bugün

atasözüdür bayanlara fazla güvenilmemesi gerektiğini anlatır. ben katılmıyorum.

edit: iyi kötü başlık açtım bir tane kaliteli yorum geldi artı kardeşim artı. (#12665971)
iftar vakti hatun avına çıkmış yazarların varlığı.
bir de iftar vaktinde bahşiş için kapıyı çalan ramazan davulcusu var.
cennet annelerin ayakları altındadır.
"siki olanda çok var sanki o iman" diye tepkilenecek atasözü. bunu kaleme alan atalarımız boynuzlanmış herhal..
(bkz: am ile imanın kimde olduğu belli olmaz)
insana ilham veriyor. mesela benim aklıma şimdi "amı olanın gamı olmaz" diye bir söz geldi. ilerde atasözü olsun bu.
sorular
1) Türk soyunun ataları hep erkeklerden mi oluşmuştur ki kadınlarasürekli bir giydirme söz konusudur?
(bkz: saçı uzun aklı kısa) (bkz: karnından sıpayı sırtından sopayı) v.s...
2) Yok bu söz yazarın uydurması ise (ki kanımca öyle) "amı olan" birinden nasıl bir kazık yemiştir?
2) Yoksa bir insanda (amı olsun siki olsun fark etmez) iman olup olmadığını tespit eden yazarımız da bazı diğer yazarlar gibi peygamberliğini ilan mı etmiştir?
Başarılar Dilerim.
am göt memelilerin allahsız olduğu gerçeği ile paralel evren...
o am için imanını satanlar düşünüldüğünde am sahibinin günahı yoktur.
Atasözü olduğu şüphelidir. Kaynak gösterilmesi gerekir. Hangi izbe mekanda kim tarafından söylendiği belli olmayan söyleyeni meçhul söz gibidir. Bunun doğruluğunu savunanlar annelerinin imansız olduğunu peşinen kabul etmiştir.
Siki olanın am'a taptığı içlndir sanırım.
(bkz: götü yere yakından kork)
yahudi ata sözüdür.
hiç bir mantığı yoktur.
doğuştan imansızlar deyisi.

freud kız çocukları için cinsel organlarda eksiklik gibi görünüşün yarattığı travmaları anlatırdı.
şimdi iş değişmiş gibi, kim bilir post cinsellik böyle bir şey,
yada ereksiyonun demokles kılıcı feryadı, öykünme.
Yanlış tamamen yanlış bir söz. Hakaretten başka bir şey değil.
3. Sınıf kahvehane geyikleri, agzı bok kokan, beyni çürümüş şarapçı aforizması.
hayatı kaygan bır deliğe cinsel uzuvla gırmekten ıbaret sanmanın netıcesıdır.. oysa sex yapılamadıkca bu kadar ıgrenclesyor..

oysa bır duzen ıcınde o kadar da sevımlı, aşk dolu bır eylem ki.
söylenmiş en iğrenç laflardan biri. Tek cümleyle milyarlarca insanın günahına nasıl girilir, en büyük örneği.
Tek derdi belinin alt tarafinı mutlu etmek olan insanın inanışıdır.
anasında da oldugunu unutan sözüdür..
söyleyenin anası imansızmış demek.
zayıf karakterli erkek savunması.
doğru bir atasözüdür.
bu dünya nın yarısı imansız gibi bir anlama gelen söz. bütün genellemeler gibi bu da doğru değildir tabi ki.
güncel Önemli Başlıklar