1. ?.
  gülün, sezer gibi en yüksek oyu alamayan rektörleri atayabileciğinin işareti olan osman gazi üniv. rektör ataması. sezeri zamanında bu uygulamalarından ötürü gizliden alkışlayan yanlı basın şimdi 'nasıl yapsak da gülü eleştirsek diye kıvranıyor.tek bişey söylüyorum "yazın yediğin hurmalar kışın g.tünü tırmalar"
  14 -10 ... thelastpatriot
 2. ?.
  ahmet necdet sezer'i zamanında bu eyleminden ötürü kınayan yanlı basının, apdullah gül'ü alkışlayacağının alameti olan haber. *
  bu tür haberler aslında politikacıların ve yandaşlarının ne kadar ikiyüzlü , ne kadar kendine müslüman olduğunun kanıtıdır.
  7 -3 ... ramorin
 3. ?.
  iktidar ve cemaat bağlantılarının ön planda olacağından hiç şüphe duymadığım atamalardır.
  5 -2 ... serenitytheone
 4. ?.
  bir kaç yıl içinde çoğu üniversitenin badem bıyıklı, suudi arabistan da doktorasını yapmış rektörlerle dolmasını sağlayacak atamalardır.
  11 -8 ... mahallenindelisi
 5. ?.
  (bkz: milli gorus un universitelere hakim olmasi)
  3 ... nobran ne ya
 6. ?.
  cumhurbaskani abdullah gul'un yetkisini kullanmasidir, gayet normaldir. ama anormal olan, zamaninda ayni seyi yapan 10. cumhurbaskani sezer'e demedik laf birakmayan guruhun sessiz kalmasidir. eger abdullah gul bu konuda ahmet necdet sezer'i elestirmisse, simdi yaptigi etik degildir.
  5 -1 ... isla morada
 7. 1.
  yaygın hakimiyetin post-modern gerici güruhtan aziz millete geçmesinin pratik alametlerindendir. endişeye mahal yoktur...
  3 -6 ... cryptic
 8. 2.
  en yüksek oyu alan profları atayacaktır kuşkusuz, birilerine inat.

  not: ans ı aratmadı bravo
  -3 ... dragonhead
 9. 3.
  bizlere "her zaman en yuksek oyu alan profesorun en iyi rektor olamayacagini" gosteren atamalardir. ayrica her zaman en yuksek oyu alan cumhurbaskani adayi da en iyi cumhurbaskani olmaz. bunu yasayarak ogreniyoruz.

  (bkz: kayip trilyon)
  (bkz: mahkemeye verdigi ulkeye first lady olmak)
  3 -3 ... isla morada
 10. 4.
  hiçbir kanıtlanmış ve vaki suçu olmayan tenmiz bir cumhurbaşkanının yaptığı akil atamalardır.
  1 -4 ... cryptic