bugün

entry'ler (72)

inci sözlük

http://www.uludagsozluk.c.../serkan-inci-öldü-beyler/

inci sözlük

insanda biraz utanma biraz namus olur. neyi amaçladınız kardeşim dün yaptıklarınızla. eğlenmekse biz de eğleniyoruz ama böyle değil. hiç yoktan suçsuz insanların da başı yanacak şimdi.

inci sözlük

an itibariyle sirrrkaaaaaannnnnn sirrrrrkaaaannnnnnn, götürdüğün paralarla kendine bir server kur da düşürme bizi dillere diye yazmak istediğim sözlüktür

uludağ sözlük yazarlarının hepsinin efsane olması

resimdeki durumdur
görsel

az kişi tarafından bilinen şaheser filmler

(bkz: reconstruction)

pencerede yaşayan ve her boka atlayan teyze

geçen gün eve gelen bir arkadaşımın "aa teyze nerde ya hayırdır?" dediği şahıstır.

girişi güzel olan şarkılar

Gary moore - one day.

http://www.youtube.com/watch?v=3bINmmNpViM

bir kadın düşlüyorum

beni düşleyen bir kadın düşlüyorum. o zaman, o gerçek ben ise bir düş oluyorum... *

müslüman ülkesinde elinde bira ile dolaşmak

insanın canını bira çektiren eylemdir. evet eylemdir...

futbol takımlarını simgeleyen hayvanlar

neden ve ne zaman seçildikleri aşağıdaki linkte anlatılan hayvanlardır.

http://www.turkspor.net/default.asp?o=1&id=49564

mevlana nın tarihe mal olmuş müthiş sözleri

Bir oğlancı, evine bir oğlan götürdü. Onu baş aşağı edip düzmeye koyuldu. Bu sırada o melun çocuğun belinde bir hançer gördü. Dedi ki: Belindeki ne? Oğlan, "kötü düşünceli biri hakkımda kötü bir düşünceye kapılırsa bununla karnını deşeceğim" diye cevap verdi. Oğlancı, Tanrı'ya hamdolsun dedi, iyi ki ben sana bir hile yapıp kötü bir düşünceye kapılmadım.

not: eksi yağacak muhtemelen biliyorum ama eksilemeden önce bi okuyun be gözüm. mesnevi, 2497-2500. beyitler

derinden etkileyen kitaplar

--spoiler--
(bkz: tutunamayanlar) her bir satırı...
(bkz: suskunlar) eflatun'un yolculuğu...
(bkz: puslu kıtalar atlası) düşünen bir adamı düşünüyorum. öyleyse o gerçek, ben ise bir düş oluyorum.
(bkz: piç) Hayat seni öyle bir noktaya getirir ki; kendini sevdiklerinle savaşırken, nefret ettiklerinle sevişirken bulursun...
(bkz: kelebek) özgürlük...
(bkz: efrasiyab ın hikayeleri) eyvah salih benmişim...
(bkz: kinyas ve kayra) benim adım kinyas...
(bkz: hayat gerçeğe perde) akılla delirip, delilikle aklıllananlara...
(bkz: hassas ruhlar terazisi) sen şimdiye ağlamadıkça göz yaşların hep geleceği sulayacak...
(bkz: nun masalları) içinden şiirsiz geçilemeyecek kadar derin gözleri vardı...

--spoiler--

ünal aysal

galatasaray'da büyük bir mali yapılanma başlattığı bilinmesine rağmen ve transfer sezonu hala bitmemişken neden bu kadar eleştirildiğini anlamadığım başkandır. galatasaraylısı, fenerlisi hiç mi beşiktaş'ın düştüğü durumdan ders almıyor bu memlekette.

bir yanlışı varsa o da gaza gelip 25 haziranda bombaları patlatıyorum demesidir. sözlük vasıtasıyla sana sesleniyorum ünal başkan. yapma. gaza gelme. bırak 30 yaşını aşmış dünya yıldızlarını, kendini bulunmaz hint kumaşı sanan artist topçuları. alabiliyorsan bize evgen konoplyanka'yı getir.

gece uyumamanın hissettirdikleri

yeter artık düşünmek istemiyorum isyanı.

