bugün

entry'ler (20)

bira denince akla gelenler

tabiki de bira denince akla gelen en başta efestir. ilk bira içmeye başladığım bira efesti, yıllardır değiştirmedim. bir iki farklı denemelerim oldu ama. hiçbirinde efesten aldığım içim keyfini alamadım.

tortuborg

(bkz: tortuların efendisi) bi cisim yüzüyor komutan logar biranın içinde, 3 erkek oturduk tartıştık içinde ne var ne yok diye çözemedik, zaten tuborgda bişey demiyor biradır efendim içiniz diyor. ölsek adamların umurunda olmayacak.

ttnet

8mbps internete 55 lira ödeyip, haftada en az 3 kere düzenli olarak kesildiğine tanık olduğunuz saç baş yolduran internet şebekesi. bıktırdı beni artık, bazen o kadar rezalet ki, 5 dakikalık videoyu bile açamıyorum youtubeda. hele ki adil kullanım kotanız bitmeyegörsün o zaman bittiniz, 2mbps hız ile dram yaşıyorsunuz resmen 240p çözünürlükte videoların yüklenmesini bekleyerek.

ak parti

Terörü ülkemizden silecek tek partidir. Bunu sürekli geliştirdiğimiz envanterimize kattığımız araçlarımızla yapacak. Teröristler her saat inceleniyor ve yuvalarında vuruluyor

devlet bahçeli

Bir kaç ay sonra olacakları söylüyorum. Bahçeli hükumete yanaşmak isteyecek ama bu sefer hayır cevabını kendisi alacak. Sebebi de ülkenin zor durumda olduğu anda elini çekmesi. Kötü gün dostluğu yapmadığı için bu cevabı alacak.

chp seçmeni

Yollarını kaybettiler. Nereden çıkacaklarını bilmedikleri için her yolu deniyorlar. Ama tek yol AK parti onlarda o yolu seçmiyorlar. Seçtikleri yollar pkk mesela. Ak Partiyi devirmek için. Pkk eylem yaparken kim hangi partiden ayırt etmiyor uyandırayım

solcuların becerdiği en iyi iş

yalana inanıp o yalanı devam ettirmeleri üstüne katmaları. doğruyu bilseler bile o yalandan vazgeçmiyorlar arkasına sığınıyorlar. Bunu beceriyorlar sadece.

hdp ye oy veren vatan hainidir

Baro başkanından, belediye başkanına kadar hatta millet vekilinin bile pkk ya yardım yaptığı için hdp ye oy verenler vatan hainidir benim gözümde. Terörü nasıl masum gösterelim. Ülkeyi bölmek istiyorlar vatan hainleri işte

milli takım

Neden milli takımı eleştiriyorlar beğenmiyorlar kötülüyorlar ne bileyim ezici hale getiriyorlar anlamıyorum. rakip takım mısın sen? rakip takım taraftarı bile bunları yapmıyor

solcular

Sorulması gereken soru. Ülkeyi bu kadar sevmez iken neden ülkede duruyorlar hala ? bu kadar eleştirdikleri kurallar madem var onlarda onlara uygun bir ülkeye gitsinler ? Çalışıp para kazanacaklar. Yattıkları yerden para gelmeyince devleti kötülüyorlar.

bir kadının en masum olduğu an

işten yorgun düşüp evine geldiği andır. kimselere bulaşmaz.

levent yüksel

sertap erener'in ex aşkıdır. aşk şarkılarını pek güzel söyler.

tramvay

sempatik bir toplu taşıma aracı. diğerlerine göre daha zahmetsiz, daha seri.

muayenehanesine girdiğimde sinekleri avlıyordu

büyük hastanelerin özel muayeneleri bitirdiğini anlatan cümle. özel hastaneler de artık kampanya yapmaya başladı. geçenler de bir hastane:
- kampanyamız var. bir birimde muayene olan farklı iki birime daha bedava muayene olabiliyor.
dedi.
(bkz: patron çıldırdı)

ismet inönü

ismet paşa diye de anılan ülke büyüklerindendir. atatürk'ten sonra paraya kendi resmini bastırması hafızalara kazınmıştır.

sobalı ev

yeni neslin tercih etmediği evdir. konforu yoktur ama sıcaklığı çoktur. bu evde mutfağa gidince üşürsünüz. ne alacaksanız alır salona ya da oturma odasına koşarsınız.

kuklaya bileğe kadar el sokmak

hareket ettirmek için gereken eylemdir.
-hareket etsin istiyorsan elleyeceksin.
derdi bir komşumuz. elleri dert görmesin çok güzel insandır.

geçmişe götüren şarkılar

sonra geri getiriyorsa dinlenebilecek şarkılardır. sonra getirmiyorsa kötü.
-aklı geçmişe gidenin geleceğe kapıları kapanır.
derdi bir komşumuz. memeleri hoplasın çok iyi insandır.

bir sözlük erkeğiyle evlenmek

bir sözlük erkeğinin eş olabileceğine kanmaktır.
-sözlük erkekleri kullanılıp atılmak için vardır.
derdi bir komşumuz. kulakları çınlasın.

memeseverler derneği

diğer adı serayseverler derneğidir. memeseverlerin oluşturduğu derneğin kurucusunu hepimiz (bkz: başın sıkışırsa ara) capsiyle hatırlıyoruz.