1. 19289.
  sıfırdan kadro kurarak şampiyonluk yarışına giren takimim.
  bakin ,kafamdaki kadro bu

  muslera
  tete (linnes)
  maicon reis (semih)
  acerbi (ahmet-serdar)
  hakan balta
  yasin
  imbula
  selçuk (tolga)
  belhanda (sneijder)
  eren
  betafomi gomis de alvardo.

  bence sol bek
  sağ kanat ve 3 . forvet lazim

  sonundada mutlu son.

  winner of the galatasaray..
  #37044540 :)
 2. 19290.
  Önümüzdeki sezonun kombinesini aldım. Ama işten güçten maçların hepsine gidemeyeceğimi biliyorum. Bu nedenle bazı yazarlara yıl içerisinde güzel sürprizlerim olabilir.

  irtibatta kalalım.
  #37044575 :)
 3. 19291.
  2015-2016 sezonunda 9 kişi, 2016-2017 sezonunda yedi kişi savunma yapan takım..

  yenilen 89 gol'ün üçte birini semih'e.
  üçte birini şecu'ya yazarsak.. kalan üçte biri de savunma yapmayan oyunculara yazmalıyız..

  galatasaray şampiyon olduktan sonra saçma sapan bir işe kalkıştı.
  ve orta sahayı boşalttı.. tüm teknik direktörler bilir ki hücum maç kazandırır, savunma şampiyonluk.. ve savunmanın asıl merkezi orta sahadır. galatasaray bunu unuttu.. çünkü, başında futbol sahalarında görülebilecek en torpilli adam vardı...

  hamza hamzaoğlu'nun anlayışı şuydu "yediğinden fazlasını at".. saçma sapan bir işti ki takımı ona göre kurmaya çalışırken, felsefesine en çok lazım olacak bitirici forveti almak yerine "burak'ı küstürmeyecek" bir isim peşine düştü... sonucu herkes biliyor ama tekrar edelim, alınmaz dediği mario gomez'i aldı beşiktaş ve bu hamlesi ona şampiyonluk getirdi.

  bu arada galatasaray bir de podolski'yi almıştı.
  işte pimin çekildiği anda bu andı.. arkadaşlar podolski size 10 gol 5 asist standardında bir katkı verir ama savunmada bir kişi eksik oynarsınız her zaman. sistem bunu bir kişi olursa telafi eder ama iki kişi olursa?? fatih terim'in koşmuyor diye, pres yapmıyor diye (fatih terim'e göre savunma forvetten başlar) yanına oturttuğu, kızdığı burak, fatih terim gider gitmez yine savunmaya yardım etmeyen forvet pozisyonuna geri dönmüştü. böylece iki oyuncu birden savunma yapmıyor hale geldi takım.. bir de üzerine ekle sneijder'i... oh mis!!!

  orta sahanda da ikinci topları toplamaktan aciz, bilal, selçuk ikilisini koyunca tadından yenmiyor tabi..
  şunu söylemeden edemeyeceğim, melo ve genç ve süper yetenekli bir sekiz numarada koysan bu üçlünün arkasına yinede çok gol yersin.. birde üzerine yasin'in "ben ronaldo'yum ulen!" havası eklenince savunmaya müthiş bir yük bindi. kötü iki stoperinizde olunca 40+ gol yediniz..

  40+ gol yiyorsanız 80+ gol atmanız lazım şampiyon olabilmek için.
  geçenlerde sevgili güntekinciğim yine tam olarak iq'suna yakışan bir laf etti tudor varken karşısında "türkiye liginde 60+ gol yetiyor" dedi.. evet yeter ama 10+ maksimumum 25 gol yersen yeter.. yediğinin iki katını ve ya üç katını atacaksın şampiyon olabilmek için... ve galatasaray'ın bu kadar gol atamasının nedeni de sadece hücum yapan 5 kişinin etkisi... yenen gollerde de o beşlinin etkisi vardı. sonuç??? 6. sıra...

  bu sezon ise bruma geldi.
  burak yok, bruma var.. eren var.. eren iyi beslendiğinde golcü bir oyuncu olduğunu göstermişken galatasaray onu beslemedi.. neden??? çok sevgili bruma sayesinde. sıfır orta!!1 sıfır.. bir kanat oyuncu orta yapmıyorsa arkasından ağlamayacaksın.

  savunmaya katkı vermeyen beşli'den burak gitti bruma geldi.
  eren'de vermiyor katkı zaten.. eee ne oldu? stoperler aynı. (serdar sakatlandığı için sürekli) bekler aynı. merkeze bir adam almışsın ama 6. haftadan sonra yok (o ana kadar takım aslında fena gitmiyordu) hücum hattı yine savunmaya katkısı sıfır.. takımı ikiye bölmüşsün amerikan futbolundaki gibi hücum ve savunma takımları diye ama futbol bir bütün bunu unutmuşsun.. sneijder üzerine kurulu hücum. o kadar bağımlı ki takım ona, o yoksa hücum edemiyor..

  sonra biz çok büyük takımız.
  siktir git gerizekalı!! çok büyük takımların birden fazla hücum aksiyonu olur. sen sneijder'e ver topu, ya bruma'yı koştursun ya şut çeksin diye bekle.. durağan bir oyun, rakibin seni savunması çok ama çok kolay. kitle sneijder'i takım bitsin. bunu yapan bir dolu anadolu takımı senden puanlar almış ama sen hala sneijder diye ağlıyorsun.. ve unutmadan yine yenen 40+ gol.. yine atılan 60+ gol. sonuç ??? dördüncülük..

  galatasaray'ın hücumundan orta sahaya kadar son derece dinamik bir oyun oynaması gerekiyor.
  bunun için hücumda savunmaya destek vermeyen en fazla bir oyuncuya müsemma gösterilebilir. daha fazlası sistemin çökmesine neden olur.

  mourinho, kovulmasına neden olan lampard'ı gelir gelmez göndermişti.
  pep, şu anda takım içinde uzun zamandır var olan adamları yollama peşinde.
  teknik adamlar, soyunma odasına hakim oyunculardan hoşlanmazlar. ali şen sakaraya'lılar grubunu dağıtmıştı. işte bunlardan bir haber dangalak isim taraftarları ise hala sneijder desin. salaklık baki çünkü..
  #37045304 :)