1. 1.
    Demokrasi kisvesi altında ülkeyi bölmeyi hedefleyen atatürkün ilke ve inkilaplarını görmezden gelen namus nedir bilmeyen kürt topluluğuna oy vermenin vatan hainliği olmasıdır.

22 yaş altı oy kullanmasın.
    21 -13 ... ulu gossip
  2. 2.
    türkiye nin partisi olamaya karar vermiş partinin vatan hainliğiyle suçlanması tamamen hdp nin yükselişinden duyulan endişeden kaynaklanır. çünkü kadın, çocuk, emekçi ilk kez yaşadıklarını anlayacaklar, uyanacaklar bundan korkuyorlar.
    5 -7 ... realist yaklasimci yazar
  3. 3.
    Pis milliyetçilerin pis söylemi. iktidara gelmek isteyen biri nasıl ülkeyi bölebilir. Yahu bölmek istese savaş çıkarmaz mı diye karşılık verilebilir.
    3 -10 ... selahattin demirtas
  4. 4.
    Bastan sona dogru onerme. HDP turkiyelilesiyormus....
    Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi sevgi pitircigi gibi önümüze sunulan Demirtaş, 2 ay sonra bir cümle ile 50 kişiyi öldürdü.

Bu mevzu ile ilgili söylenecek en güzel sözü vakti zamanında bir buyugumuz söylemiş.
    katrani kaynatsan olur mu şeker...
    5 -3 ... ailrimed
  5. 5.
    (bkz: vatan hainliği ideoloji değildir) . ülkeyi bölmeye yönelik siyaset yapılamaz.
    2 -2 ... gemek
  6. 6.
    teori de doğru olsa da pratikte yanlıştır.

hdp'ye oy verenlerin vatanı yoktur, vatansızdır.. topraksızdır. vatansızlar vatan haini olamazlar. ihanet edecek vatanları bile yoktur.
    5 -3 ... loose aggressive
  7. 7.
    Doğru önermedir. Bazı bölücü pisliklerin, hdp nin sadece iktidara geçmek istediğini savunması kadar komik bir şey yoktur. Adamların amacı iktidara geçip ülkeyi bölmeyi kolaylaştırmaktır.
    3 -1 ... because iam batman
  8. 8.
    hdp ye oy veren orospu çocuğudur. teröristin ta kendisidir. yüzde 99'u kürttür. başka hiçbir ülkede bir terörist parti kurulabilirliğini görmedim ben, yalnızca kürtlerde gördüm bunu. iran halkından gelme kürtlerin türkiye'de parti kurmasını bırak, bu ülkede yaşamasına bile izin verilmemeliydi.
    3 -2 ... bosol bosol bobosov
  9. 9.
    Hdp ye oy vermek teröristlere ve hırsızlara oy vermek demektir.
    Benim nazarımda hırsız da teröristt de vatan hainidir, orospu çocuğudur.
    2 -2 ... ulu gossip
  10. 10.
    (bkz: hdp meclise)
    1 -1 ... yasusbi