişmesi

devrim olacak, tutunamayanlar kazanacaktır.

lizbon

bütün şehrin beyoğlu-cihangir tadında olduğunu düşünün. öylesine güzel.

sunshine cleaning

gözümde olmamış filmdir. kadın senarist, ilişkileri böyle anlatıyor demek ki dedirtmiştir.
--spoiler--
küçük kardeşin* sonunda road tripe çıkma olayı nedir ya. filmdeki birçok şey bunun gibi havada kalmışlıklarla dolu.
--spoiler--
ayrıca* Emily Blunt'ın demet evgar'a bu denli benzemesi bana arada bir sanki facebook paylaşımlarında 1 kadın 1 erkek skeci izliyormuş hissi yarattı.

ölüyorum

gözler kapalı, uzanarak, hafif alkollü çok güzel giden şarkı. hayko cepkin'in böyle bir amaca hizmet ettiğini zannetmiyorum ama hakkaten garip hissettiriyor.

fargo

izlerken sürekli karakterlere gıcık olduğum film ki bunu coenlerin kasıtlı olarak yaptığını düşünmekteyim. tabii eser olarak baktığımızda iyidir, güzeldir. en azından ana hikayeden bağımsız sahneleri hayata dairdir.**