bugün

entry'ler (196)

trump ın duvar inşasına başlaması

evet beklenen oldu ve bunak dayı operasyonu duyurdu. (bkz: ) https://twitter.com/Haber...tatus/1170786686185480192

melih mahmutoğlu

Sırbistan maçında oynasın şu oyunu ozaman övelim.

türkiye a milli basketbol takımı vs futbol takımı

her ne kadar federasyonlar tamamen siyaset etkisinde olsa da, futbol tamamen siyaset gölgesinde,bu kadar yatırıma rağmen kendi görüşümce harcananla verim arasında ciddi fark var. Ancak basketbol nispeten daha serbest denilebilir.Bu yüzden çok net bir şekilde basketboldan daha fazla verim alıyoruz ve Avrupa'da iyi durumdayız.

gecenin sözü

https://www.youtube.com/watch?v=auSo1MyWf8g mesela yani.

2 eylül 2017 türkiye büyük britanya basketbol maçı

adamlar cidden kötü basketbol oynadığı için önde götürdüğümüz maç.

arkadaşsız kalmak

hocam yalnızlık insanın kendini geliştirmesi için en iyi durumdur. kendinizi geliştirin ve yalnızlıktan beslenin.

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

bertrand russel'ın batı felsefesi tarihi serisi var. serinin ilk kitabını karıştırmaktayım.

kitap önerileri

jack goody- tarih hırsızlığı. Kitap cambridge' de akademisyen olan goody abimizce batı ve doğu medeniyetini detaylı bir şekilde karşılaştırmak ve birbirlerinden (özellikle batının doğudan) çaldıkları tarihi bize anlatmaktadır. iyi okumalar.

israil denince akla gelenler

komün yaşam ve israil'in kuruluşunda rol oynayan kibbutzlar.

bu başlıkta ingilizce entry giriyoruz

And I'm thinking what a mess we're in
Hard to know where to begin.

uyumama sebepleri

hasteyim hasteeeee.

hasta olmak

saat 12 den beri söverek uyanıp söverek uyuyorum sonunda başardım hasta oldum!

ankarayda arabesk rap açıp bozkurt yapan kekolar

cebeciye giderken gördüğümüz sike sürülecek akıldan yoksun bir it sürüsü tarafından yapılan hareket.milliyetçiliğin bu adamın zihnine yansıması bukadar.

hegel ve kant eleştirisi

Oyumu schopenhaur dan yana kullanıyorum.

şortlu kadına tekme atan adamın tahliye edilmesi

Geçen sene bizim feministler bitaneyi haşat etmişti okulda verecen siksinler bunuda.

mesleğini söyleyince verilen cevaplar

dolar mı euro mı alalım yeğenim?

parlementoda liberal vs sosyalist parti olmaması

Avrupa parlementolarında her zaman milliyetçilikden,hümanizmden kısaca daha özel ideolojilerden bağımsız bu tür partiler varken bizde olmaması tuhafdır.Ekonomik sistem bazen milliyetçilik isterken başka zaman daha eşitlikçi bir politika isteyebilir.
edit:liberal ve sosyalist olacak yine yazım hatası...

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Doluyuz.Hissediyoruz.Anlatamıyoruz.

umut verip gidene ne denir

gudbay may lava gudbay may frend.

ülkenin batısı ile doğusu arasındaki fark

Dünyadakiyle aynı durumdur.Ülke nereye dönerse geri kalanlar çırpınıyor.Doğuda da yaşamış biri olarak söylüyorum ki güneydoğu sınır bölgesi hariç her yere gelişime bukadar açıkken doğunun bu denli olanaklardan geri durumda bırakılması ve vatandaşın bilinçsizliği can sıkıcıdır.