bugün

evliliğe ilk adım olan evlenme teklifinin bir ömür hatırlanacak güzellikte olması için seçilmesi gereken en güzel mekanlardır.
neden bilmem ama bu iş için boğazda şu nostajik vapurunların arka koltukları bana herzaman çok güzel gelmiştir.
-dionysos, neden mezarlığa geldik?
-benimle evlenmezsen seni buraya gömerim *
-kabul ediyorum
-edeceksin tabi
-şey, iclal...
+ ne var cevat?
-şey diyorum...
+ne var ya?
-şey... benimle diyorum, acaba, evlenir misin, benimle?
+elinin körü cevat, allah belanı versin, çek şu paraşütün ipini, çakılacaz yere...
-benimle evlenir misin?
+ne?
-benimle diyorum, evlenir misin?
+neee?
-benimleeeeeeeeeee,, evlenir misin?
+duymuyorum bağır?
-nee?
+duymuyorum..
-anlamadım, ya hiç mi duymuyor musun?
+ ne diyon be püff.
(beşiktaş kapalının tam ortası)
kesinlikle windows live messengerdır.
(bkz: evlenme teklif edicek mekan arıyorum hemen silicem)
(bkz: yok be abi yemezler).
uçakta: bulutların arasında, portekiz'e giderken.
Sicak bir agustos ogle sonu Canakkale Izmir karayolu uzerinde Ezine'yi gectikten hemen sonra, daglara sarmadan az once, yol kenarindaki bir cesmenin yaninda soluklanip birseyler yemek icin durmusken; koca koca cam agaclarinin altinda koy ekmegi, peynir ve zeytin yerken:

er kisi: Usulunce soramadim simdiye kadar, seni annenlerin yanina birakmadan once emin olmak istedim, bana hakikaten varacak misin?
hatun kisi: Vardim bile, seninim. *
(bkz: facebook)
facebook'ta relationships'i married yapip arkadas listesinden gerekli kiz veya oglani secilerek yapilabilir.
2000li yillarda edilebilecek en romantik teklif kanimca.
tuvalet kabini.

aynı kabinde ne işimiz var diyen sürpriz yumurtalar için ipucu veriyorum:

yok lan haketmiyorlar, vermiyorum!
yeni haliyle gülhane parkı veya sarayburnu.
2 ler et lokantası ve kebapçılar haricinde her yer olabilir

denedim, biliyorum...
tavsiye etmiyorum, sonra başınıza kakıyolar "bana kebapçıda evlenme teklif etti" diye, sakın... * * *
Evlenecek kisilerin tum cevresinin bulundugu herhangi bir yer. ornegin, hatun kisi ve er kisi insaat sektorunde, santiyede calismaktadir. Saha muhendisi oglumuz evlenme teklifini vurucu bir sekilde yapmaya karar verir. Ofiste bilgisayarinin basinda calismakta olan sevdicegine teknisyenini gonderir ve bir dakikaligina disariya cikmasini rica ettirir. Kizimiz disari cikar, disari ciktigi anda teknisyen arkadas kizimizin eline telsizi tutusturur ve genel kanaldan delikanlinin kizin adina yaptigi anons duyulur. Kiz sasirir, ne yapacagini bilemez, teknisyen arkadasin yardimiyla anonsa -usulune uygun olarak, "dinlemedeyim"li, "tamam"li bir sekilde- cevap verir. Oglumuz genel kanaldan "X benimle evlenir misin?" nidaysiyla santiyeyi cinlatir. Kiz dumur haldedir ancak yine genel kanaldan "Eveeeeettt" diye bagiracak gucu kendinde bulur, bunun uzerine, arkadaslar, abiler, patronlar tebrik nidalari ve alkislar esliginde bir yerlerden cikarak bu muhtesem ambiansa katilirlar. Bu arada oglumuz da saklandigi yerden belirir ve gelip kiza sarilir. *
ben de sozlukten biriyle evlenmek istiyorum basligina girilen entrylerde de gorulecegi gibi uludag sozluk olabilir.
eyüp Pierre Loti tepesi.
romantik bir yaz akşamı venedik'de gondolla gezilirken.
yada büyük bir basketbol maçında dev ekranlarda yapılabilir.
yada yüksek bir şehir manzaralı mekana gidilip, tam o sırada kiralamış olduğunuz uçağın arkasında dalgalanan yazı ile niyetinizi belli etmek de olabilir.
(bkz: kızkulesi)
teklifin en beklenmedik anda yapıldığı herhangi bir yerdir. önemli olan şaşırmaktır. mutluluğa şaşkınlık da eklenirse daha da parlar o gözler. örneğin sıradan bir sinema gününde birden size ait bir videonun oynatılmasıdır o gözleri pırlanta parlaklığına ulaştıracak olan ya da vapurda rüzgarla oynaşırken kulağa fısıldanan bir çift sözdür.
çıragan sarayı. * * *
rüyada.
(bkz: ancak rüyanda görürsün aşkım)
farketmez. *
daha önce ilk kez karşılaşılmış yer. *. lakin bu yer tipik türk dizilerinde olduğu gibi salaş bir balıkçı olmak zorunda değildir.
- bak ayten ölümlü dünya biliyosun.
- farkındayım sayende.
- aa neden ya?
- gasilhanede evlenme mi telif edilir lan dallama?
- tek taş aldım.
- defol.
ormanın tam ortası. kabul etmezse tecavüz eder, kaçarsın. o'nu da kurtlar yer. **