bugün

Dünyadakiyle aynı durumdur.Ülke nereye dönerse geri kalanlar çırpınıyor.Doğuda da yaşamış biri olarak söylüyorum ki güneydoğu sınır bölgesi hariç her yere gelişime bukadar açıkken doğunun bu denli olanaklardan geri durumda bırakılması ve vatandaşın bilinçsizliği can sıkıcıdır.
doğuya gelen öğretmeni, doktoru öldüren, hastahaneleri, okulları, karakolları bombalayan terör örgütüne yemek verip şakşakçılık yaptığınız sürece sen ve senin gibiler karanlığa mahkumsunuz.

insanları doğudan ayrıştırıcılığınız ve terörünüzle öyle tiksindirip korkuttunuz ki umursanmıyorsunuz bile..

hakediyorsunuz. amede, hdpye, pkkya alkış tutup savunmaya devam ettikçe 'karanlığa' mahkumsunuz.
Medeniyet.
Ülkeden kasıt türkiye sanırım.

Terörün ayyuka çıkmış olduğu bir dönemde doğuda askerlik yapmış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki bizim ülkemizin gerçekçi sınırları Elazığ Malatya Şanlıurfa hattında son bulmaktadır. Çok ufak tefek istisnalar haricinde türkiyenin ismi daha doğuda sadece harita üzerinde sınır çizgilerinden ibaret. Öyle ki askerden döndüğümde aslında türkiye topraklarında olmadığımı dönünce yeniden türkiye topraklarında olduğumu iliklerime kadar hissettim.

Geçmişteki mazlumiyetlere saygım var. Ama halen bunun edebiyatını yapıp primini yapanlara zerre saygım yok. Bu internet kesintilerinden ilkinde bölgedeydim.hiç de şikayet etmedim. Çünkü neden yapıldığını biliyorum. Siz de biliyorsunuz da işinize gelmiyor. Anca gelip burda edebiyatını yapıyorsunuz.
Internet kesintisinin o kadar basit bir nedenden yapıldığını düşünen yazarımıza biraz kızdım...
Ayrıca gerçek manada medeniyet farkı var. Ki bunu elazığlı birisi olarak söylüyorum. Elazığdan sonrasını alın çöpe atın, beş para etmez
Doğunun kaderi olmuş
derin meseleleri var.
batınınsa hakkettiği ve
paylaşmaktan haz etmediği nimetleri...
Batısı 26' doğusu ise 45' doğu meridyenindedir. Arasında 19' derece fark vardır. Her bir meridyen arasında 4' dakika zaman farkı vardır. 19x4= 76 dakika o da 1 saat 16 dakika zaman farkı yapar yerel saat itibariyle.
doğusu altın
batısı gümüş
kuzeyi teneke.
0 dır. bildiğin sıfır. meclis ki ankara'nın göbeğinde; bunun bariz örneğidir.
kısacası gitmiyoruz. ilerlemiyoruz artık. ne zaman değişiyor ne mekan?
öyle boş boş ebelek übelek işlerle uğraşıyoruz.
zengininden fakirine, güzelinden çirkinine, okumuşundan cahiline herkes
saçmalamış vaziyette.
fark yok amk.
sıfır.
Doğuda güneş daha erken doğuyor. Batıda daha geç batıyor.
doğuyu geliştirmesi gereken de sensin. çölün ortasında, dağın tepesinde dev kentler kuruyorlar dünyada.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar