bugün

entry'ler (407)

yazarlar şuan ölse bırakacakları miras

sayısız ders notu, defter, içindeki her şeyle kardeşime bir oda ve yine kardeşime toshiba satellite dizüstü bilgisayar. ölsem ve odamdakileri satsalar ellerine 7-8 bin lira para geçer... eh iyi para.

evli olup karı kız peşinde koşan gavat

penis ve testisinin önce derisini yüzüp sonra kökünden keserek cezalandırılması gereken kişidir. oh olsun!..

doktor hasta diyalogları

bundan yaklaşık 10 yıl önce, babamın arkadaşı, babasını hemoroid rahatsızlığından dolayı muayeneye götürür. babası, bir takım psikiyatrik rahatsızlıkları da olan yaşlıca bir amcadır.

amcamız pozisyonu alır, doktor o meşhur parmakla muayene işlemini uygularken amca doktora döner;

- doktorrrrr, ne işş?

10 08 2014 selahattin demirtaş ın balkon konuşması

(bkz: biji biji biji)

10 ağustos 2014 cumhurbaşkanlığı seçimi

tarihe, cumhuriyeti temsil eden bir adayın olmadığı seçim olarak geçecektir.

adaylardan biri; tayyip. dahasını demeye gerek var mı tayyip dedikten sonra, sanmıyorum.

adaylardan diğeri; ilk başta akp tarafından cumhurbaşkanı adayı olması düşünülmüş biri. ismi aday olarak açıklanana kadar milletin tanımadığı bir kişi. mhp'yi bilemem ancak chp seçmen kitlesinin asla tasvip etmeyeceği bir kişi. açılım destekçisi, biraz ondan biraz bundan katalım, akp tabanından da oy alalım kaygısıyla aday gösterilmiş/göstertilmiş bir aday. cemaat destekli.

adaylardan diğeri; bölücünün dibi. biraz eşcinsellere hoş görüneyim, biraz şunlara öpücük atayım diye giymediği kıyafet kalmadı. aday bile denemez, 2. turda akp'yi destekleyeceklerini açıkladılar zaten.

kusura bakmayın arkadaşlar,

bu 3 aday içinde gerçekten ülkemizin bütünlüğünü, cumhuriyeti savunan tek bir aday yoktur. chp kendi kitlesine ihanet etmiştir. sırf tayyip cumhurbaşkanı olmasın, ekmeleddin bey çok kibar bir adam diye ben oyumu bir cemaat adayına veremem. görünüşte abdullah gül de gayet kibar bir adamdır. fakat akp'nin tavuğuna bir gün olsun kışt dememiştir. amerika ile 2 sayfa 9 maddelik gizli hizmet sözleşmesi imzaladığını itiraf etmiştir. halen bilmeyenler araştırıp madde içeriklerini bulabilirler. bir abdullah gül gidecek, yerine yeni bir abdullah gül gelecek ki gelemeyecek, o zaten meydanda.

sen milletin hiç bilmediği birini çıkar 1 ay önceden buna oy vereceksiniz diye. ondan sonra kitlenden destek bekle. mhp-chp bu seçimde tayyip erdoğan cumhurbaşkanı olamasın diye çalışmadılar. onlar bizzat tayyip'in ekmeğine bal sürmek için çalıştılar.

zaten bu denli devlet imkanını ölümüne sömüren tayyip'in elinden böylesi bir seçimi almak zorken, siz bunu bile bile imkansızlaştırdınız. ve ne yazık ki yarın hepimiz göreceğiz, ekmeleddin ihsanoğlu yarın %40'ı bile göremeyecektir. üstelik kitlesinin lanet ederek, istemeye istemeye oy vermesine rağmen göremeyecektir.

ben ne yapacağım?

ben bazı insanlar ve çevremde çokça tanıdığımın yaptığı gibi sandığa gitmemezlik etmeyeceğim. türk kadını, oy kullanma hakkını atatürk sayesinde birçok dünya ülkesinden önce elde etmiştir. bu kazanılmış hakkımı elbette kullanacağım ama benim bu hakkı elde etmemi sağlayan atatürk'üme de ihanet etmeyeceğim. onun makamına ne bir bölücünün, ne bir cemaatçinin, ne de kısaca tayyip'in geçmesi için oy vermem. bu ihanette bulunmayacağım. mecburiyetten, cemaat destekli ve seçilemeyeceği dünden belli bir adaya oy vermeyeceğim.

sandığa gideceğim, katılımın artması için destek vermiş olacağım ancak geçersiz oy kullanacağım.

içim kan ağlıyor ve ne yazık ki önümüzde çok daha acı verecek günler sıralanmıştır...

ekmeleddin mehmet ihsanoğlu

(bkz: eklemedir koca konak)

türkiye deki yobaz isimlerinin hızla çoğalması

devre ayak uydurma çabası ve yobazlığın hızla artıyor olmasından kaynaklıdır. Kuran'da geçiyor diye çocuklarına saçma sapan anlamı dahi olmayan ve hatta kötü anlam taşıyan adlar koyan insanlar var.

ağlatma olasılığı yüksek burçlar

(bkz: ağlama olasılığı yüksek burçlar)

(bkz: yay burcu)

ağlatma olasılığımızı bilemiyorum.

en yakındaki kitabın yazarı

(bkz: mehmet kaygısız)

sözlük yazarlarının itirafları

günlerdir kafamı toparlayamıyorum. gülemiyorum ağız dolusu. konuşasım gelmiyor. küfretmekten,lanet etmekten bile sıkıldım. soma olayıyla ülkemden bir kez daha soğudum. içime katran akıtılmış gibiyim.

ruh hastalarının yönettiği bir ülkede yaşıyoruz, hastalıklı ruhların yönettiği bir ülkenin vatandaşlarıyız. vatandaşını döven, tekmeleyen, vatandaşına söven... ve ne yazık ki en fazla 2 haftaya olaylar örtbas edilecek. bizim milletimiz de, oğullarımız şehit oldu diye avunacak. başlarındakiler kendilerine her türlü saygısızlığı yaparken, boyun eğip ha bire hatim indirecek. sinirim bozuluyor düşündükçe.

hoş... devenin meselesi gibi; neremiz doğru? hep bir belirsizlik, hep bir güvencesizlik.

bir hocamız, katılmamızı istediği sempozyumla ilgili bize yüksekten yüksekten vaatlerde bulundu. kanatlandık, uçtuk bilmem ne... sonra yavaştan işin rengi ortaya çıkmaya başladı. sanırım dediği imkanların hemen hiçbirini sağlamayacak. orada da başımıza ne geleceği belirsiz. yine sempozyum programı açıklanacaktı birkaç güne. denilen tarihte açıklanmadı ve bir belirsizlik daha. tüm planlarımı buna göre yapacağım, yapamıyorum.

ülkece bir güce taparlık, bir saygısızlık, bir nefret, sorumsuzluk... almış başını gidiyor. kendim çok mu iyiyim? hayır, değilim ama en azından kendimle ilgili memnun olmadığım ne varsa değiştirmek istiyorum. kimi zaman adım atıyorum, kimi zaman geri adım atıyorum ama bir istek, bir gayret var. düşünce var...

özetle canım sıkılıyor, grip olmuş, ateşlenip yataklara düşmüş gibiyim. hani hastalıktan ateşlendiğinde insan yılan gibi deri değiştirmek ister, acı çeker ya... tam onu yaşıyorum. ve sanırım bunları düşündükçe daha da sıkıcı bir insan olup çıkıyorum. huzurlu olmadıkça çevreme huzur veremiyorum.

türkler islamiyeti seçmeseydi

Muhtemelen ben şu an kıytırık osmanlı türkçesi dersini görmek zorunda kalmayacaktım.

online yazar

içlerinde, 11:00'de en kazığından vizesi olan kişiler vardır.

sözlük yazarlarının itirafları

zaman zaman içimde tuhaf bir huzursuzluk baş gösteriyor. tuhaf bir korku, ufacık bir çıt sesinden paniğe kapılma durumu...

ve hemen hemen tüm korkularımı aşmama rağmen, neden böyle bir huzursuzluk hissettiğimi bilmiyorum... yorganı kafama çekip öyle uyuyacak durumdayım. pıt-pıt... pıt-pıııt....

sevduğum yanımda uyusun

pek şeker bir pinhani şarkısıdır.

keşke tüm sevenler, sevdiceklerinin yanında uyuyabilseler...

insanın dinledikçe dinleyesi geliyor. pinhani'ye çokça teşekkürler...

torku

eskişehirli olmama ve yediğim içtiğim her şeyin eskişehir'in markası olmasına dikkat etmeme rağmen o ağızda dağılan bisküvileriyle beni benden alan bisküvi-çikolata markası.

hele bir frambuazlı çokofest'i var ki... aman sabahlar olmasın....

27 mart 2014 ak parti van mitingi

http://www.habergazete.co...mart-Prsm-2014-03-27.html Bu adresten canlı canlı izleyip keyiflenebilirsiniz. Tayyip'i hiç böyle dinlemediğinize eminim! Yakışmış, yakışmış. Kişiliğine cuk diye oturmuş bence bu ses.

1 60 boyundaki kız deyince akla gelenler

(bkz: uludağ sözlük)

Uludağ sözlük'teki her on başlıktan dördü 1.60'lık kızlarla ilgilidir.

eylemcilerin başörtülü kadının üzerine işemesi

bir zehra develioğlu fantezisidir.

fatih altaylı seçim anketi skandalı

(bkz: arkadan kurmalı fatih)

arkadan kurmalı fatih

Devlet bahçeli'nin bugünkü mhp grup toplantısında yaptığı konuşmasında fatih altaylı'ya verdiği takma ad.