bugün

artvin'deki selden sonra yardım için bölgeye giden deniz feneri'ne koyduğu tepkidir. helal olsun valla. denize düşüp fenere sarılmamış, yapılan sahtekarlığı unutmamışlardır.

http://www.milliyet.com.t...;KategoriID=15&ver=88
ülkemizde yaşanan çarpıklıklara tepki verenlerin de olduğunu gören bünyelerin yüreğine su serpen tepki.
haklı tepkimizi yerinde ve zamanında dile getirdik. yüzyılın iyilik hareketi bizden uzak dursun, bizler çamladan çırpmadan yıllardır iyilik hareketi içinde olan karadenizli insanlarız.
5 kuruş bağış yapmamış adamlar benim gönderdiğim paranın hesabını sormasın. ben her ay maaşımın yüzde onuna tekabül eden parayı gönderiyorum hala deniz fenerine. para benim param, helal etmeyen varsa kendi parasını helal etmesin. hayatında bir çocuğun bile başını okşamayan baykal ve avanesi benim helal ettiğim paramın hesabını sormasın. ben sorarım kes sesini!

not: 2 chplinin tepkisi artvin halkının tepkisi olduysa yuh artık. açın görün artvin'den deniz fenerine hala bağışta bulunan "halk"ı!
artvin gibi bir yerde bunu yapan muhalif kişiler bellidir. bu kişilerin çevreye yardım etmediği gibi bir hükmü gözü kapalı olarak vermek ise basiretsizliğin ta kendisidir. bundan yıllar önce şavata'ya yapılmak istenen köprüyü dev-genç'li öğrenciler yaptırdı diye tahrip eden kişiler kimlerdi acaba ?... ist. üni. mimarlik ve mühendislik fakültesi öğrencilerinin
yaptığı bir köprü ne kadar komünizm propagandası yapabilirdi ?

sözün özü bu hareket bilinçli, gözü açık artvinli gençlerimizi davranışıdır.deniz feneri denen yüzyılın soygun hareketinin de ne kadar yardımsever olduğu medyada çoğu kez ispatlandı; yok yardım yapılcakmış, üşüyenlere kaşkol vericeklermiş fasa fiso...
e ne de olsa eğitim seviyesinin en yüksek olduğu ilçedir. alkışlar şavşat.
eğitim seviyesinin değil, okuma yazma oranının en yüksek oldugu ilçe olan savsat'ta meydana gelen olay.
olayda dikkat çekilmesi gereken en önemli nokta deniz feneri aracının resmi plakalı olmasıdır.
kanal 7 günleridnen beri deniz fenerindeki iyi niyetten şüphe duymamak istedim. nihayetinde kuruluşuna bizzat tanıklık ettim, başladığı yer benim mahallemdi, hareketi başlatanları bizzat tanıyordum ve hala tanıyorum. iyi niyetlerinden şüphe etmek haksızlık olurdu.
lakin artık iş öyle bir noktaya vardı ve bugün öyle bir yere geldi ki aklım hafsalam almaz oldu. bu fener o fener değil bundan eminim.
ne işi var lan resmi plakalı aracın davalık bir kuruluşun bünyesinde!
artvin halkına teşekkürler.
protesto edenleri tv de seyredenler, bunların halk mı yoksa ulusalcı bir avuç çapulcu mu olup olmadığına karar verebilir.

hele biri ezberlemiş ya diğer eylemlerinden; katil deniz feneri defol diyordu.

bre keçi sakallı kıl; o katiller deniz fenerinde değil; senin bi tarafını öptüğün perinçek, tuncay, eruygur un üyesi olduğu ergenekon terör örgütünde!
gelen paraların hepsini ampule yatıracak değiller ya, halktan aldıkları parayı birazda yardımlara harcasınlar ki dikkat çekmesin...*
tebrikler artvin şavşat, gereken tepki verilmiş.
ülkede kızılay gibi bir kurum dururken, onu atıl hale getirip kendi adamlarını yöreye gönderenlere iyi bir ders olmuştur umarım.
tepkiyi verenlerin siyasi görüşlerinden bağımsız olarak cuk oturmuş bir tepkidir. keşke herkes bu kadar duyarlı olabilse.
bazılarının parası canından daha kıymetli ki; can alana tepki göstermezler, para alana yırtarlar kendilerini.*

(bkz: ergenekon dava aşamasında, suçlu oldukları ne malum)
(bkz: deniz feneri dava aşamasında kesin suçlu)

di mi?
Almanyada'ki organizasyonu ile ilgili dava bitmiş ve toplanan paradan 17 milyon Euro'nun yasadışı olarak türkiye ye yollandığı için suçlu oldukları kararına varılmış (karar dikkat ediniz dava aşaması değil) bir yardım kuruluşunun gördüğü tepkidir. belki de çocuklarının kafası not defteriyle şunla bunla yarılır diye korkmuş da olabilir bilmiyorum.
tepki gösterilen araç 34 BF 3207 plakalı (bkz: siyah plaka) araçtır.

http://i.milliyet.com.tr/...07/22/fft15_mf323195.Jpeg
tepki gösteren kişiler bir avuç ulusalcıdan başkası değildir.

lan be adam Ulusalcı! diye aşağıladığın terime bak

Ulusalcı!