kullanmak için can atılan replikler

bir kaç çalı çırpı verin de yakalım dünyayı *

6 haziran 2012 novak djokovic roger federer maçı

kim kazanır bilmem ama 6 haziran değil 6 temmuzda oynanacak maçtır.

uludağ sözlük sosyal alkolik yazarlar derneği

üyelerinin içki satışı yasaklansın başlığına yazacak iki çift lafı olması gereken dernektir.

içki satışı yasaklansın

kesinlikle katıldığım öneridir. böyle vergiler mi olur amk. içki yasaklansın onun yerine içki hammaddesi satılmaya başlansın normal vergilerle. her manavda cabernet sauvignon bulabilelim mesela. olmadı limonata satan yerler üzüm şırası da satsınlar. her mahallede imbikleme ve maltlama merkezi olsun. marangozlarda fransız veya amerikan meşesi bulundurma zorunluluğu olsun. her şehirde bu meşelerden yapılan ikinci el fıçıları toplama merkezleri oluşturulsun. viski içmek isteyen kardeşlerimiz kapı kapı dolaşıp, şarap yapılmış meşe fıçısı aramasınlar.

içki satışı yasaklansın ama daha henüz içki yapımında uzmanlaşmamış kişilere maliyet fiyatına, elinde muhtarlıktan fakirlik belgesi olanlara ise bedava vermek serbest olsun. belediye sosyal hizmet olarak çıraklık ve ustalık kursları açsın. her muhtar şarap tadım atölyelerine gönderilsin ve mahallesinde kim yapabiliyor kim yapamıyor fişlesin (fişleme olmadan yapamaz olduk artık ne de olsa).

(bkz: böyle başlığa böyle entry)
(bkz: bisiktirol)

not: daha yasaklanmadan promosyon başlatıyorum. artı verip mesajla haber verene sözlükte açacağım şarap nasıl yapılır başlığını, açar açmaz haber veriyorum

sosyalistleri ezik gösteren nedenler

1- özgürlük ayaklarıyla, başka ülkelerde savaş çıkarmaları, insanları öldürmeleri ve sağ kalanları kendilerine köle yapmaları
2- temelinde bireycilik ve bireylerin özgürlüğü olmasına rağmen, sadece kendilerinin ve işlerine gelen bir zümrenin özgürlüğünün derdinde olmaları
3- seçimleri kendi gerçek iradesi ile olması gerekirken, rüzgarın yönüne göre seçimler yapması
4- "aklın yolu aslında bir değildir, farklı görüşler de olabilir" kavramı düsturu olması gerekirken, faşizan bir yapıyla benim bildiğim doğrudur felsefesini gütmesi
5- ekonomide bağımsız olduklarını düşünür ve savunurken, iki arap şeyhinin sıcak parasını çekme olasılığıyla dağılacağını bilmemesi
6- kar eden kuruluşlarını hiç pahasına başkalarına peşkeş çekmeleri (bkz: telekom)
7- varlık sebebi halkın elindeki paranın, sürekli arttırılan vergilerle haksızca ülkeyi yönetenler tarafından alınıp, artık devletin gücünün sınırlandırılması gerektiği düşüncesiyken, bu düşünceden haberi bile olmayıp, milletin anasını ağlatan vergiler karşısında gıkını çıkarmaması
8- bireylerin güvenliğini tehdit eden unsurlara karşı en başta mücadele vermesi gerekirken, izinsiz dinlemeler, insafsız tutukluluk süreleri, belirli bir kesimin boğazını sıkmak için çıkarılan yasaları yavşakça savunması
9- yasaların egemenliğini korumak için iki araç vardır. birincisi "kuvvetler ayrılığı", ikincisi "yazılı anayasa" kavramı. afedersiniz ikisinin de amına koyması...

(bkz: böyle başlığa böyle entry)

seni özledim diyen ama görüşmek istemeyen sevgili

özlemesi hikaye, görüşmek istememesi gerçektir. ancak akıllı insandır. özlemedim dese başına gelebilecekleri bilir, bu sebeple "özledim ama..." ile başlayan cümleler kurarak karşı cinse söylenme malzemesi vermemektedir.