1. 1.
  özgürlüğüne düşkün, patavatsız, hayalperest, temiz kalpli.
  18 ... coincidental magic
 2. 2.
  bu burcun kadınları, Allah'ın erkeklere vermiş olduğu en büyük cezadır.
  17 -16 ... wunsch
 3. 3.
  kadınları dünya üzerinde yasayan en tehlikeli ve lanet yaratıklardır.
  14 -11 ... karpuzkabugu
 4. 4.
  Yay, hayatı kimsenin sevmediği kadar sever ve gayretle ona kendi damgasını vurmaya çalışır. Orta karar başarılar ve geleneksel düşünüş, ona göre dehşet vericidir. Onun ihtiyacı, iyi bir yaşam ve yeni düşüncelerin keşfedilebileceği özgür bir ortamdır.

  Yay insanları iyimser, canlı, atılgan, zeki ve rollerinden çok emindirler. Cesaretlerini kanıtlayabilecekleri her fırsatı değerlendirirler ve kendilerine yararlı olacağını düşündükleri insanlarla ilişki kurarlar. Yay umudunu, ünlü ve tüm dünyada takdir görmüş, sıradışı yetenekleri olan kişilere bağlar. Dünyadaki güçlü ve büyük kişilerin yaydığı ışıkla güneşlenir, başkalarının yaptığı işlerle

  övünmekten çekinmez. Bazen, onun aslında hakkı olmayan bir nüfuza sahip olduğu iddia edilir. Bu burç bir yönetici olarak tanınır. Fakat davranış tarzı ve yapısı her zaman çok sempatik değildir.

  Yay insanı, olağanüstü değişkendir. ister istemez Yayı etkileyen ve bir kuğuya ya da bir buluta dönüşebilen Jüpiter akla gelir. Daima yeni ülkeleri keşfetmek onun için çok caziptir. Merakı tatmin olduğunda, bu bölgeler onu artık pek ilgilendirmez.

  Yayın bilinen kendine güveni; diğer insanlar üzerinde tıpkı bir kıvılcım etkisi yapar. Bu burç, tereddütlü arkadaşlıkları kayıtsızlıktan kurtarmayı bilir. Bu sırada birçok ceviz kıracaktır, ancak Yay bunu öyle hoş bir şekilde yapar ki cevizlerin sahibi bundan dolayı darılmaz. Yayı, yan-lış bir konuda kendini tehlikeye atmakla suçlarsanız, en iyi amaçlara sadece onun sahip olduğu konusun da kendini haklı göstermeye çalışacaktır...

  Bir Yayla geçinmek öyle çok kolay değildir. Diğer yandan bu burç olmasaydı, Adem ve Havva'dan beri dünyada pek bir şey değişmezdi.

  Acaba Yayın hayatı nasıl geçer? Her şey asi bir gençlik dönemiyle başlar. Yay her konuda erken olgunlaşmış biridir. Yeni deneyimler elde etmek ve eserleriyle sansasyon yaratmak için yanar tutuşur. Benzer şekilde girişimci Koçlardan farklı olarak, Yay daima hareketlerinin sonuçlarına katlanmaya hazırdır. Çok gelişmiş ve güçlü bir sorumluluk duygusuna sahiptir. Eğitimi için aldığı parayı, eğlence yerlerinde harcamış olan genç bir Yay, gelecek aya kadar parasızlık çekecektir. Babasının gelecek ay kendisine vereceği paradan avans istemeyecek kadar da gururludur.

  Yay, aşağı yukarı 30-40 yaşları arasında bir yetişkin olacaktır. Rahat biri olacak, ona zaruri görünen konforla çevresini kuşatacak, prensip ve meziyetler geliştirecektir. Her şey iyi giderse; çevresindeki in sanları sarsılmaz bir başarı, hoşgörü ve asilikle yöneten biri olacaktır. Değişime çok fazla inanır. Gerekirse tüm ilke ve kuralları hiçe sayarak, bir günah çıkartma rahibi rolü sergileyebilir. Hemen hemen her Yay, materyalist olduğu hakkındaki tüm suçlamaları reddeder. Buna karşın ileri görüşlü, namuslu, liberal ve hoşgörülü olduğunu iddia edecek tir. Namus anlayışı daha iyiye götürme isteğine dayanır ve bu özelliğe gerçekten de sahiptir. Ancak kişiliğinin bu yönünü, sadece kendisiyle aynı görüş açısına sahip kimselere açar. Çünkü Yay, insanları üç gruba ayırır: "iyi" insanlar; kendisine son derece sadık olan ve her konuda tüm öğütlerini dinleyen iş arkadaşları ve dostlarıdır. "Kötü" insanlar; kendisinden farklı bir anlayışa sahip olan kişilerdir. Ayrıca daha abartılı olarak, Yay bu insanların "aptal" olduklarını düşünür. Aksi halde neden Yayın liderliğini kabul etmesinler ki? "Belli bir düşüncesi olmayan" insanlardan ise, ilk gruba katılmalarını bekler.

