bugün

entry'ler (31)

itudak

faaliyet öncesi eğitimleri ile bilgiyi daima ön planda tutan, başarılı dağcılar yetiştiren güzide dağcılık kulüplerimizden biridir.

melis birkan

porsuk çayındaki köprülerden birinin üzerinde öylece dikilmiş kameraya sırıtırken dizi yada film çektiğini benimle beraber yaklaşık bir 30 kişinin tasdiklediği hatun kişi.

30 temmuz 2009 maccabi netanya galatasaray maçı

hakan balta'nın mükemmel kafa vuruşuyla 1-1'e gelen maçtır.

30 temmuz 2009 maccabi netanya galatasaray maçı

internetten bulduğum bir bağlantı aracılığıyla spikerin ne dediğini anlamadan seyre daldığım uefa avrupa ligi 3. öneleme turu maçıdır.

krank

eskişehirli bir rock grubu. 2003 kurulan grup, bir çok eleman değişikliğinden sonra kadrosunu oturtmuş ve çok yakın bir sürede ares barda sahne almaya başlayacaktır. grubun tarzı hard rock' a yakındır.
grup üyelerini tanıtmak gerekirse; bass gitarda ki eleman, seyirciyi ve grup arkadaşlarını feci gaza getirir, davulcu herhangi bir şarkıyı dinlediğiniz gibi değilde cover yapmanın gerçek tadını yansıtarak icra eder, solist ise sahnede çok acemi durur fakat performansı ile bu açığı kapatır, lead gitar ise; fazlasıyla blues kalıplara bağlıdır ve o iğrenç görünümlü ve tonlu gitarını değiştirmesi gerekir.
ayrıca krank almanca hasta demekteir. bu arada grup üyelerinin bazıları eskişehirde yeni açılan ve harabenin yerine konuçlanan yalaman cafede çalışmaktadır.

ayrıca siteleri için; http://www.krank.anatolianrock.com

eskişehir

kimisi yaşamak ister, kimisi de kaçmak bu şehirden. garip bir yerdir.*

vestel galatasaray

olabilirlik şansı daha yüksek bir isim için,
(bkz: vodafone galatasaray)

romolo

(bkz: hackerzede)*

ikizlere verilebilecek isimler

(bkz: can)
(bkz: kan)
(bkz: allah korusun)

5 ytl

5 litre mazot' un parasal değeri.
(bkz: yersen)

romolo

bileğini çok garip bir şekilde çatlatmayı başarmış yazar/insan. anlattığı uçurtma hikayesine inanmadığımı söylüyor geçmiş olsun diliyorum. *

sigara

günde bir paket sigara tüketen bir insan evladının cebinden ayda ortalama yaklaşık 150 ytl çıkmaktadır.*
devlet tarafından öğrencilerin giderlerini karşılamak için bir aylığına verilen kredi de 150 ytldir.
(bkz: yazıktır günahtır)

deming

kalite güvence sistemininin kurucuları arasında sayılır. ekonomik paradokslar adlı eserinde, toplam kalitenin bir yönetim biçimi olduğunu savunur.
(bkz: toplam kalite yönetimi)

kalite kontrol

kaliteyi, kâr yapma aracından çıkarıp amaç haline dönüştüren süreçler bütünü.
kalitenin ve bunun yanında kalite kontrolünün bir yönetim biçimi olduğunu savunur. kurucularının başında; ishikawa ve deming gelir.

alanya

gün geçtikçe artan nüfusu dolayısıyla; şehrin alt yapısının bu kalabalık nüfusa yetmediği antalya' nın yüz ölçümü olarak küçük, nüfus olarak -özellikle yaz aylarında- büyük ilçesi.
sorunlardan en büyüğü; yaz aylarında her gün 18:00 itibariyle beş dakika boyunca elektirklerin kesilmesidir.
şehir, dağ eteklerine doğru kaymakta ve gecekondu yapımları gün be gün artmaktadır bu yüzdendir ki alanya' ya alanya kalesi' nden bakıldığında estetikten yoksun ve bozuk bir yapılaşma içinde olduğu görünmektedir.
esnafların kurnazlıkları ise dillere destandır.

--spoiler--
gariban ecbeni : hi, how much is this water ?
tilki esnaf: 5 euro

türk genç: abi su ne kadar ?
tilki esnaf: 50 kuruş ver yeter.
--spoiler--

ersin karabulut

Penguen dergisindeki sandık içi bölümünün yaratıcısı. doğan yayınlarından çıkan sandık içi adlı bir karikatür kitabı da bulunmaktadır.
yanlamasına çizgili t-shirtleri yurdum gençliğine armağan eden mükemmel çizer.

ege üniversitesi

bulunduğu şehire yakışan nadir üniversitelerdendir ege üniversitesi. elli yılı aşkın zaman boyunca eğitim ve öğretime devam eden ve türkiye' nin en büyük kampüslerinden birine sahip olan üniversite. kıymeti mezun olunca anlaşılır.
(bkz: kendimden biliyorum)

212 men

mıknatıslı kapağı ile kokusundan çok şişesinin hayran bırakığı ve italyan tasarımcı coralina herrera' nın yarattığı parfüm.

doğan cüceloğlu

algılama, öğrenme ve dil psikolojisi hakkında incelemeler yapmış ve bu alanda kişiler arası iletişim , algılama ve dil süreçlerini yoğun olarak yayınlarında işlemiştir. aynı toplumda yetişmiş insanlar arasındaki iletişim ilişkilerini olduğu kadar, farklı toplum ve kültürlerde büyümüş kişilerin iletişim ilişkilerini de incelemiştir.

halim bahadır

1958 yılında trabzon' un tonya ilçesinde doğdu. ilk ve orta öğrenimini trabzon' da tamamladı. istanbul' da marmara üniversitesi iletişim fakültesi' ni bitirdi ve gazeteciliğe adım attı. onbeş yıl kadar gazeteciliğin hemen her aşamasında çalıştı.