bugün

içkinin; toplumun ahlakını bozduğu, insanı kötülüklere alıştırdığı en önemliside islam dinine göre haram sayıldığı için yasaklanması gerekliliğidir.

evet milletin içkisine de karışıyoruz. burası müslüman ülkesi arkadaşım. ben batının getirdiği demokrasi, cumhuriyet, laiklik, hümanizm gibi akımlara şüpheyle yaklaşırım.

eğer müslümansan, müslümanca düşünmek zorundasın. küfrün getirdiği akımlar, islamın kurallarına baskın gelemez.
Müslüman değilim. Ben napacağım? Diye cevaplanması gereken söylem.
olum bak git, lan bak git, lan siktir git. gitsene olum, nolur git lan, sen gitmiyosan ben gideyim, aneyin babayin hatrına git lan, gitsene olummm.
insanların nasıl yaşayacağına karar vermezsiniz. Herkes istediğine inanmakta özgürdür (bkz: lekum dinikum veliye din)
tek dirdimiz buydu çok iyi düşünmüşsünüz.

görsel
kesinlikle katildigim bir onermedir, kimseyi zehirlemenin manasi yok, icki satisi da tuketimi de en kisa zamanda yasaklansin.
haramdan sadece kanunen yasakken uzak durabilen insan isteğidir.

bir de kürtaj yasaklansın, dine göre cinayettir, haramdır diyorlar. sonra bu kafalar doğup topyekun insanları dinden soğutuyor. şimdi bir insanın hakkına girmek mi, sayısı belirsiz insanı dinden çıkarmak mı daha büyük haram?

zaten müslüman olan ve haram-helal ayırımına varmış insan gidip almaz içkiyi. bu zihniyete göre televizyonun yasaklanması, kadınların evlere kapatılması falan gerekiyor. çünkü müslümanlığı sadece camide namaz kılmak, yasaklarla örülü bir çevrede yaşamak olarak gören kafalar televizyon ve sokakta gördüğü çarşaflı kadından bile tahrik olur, bi haram bulur kendine mutlaka. allah sizi bu ahir zamanda bize sınav diye göndermiş diyorum, sabır diliyorum.

baştan edit: içki içen müslüman değildir demiyorum, bu sadece haram-helal meselesiyle ilgili bi söylemdir.
yasaklansın tabiki, millet ot içsin ufku genişlesin .
insanoğluna ne yasaklarsan ona yönelir bence de yasaklanmalı fakat herkes kendi hayatını yaşıyor bu dünya da isteyen içer isteyen içmez.
başlığı gördüğümde kesin bozukkrujj adlı yazarımsı açmıştır dur gireyim bi ağzına sıçayım dediğim başlıktır ama görüyorum ki aramızda başka şeriat isteyenler de varmış.

(bkz: sikerim şeriatınız yok lan size şeriat)
türkiye'nin laik ülke olduğu gerçeğini hazmedememiş dinci üfürmesi..

zaten bin türlü vergi bindiriyorlar üzerine yasak mı gelecek. vay aq.
(bkz: it ürür kervan yürür)
(bkz: şerefe)
"dincileri" tatmin edecek durumdur. islam dinine göre harammış falan. ülkeyi babanın çiftliği sanmak ayrı bir şey la. yok trollükse amaç daha da komik. (bkz: şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik)
insanları kötü yola sürükleyen şeyin sadece alkol olduğunu sanan insan söylemidir.

islam devletlerindeki tecavüz oranlarına , ölüm nedenlerine , ölüm şekillerine en önemlisi toplum yapısına bir göz atmasını dilerim bu kardeşimizin. paçadan domates kabuğu akıyor çünkü. yazık.
bırak dini içki sağlığa zararlı fakat sanane dediğim önermedir.

isteyen içer istemeyen içmez.

herkes müslüman değil, her müslümanda içmez değil.

ayrıca çok gördük camiden çıkıp karıya kıza yumulan müslüman görünümlü insancıkları.

müslümanlık zoraki ve baskıcılık değildir.
kesinlikle katıldığım öneridir. böyle vergiler mi olur amk. içki yasaklansın onun yerine içki hammaddesi satılmaya başlansın normal vergilerle. her manavda cabernet sauvignon bulabilelim mesela. olmadı limonata satan yerler üzüm şırası da satsınlar. her mahallede imbikleme ve maltlama merkezi olsun. marangozlarda fransız veya amerikan meşesi bulundurma zorunluluğu olsun. her şehirde bu meşelerden yapılan ikinci el fıçıları toplama merkezleri oluşturulsun. viski içmek isteyen kardeşlerimiz kapı kapı dolaşıp, şarap yapılmış meşe fıçısı aramasınlar.

içki satışı yasaklansın ama daha henüz içki yapımında uzmanlaşmamış kişilere maliyet fiyatına, elinde muhtarlıktan fakirlik belgesi olanlara ise bedava vermek serbest olsun. belediye sosyal hizmet olarak çıraklık ve ustalık kursları açsın. her muhtar şarap tadım atölyelerine gönderilsin ve mahallesinde kim yapabiliyor kim yapamıyor fişlesin (fişleme olmadan yapamaz olduk artık ne de olsa).

(bkz: böyle başlığa böyle entry)
(bkz: bisiktirol)

not: daha yasaklanmadan promosyon başlatıyorum. artı verip mesajla haber verene sözlükte açacağım şarap nasıl yapılır başlığını, açar açmaz haber veriyorum
ağzıyla içmesini beceremeyen kişi beyanı.

(bkz: allah korusun)
türban yasaklancaksa kabulumdur. yaz sicaginda nefes almayan kafalar bit ve koku yapabiliyor.
asla gerçekleşmeyecektir.

he canım he, bir akıllı sizsiniz başka kimse düşünemiyor böyle şeyleri. nasıl bir kafa yaşıyorsunuz hayret ediyorum. türkiye bir islam devleti değil. sen kimsenin yiyeceğine, içeceğine, giyeceğine karışamazsın. kimsin ki olum sen, kimsin? nasıl kendinde böyle bir hak görüyorsun? insanlar içki içmeyince daha mı müslüman olacaksın nedir yani?
1928 anayasasından bihaber yazar söylemi.*
--spoiler--
kamera nerede el sallayalım.
--spoiler--
zaten yasak gibi birşey çok pahalı.
türkiye islam ülkesi olsa bile yapılması mümkün olmayan, mümkün olmamanın yanında uygunda olmayacak yasak. islami öğretilerin ve eğitimin nesillere ulaştırıldığı bir ülke olmak her şeyden önemlisi. kemalist ideolojinin zamanında medreseleri kapatması, kuran kurslarını basması, kuran öğrenme yaşı yasağı getirmesi gibi düşmanlıklar hep bu yüzden. aksi olduğu zaman içki doğal olarak kabul görmeyecek ve ayıplanacak. içmekte ısrar eden gayrimüslimler ise bunu alenen içmekten geri duracak. dikkat! kendi isteğiyle geri duracak. ki olması gereken bu değil mi? her yönüyle zararlı bir eylem olan içki içmek utanılması gereken bir şey değil mi ?
madem ki bir zihniyet tüm ülkeye çat diye müslüman etiketi vurup genelleme yapabiliyor, tüm ülkeye de çat diye türk desin, şu karışıklıkları bitirsin.
ata'nın mirasına sahip çıksın. tek dil, tek bayrağı sağlasın, korusun.

içkiyi bırakmayan zürafa'nın amına koyim. tek taraflı genellemenin de amına koyim !
gerçekleşmesini istediğim söylemdir.