entry'ler (61)

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

the strokes-take it or leave it

girls

gittikçe güzelleşen hbo dizisi.

here without you

boku çıkarılan şarkıdır. diğeri için:
(bkz: love hurts)

coldplay

sevemediğim ingiliz grubu. evet, oradan "aaaa"larınızı duyar gibiyim ama neden sevemediğimi size anlatayım.
bi kere coldplay'den artık güzel albümler beklemeyin. adamlar zaten oldular meşhur olacakları kadar. şu an bence sadece zevk için müzik yapıyorlar. adamlar şarkıyı sözleriyle piyasaya sunmuyorlar şarkı patlar diye. peki sorarım size sevgili fil severler, freddie mercury böyle miydi? gerçek müzisyen, sanatçı böyle mi olur?

bi de şarkılarının insanları hipnotize ettiğini düşünüyorum ben. açıyorum bi coldplay şarkısı ama sadece bi şarkısını dinlemeyi planlıyorum sonra bi bakıyorum tüm albümü dinlemişim. ya da diyorum ki bi daha coldplay dinlemicem, sonra last.fm'e bakıyorum 6-7 tane daha coldplay şarkısı dinlemişim. ne ara dinledim ben şarkıları hatırlamıyorum. hatta bununla ilgili haber de okumuştum.

demem o ki, viva la vida'dan sonra coldplay diye bi şey kalmadı.

chloe grace moretz

iyi, güzel oynuyor da fotoğraflarına bakınca 15 yaşında olduğuna inanmak imkansız. hadi bari bir de röportajlarına bakayım dedim, bundan da pişman oldum. ben mi böyle hissettim ama bana hiç samimi gelmedi. farklı bir havası var ama kötü yönde.
evet, gelecekte çok iyi oyunculardan biri olacak. kız bu yaşında martin scorsese'nin filminde oynadığına göre kendini kanıtlamış demektir. geriye teklifleri güzel değerlendirmek kalıyor.
ama önceden de dendiği gibi bu hanım kızımız hiçbir zaman çocuk olamamış. giydikleri kıyafetler, yaptığı makyajların hepsi bu küçük vücuda tıkılmak istemiyorum, bir an önce büyümek istiyorum diye bağırıyor.

dile dolanan şarkılar

kasabian - goodbye kiss

sarki cikali 3-4 ay falan oldu galiba ama hala soylemeye, dinlemeye devam ediyorum.

game of thrones

--spoiler--

bu bolum yine 6. bolum gibi cok guzeldi ama benim merak ettigim sey jon snow'un akibeti. kitabi okuyan yazarlardan spoilerlari bekliyorum.
bi de cersei'nin sansa'yla konusmalari hbo'dan anneler gununuz kutlu olsun temali bi seydi.

theon pici'nin yaktigi iki cocuk da bran'le rickon degildir. ama neye bakip da oyle bi morardi orasi da merak konusu. bu picliklerin yanina birakmaz g. r. r. martin amca. sen kimsin ki winterfell'i isgal ediyosun pic! lord baelish'den rica ediyorum kerhanesini su pice versin cunku yapacagi tek iyi is bu. kerhaneci theon pici. guzel de durdu hem.

robb bak bu doktor hanim kizimiz basina cok isler acacak. var bu kizda bi sinsilik.
lady cat de insallah jamie'nin cukunu keser, kopeklere yem eder.
khaleesi'nin felegi sasti son sahnede dudaklari ahududu yemis gibi duran kelle o adini hatirlayamadigim sonradan gorme adamin yaptiklarini gorunce.

jon snow'la ilgili spoilerlarinizi bekliyorum dedigim gibi.

--spoiler--

girls

hbo'nun 20 yaşlarındaki kız karakterlerimizin deneyimlerini anlatan yeni komedi dizisi.

sözlük yazarlarının itirafları

tumblr'da edebi seyler paylasmak istiyorum fakat giflerin harikaligina dayanamayip edebi insan cizgimden kayiyorum. bunun sorumlusu ise tabiiki alex turner ve julian casablancas. dizilerden hic bahsetmiyorum bile.

survivor gülen

bu kiz bana fareleri animsatiyor. neden bilmiyorum. ayrica survivor'in en itici yarismacilarindan sadece biri.

sözlük yazarlarının itirafları

genellikle romantik-komedi ya da dram tarzinda bi film izlesem filmin sonunda hep agliyorum. hayir duygusal bi insan da degilim neden agliyorum ki?

facebook ta mango yu beğenen kızın amacı

bunlarin bir ust modeli zara'dan mango'dan giyinip facebook'ta chanel'i burberry'yi begenen kizlardir.
oysa ikimizde biliyoruz cakma burberry atkilarini taktigini, chanel'le sadece alisveris merkezlerindeki parfum satan yerlerde bilegine siktigin chanel parfumlerinden ileriye gidemedigini.

game of thrones

--spoiler--

cercei bacim, seni sevmezdim amma velakin o joffrey picine oyle guzel bi tokat attin ki ben atsam bu kadar mutlu olurdum.
ned reyiz usuyoruz! sefkatine hasret kaldik valla.

--spoiler--

sabahattin ali

kendisi gercekten cok onemli bir isim turk edebiyati icin ama birisi hakkinda ne kadar cok yazilirsa o kadar cok boku cikiyor ya simdi bunu tumblr ergenleri yapiyor bu onemli sahsiyete. olumunun 64. yilinda seni unutmadik ustad!

survivor ünlüler gönüllüler 2012

unlulerin acilen merve'yi elemesi gereken yarisma. ben boyle bi insan gormedim hatta bence bu kiz gonullulerdeki gulen'in unlu versiyonu. he tabii ne kadar unlu tartisilir.

survivor ünlüler gönüllüler 2012

hasan favorilerim arasinda yerini aldi. adam hem mutevazi hem de guclu. cok buyuk ihtimalle son dorde oynayacak.

gonullulerin bu kadar cabuk biz takimiz moduna girmeleri ileride buyuk sorunlara yol acacak gibi geliyor bana. gulen, asena ve serhat ortaligi karistirabilirler, dikkat etmek lazim. ayrica kizlar duygusal davranmasinlar, lutfen. o ne oyle hemen ailemi ozledim ben uhuhuhu diye aglamak? benim gozumde 1. siniftan farkiniz yok.
serhat demisken bu nasil bi iticilik yahu? ikide bir kizlara sarilmalar, star olucam ben demeler falan... tez zamanda elenirsin insallah.

esasen gonullu olup unlulere gecen anil'da is var. fekat bu ada degisikliginin onun lehine olacagini sanmiyorum.
(bkz: nihal i harcayacaklar matmazel)

mustafa topaloglu'nun adaya alismasi cok zor gozukuyor simdilik. dogus unluler adasinda kavgalarin cikma sebebi olabilir. ada, alp ve dogus diye ikiye ayrilabilir. bir de dogus'u kufur ettirmek zorunda birakmayin.

alex turner

eski alex ailemizin efendi cocugu iken yeni alex yakisikli pictir. ama hala seviyoruz, takip ediyoruz kendilerini.

r u mine

arctic monkeysin yeni cikan asmis single'i. adeta arctic monkeys geri gelmis dedirtmistir.

türklerin üstün ırk olması

(bkz: irkla ovunmek)

hayrünnisa gül

buraya yazildi mi bilmiyorum ama ben yine de soyleyeyim, abdullah gul'un 2. esidir kendileri.