  Yay, iş dünyası hakkındaki hükümleriyle tam bir isabet kaydeder, ama eğer duyguları ve özel yaşamı iş yaşamına karışırsa, işte o zaman sık sık hatalar yapmaya başlayacaktır. Bu burcun en büyük sorunların

  dan biri de aynı anda birçok konuyla ilgilenmesidir. Daima eksen üzerinde olduğun için Yay doğal olarak yeni ve çok yönlü konularla yüzleşmek zorunda kalacaktır. Değişim arzusu onu, ilginç gibi görünen her iddiayı araştırmaya iter. Başarısızlık korkusu ya da girişimlerinin karaya oturması Yaya yabancı olduğu için sorunları genelde küçümser.

  Detaylarla uğraşmakta sabırsız olduğundan, bu görevi başkalarına bırakır. Yayın zorluklardan kurtulma repertuarı oldukça geniştir. Sıkıntı ya düştüğünde zekâsı en yüksek düzeyde çalışır.

  Yayı diğer burçlardan ayıran bir yeteneği vardır. insanları kendi ayakları üzerinde durdurmayı ve toplantılar organize etmeyi herkes ten daha iyi başarır. Kulüp ve firmaların kurucusudur. Zorluklarla severek başa çıkan Teraziden farklı olarak, kendini büyük gruplara entegre etmek Yayın amacıdır.

  Yay, yalnızlıktan çok korkar ve bir şeyle meşgul olmadığında derin bunalımlara düşer. Onun için en iyi şey, kendini bir idealle beraber tanımlamaktır. Adalet için savaşacak ve tüm enerjisini başka insanlar için sarf edecek bir yapıdadır. idealini paylaşmayan insanlar karşısında sevimsiz olacaktır.
  11 ... nirvana
 5. 5.
  Künyesi

  En önemli özellikleri: iyimserlik, kendine güven, girişimci ruh
  En zayıf noktaları: Megolamanlık, konformizm
  En sevdiği rol: Araştırmacılık
  Yeteneksiz olduğu alan: Dans
  Tarihi örnek: Robin Hood
  Roman kahramanı: Anjelik
  Tercih ettiği araç: At arabası
  Sevdiği yemek: Egzotik baharatlarla süslenmiş salata
  Sevdiği içki: Planter's punch Sevdiği renk: Mor
  Sevdiği spor: Ata binmek ya da ok atmak
  Başucu kitabı: 80 Günde Devri alem
  Sevdiği film: Woody Allen'ın "Bananas"ı
  Yunan mitolojisindeki örneği: Prömetheus
  Televizyonda tercih ettiği yayın: Yurt dışı ropörtajları
  Onu en çok çeken: Sonuna kadar açılmış pencere
  Metal: Kalay
  Uğurlu taşı: Ametist
  Hastalığa yatkın organı: Kalça, karaciğer
  Sevdiği müzik: Milli marş
  Bulunmak istediği yer: Uzun mesafe uçuşu yapan dev bir jet
  7 ... nirvana
 6. 6.
  Çok sevgili burcum.. halet-i ruhiyesini özetlemek gerekirse; yaylana yaylana yasayıp gidiyoruz işte.. *
  13 ... coincidental magic
 7. 7.
  çabuk sıkılan insanların burcu. *
  11 ... pilotmont
 8. 8.
  çabuk sıkılan,özgürlüğüne düşkün,yardımsever insandır bu burcun insanı.ha bide başına ne geldiyse,karşısındakini kendi gibi görmekten ve inanmaktan gelmiştir.*
  18 -1 ... estaditataglia
 9. 9.
  -aqucum okudun yay burcuyla ilgili bir sürü şey yazmışlar
  -evet okudum ama o kadar da kötü müyüm ya?
  -değil misin?
  -hayır yay burcu kadınları evet çok çabuk sıkılırlar, gezmeyi severler tek kötü diyebileceğim yanları fazla rahat olmaları , kendini çok fazla kasmamaları olabilir.
  -hııı yukarıda yazanlara ne diyorsun peki
  -kınıyorum......
  9 -1 ... aquantass
 10. 10.
  mensupları harika insanlardır neşe doludurlar girdikleri yerlerin havasını bir anda değiştirebilirler...bizzat kendi burcum olmakla beraber dünyaya yeniden gelsem yine mensubu olmak isteyeceğim burçtur...
  7 ... sosyopat