bugün

entry'ler (57)

juen veteriner kliniği

(bkz: juen pet market)

juen pet market

internet üzerinden köpek, kedi, kuş, balık, kemirgen ve sürüngen için mama, oyuncak, vitamin vs satışı yapan çok güzel bir site.
müşteri hizmeti anlayışları inanılmaz. birkaç defa kaplumbağam için yem siparişi verdim, her defasında da adım adım telefonla arayıp bilgilendirdiler. hatta bir keresinde cumartesi sipariş verip, pazar elime ulaşmasını istemiştim. telefon açıp kargoların pazar günü çalışmadığını, ürünlerin istediğim gün elimde olmayacağını söylediler ve özür dilediler. bu da yetmezmiş gibi gönderdikleri kutuya vitamin atmışlar hediye olarak. nasıl insan bunlar anlamadım.

facebook

biraz kurcalayınca tuhaf şeylerle karşılaşılan site.

daha önce yazan oldu mu bilemiyorum ama
hesap -> yardım merkezi -> yardım tartışmaları -> sorularım diyince aşağıdaki yazı çıkıyor;

"ben arkadsım zafer kosovalıyı öylesine şikayet ettim ibne yonetim onu geri alın"

popomundo

Sevgiliyle oynandığında zarara sokan bir oyundur kendileri. Az önce başıma gelen olay karşısında halen şaşkınlığımı üstümden atabilmiş değilim. Kavga edip, tartıştıktan sonra oyuna dönüp 2 adet zehri dikmiş hatun kişisi. Sevgilisi yana yakıla doktor arıyor ilkyardım için. Ölmesin karakter diyor, sonra çok üzülecek. Kız zaten firarda, içmiş, gitmiş. Hayır ilkyardım yapmadan önce sormak da lazım. Ben ölmek istiyorum kardeşim ne diye ilkyardım yapıyorsun diyip gider ayak nefrete bağlayanları da gördüğüm için, bu kızcağıza da nezaketen bir sorayım dedim, cevap alamadım. Sevgili çok ısrar edince sevenler ayrılmasın hesabı yaptım ilkyardımı. Üzerine 1 vip ve 2 ağrıkesici ile karakter kurtuldu. Bir baktım benim vip süresi de uzamış. Alla alla. Ne lüzumu vardı mesajı attım, adam cevap bile vermedi, o derece zafer sarhoşu olmuş. Hayat kurtarmak böyle bir şey işte.

siz

aslı'nın keşf-i alem albumundeki güzel şarkılarından biri. yalnız nirvana'nın smells like teen spirit'i ile çok fena benziyormuş yeni farkettim. *
bu dünya güzelmiş
bu dünya özelmiş
o da senin gibi severmiş
kimin umrunda
din diye kafa kesmiş
ırk diye köle yapmış
onu da sevdiğin allah yaratmış
suçsa onu suçla
şeytanın peşinden koşanları alkış zamanı
boşuna
bir olan insanları
ayırıp çarpıştıran siz
bir olan toprakları
savaşıp karıştıran siz

zincirleri bağlamış
politikaya karışmış
şapkasını da almış
yolculuk yuva
gözyaşları varmış
insanlar ağlarmış
senin gibiler çokken
nasıl utanmam doğduğuma
şeytanın peşinden koşanları alkış zamanı
boşuna bir olan insanları
ayırıp arpıştıran siz
bir olan toprakları
savaşıp karıştıran siz
bir olan insanları
ayırıp çarpıştıran siz
bir olan toprakları
savaşıp karıştıran siz

mental masturbasyon

ulu orta yapılmayası bir hareket. zevk veriyor, tatmin ediyor orası ayrı. ancak kamuya açık alanda yapılınca toptan bir zevk alma hevesiyle yanıp tutuşuyor herkes.

kız kıza daha zevkli olan şeyler

karşılıklı oturup bir güzel anket yapmak.