Türk Ulusçusu yani!

Türk ulusu

Türk Milleti

Eğer sen mal mal Ulusalcı terimini böyle kullanıyorsan ya türk değilsin ya da türk olsan da devrelerde düzenli olarak kısa devre var.

Büyük ihtimal Türk değilsin ki ben sana Karadeniz'i anlatayım bilmezsin sen.

Karadeniz köylüsü zamanında yararlı bir şekilde kullanacakları Avrupa birliği fonlarını hibelerini arka planını görerek kabul etmemiş, protesto etmiş adamdır.

hükümet araya girip ABye şirin görünmek için köylüyü zar zor ikna etmiştir.

şimdi çıkmış diyorsun sel için gitmişler oraya bik bik bik.

Lan oraya sel için gitseler de karadeniz adamı merttir yiğittir, arkasında milletin cebinden yardım bahanesiyle çalınan paraları olan bir şirkete sırf sel olmuş bilmem ne olmuş diye prim yaptırmayacak kadar şereflidir.

Tabi sen şeref nedir bilmezsin, Kıbrıs satılırken, Tekel satılıp işçileri işten çıkartılırken, daha nice kamu kuruluşu satılırken, işçiler en ağır koşullarda üç kuruşa satılmak zorunda bırakırken ses çıkarmayan adam sensin!

sonra da fakir vatandaşı düşünüyorum ayağına yatıyorsun.
iyiliğe susamış gönüllü insanlardan bir araya gelen bu tür kurumları siyasi çıkar uğruna karalamak yada yüceltmek hiç kimseye fayda vermez. Zira Bu dev kuruma iyi niyetle girmiş olmasına rağmen zamanla insani değerlerden uzaklaşan biri yada birileri *yapılan iylikleri suistimal edebilir, kendi çıkarlarına kanalize edebilir.

Aklı selim Bir insana yakışan bu tür kurumları yaygınlaşması için elinden geleni yapmak ve bu tür kurumlara olan güveni sarsacak her hangi bir propagandanın içinde yer almamak. tabi varsa bir suç, bunu ilgili mercilere ihbar ederek sorumluların cesalandırılmasını sağlamakta en başta yapılması gereken şeydir.

Sanırım bir ara kızılayda da aynı problem vardı. oda aynı şekilde yolsuzlukla gündeme gelmişti.Onuda kapatın a.q yardım kuruluşu falan kalmasın.ondan sonra ççyd yurt dışından aldığı muaallak yardımlarla öğrenci okutsun misyonerlik yapsın kahraman ilan edilsin.
hangi dava türkiyedeki deniz fenerinin suç işlediğini ispatlamış? bu kadar bihaber olmayalım konulardan. baykalın kırmızı dosyası ile olmaz bu işler.

nitekim baykal da itiraf etti iftira ettiğini.

baykal ın açılan davada deniz fenerini kastetmedim sözünü aşağıdaki linkten okuyun.

http://www.habername.com/...hp-deniz-feneri-21784.htm
atamalarını hükümetin yapmadığı alman yargısı tarafından suçlu bulunan derneğin halk tarafından doğal olarak tepki görmesidir. bir avuç çapulcu da ispatın var mı diye sorup durmaktadır orada.

ha alman yargısını da ergenekon etkiledi değil mi a benim at gözlüklü canum evladum.
almanya'da sonuçlanan (http://www.deutsche-welle...rticle/0,,3650736,00.html) deniz feneri davasında mahkum olanların türkiye'deki çydd ile yakın işbirliği içindeki ergenekoncular olması nedeniyle son derece alakasız tepkidir.

Ayrıca deniz feneri türkiye organizasyonunun deniz feneri e.v. den gelen bağışları kaydederek (yasa gereği) kabul ettiği de deniz feneri türkiye organizasyonunun denizfeneri.org.tr sitesinde, kendi başkanı tarafından söylenmektedir. ama sadece bağış almaktadırlar, amblem benzemektedir. başka hiçbir organik bağ yoktur. bu yüzden lütfen "soygun parasıyla cami mi yapılırmış" falan gibi provakatif ifadeler kullanılmasın.
vay anasını sayın seyirciler. genc ergenler rahatsız! olmuş. meğer bu kaka işi yapanlar bir avuç ulusalcıymış. elitlerin işi demeyi unutmuşunuz lan.
Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilmemişlerdir, hemşerilerimi saygı ile selamlıyorum.
bence 1 kaç zibidinin yaptığı olaydır efendim neden mi ya kardeşim adamlar zaten mağdur, siyasi görüşü partizanlık o kadar içimize işlemişki elden kokuşmuşluk yaratmış yapanları kınıyorum deniz fenerine felan sahip çıktığımdan değil orya çydd de gitseydi aynı seyleri düşünürdüm.
yıkılmaz denilen kalenin bile içinde çürükler çıkmaya başlasa da emin olduğum tek bir şey var artvin halkı iyi ya da kötü ne yaparsa inandığı için yapar öyle göstermek istediği için değil.
güncel Önemli Başlıklar