yüklem

yokluğu da bir anlam taşır. ama cümle, onun da aralarında olmasını ister. çünkü yarım kalmışlık kafasını karıştırır. olsun da bu çıkmazdan kurtulayım der.

rebecca gomperts

greenpeace için çalışırken, 5. kez hamile kalan ve illegal yöntemlerle kürtaj olmak istemesi sonucu ölen amerikalı bir kadından haberdar olduktan sonra, kürtaj yasağı olan ülkelerde, bu yasağa karşı mücadele etmek adına greenpeace'i bırakan, hollanda bandıralı gemisiyle kadınlara kürtaj yolunu açmaya çalışan, hollandalı doktor.

binbir gece masalları

arap ve doğu kültürüyle harmanlanmış halk hikayelerinden oluşur. önceleri sözlü anlatım olan bu hikayeler 9. yüzyılda tek bir eserde toplanmış ve bu dönemde arapçaya çevrilmiştir. şehrazatsa esere 14. yüzyılda dahil olmuştur.

sehriyar

vakti zamanında hindistan'dan çin'e kadar uzanan bütün toprakların hükümdarıdır. eşi tarafından aldatılmasının üzerine tüm kadınların sadakatsiz ve nankör olduğunu düşünmeye başlar. her gün bir genç kızla evlenir, ertesi sabah ölüm emrini verir. ancak şehrazat bu döngüye son verecek ve şehriyar'ı bambaşka bir insana dönüştürecektir.

uludağ sözlük

ilk entrysi klavye başlığı altında olan sözlük.

tears

ninni kıvamında, dinlenesi bir ensiferum şarkısı.

shadows of evening on a traveller's way
destiny tells where the strange path will lead you
alone i've been walking this path every day
under the stars and the white silver moon
i hear a song and i'm closing my eyes
while it's sound is carresing my poor and sad mind
will you tonight give your promise to me
for one day the silence will sleep in your dreams

i've been waiting for so long time
to see the light of golden bright sun
i feel no sorrow in the heart of mine
for the tears of life are now gone

winds are whispering in the sacred forest
dancing and singing with the red autumn leaves
these memories i could never forget
with rising sun i shall be here with thee.

ensiferum

(bkz: tears)

babil de ölüm istanbul da aşk

çilek kokan, kırmızı kapaklı bir kitabın ismi.

semazen

mevlevilik'te musiki nağmeleri eşliğinde aşk ile dönerek kendinden geçen kişilerdir. semazenlik, sıkı bir disiplinle öğrenilir, öğretilir. öylesine yoğun bir trans gerektirir ki, bu bazen istenmeyen sonuçların doğmasına neden olabilir...

http://tinyurl.com/32vvnf

toplum gönüllüleri

resmi olarak 29 aralık 2002'de kurulan, gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde, çeşitli sosyal hizmet projelerini hayata geçiren sivil hareket.

özenti

benliğini başkalarının benliğinde eritmiş insan. bir nevi alt küme.

mutluluk

17 yaşında tecavüze uğrayan ve töreler gereği ölüme mahkum edilen meryem'in hikayesinin anlatıldığı bir zülfü livaneli kitabı. kitap filme de uyarlanmıştır. senaryo kitapla paralel gitmese de, ikisinden de alınan tatlar farklı. film bittikten sonraysa meryem karakteri için özgü namal'dan başkası düşünülemezdi herhalde diyor insan, asıl kirlilik nedir diye düşünmeye sevk edilmiş halde buluyor sonra kendini. amcasının tecavüzüne uğramış meryem mi kirli? mutluluk... cemal'lerin, irfan'ların ve meryem'lerin hakkı olan, özlem duydukları tek şey belki de, hem de tüm kirliliklerine rağmen.

parapsikoloji

klinik bulgularla ölçümlenebilen psişik fenomenlerin dışında kalan alan üzerinde araştırma yapan bir bilim dalıdır. normal dışı, farklı psikolojidir. duyu dışı algılamaları, telepatiyi ve telekinezi konu alır.