bugün

entry'ler (379)

sürekli düşünmek

konu konuyu açıyor ve bir girdaba dönüşüyor.özellikle evde geçen bu süreçte geçmişi ve geleceği düşünmekten çok yorulduğumu hissediyorum.nasıl aşılacağı konusunda bir fikrim var ama nasıl olacak kısmı da düşündürücü.

arnavut

ani sinir,cimrilik ve paragözlük,her konuda bilgi sahibi olduğunu düşünme,görgüsüzlük ve gösteriş merakı. ben de uyandırdıkları ve gözlemlerim bu yönde. kaynak:zeytinburnu arnavutları

evlenmek

birgün evlenirsem karşımda ki kişiyi umarım gerçekten sevip, güvendiğim ve sevildiğimi hissettiğim için seçmişimdir.bu da burda kalsın bakalım

türk kızlarına bir öğüt bırak

kendinizden başka sırtınızı kimseye yaslamayın ne aile ne sevgili ne de eş. kendinize yetmeyi kendinizi geçindirecek kadar para kazanmayı yapılacaklar listesinde ilk sıraya yerleştirin.en önemli en değerli kendinizsiniz.ayrıca geçmez dediğin herşey geçecek sabret ama günlerini ziyan etme..

karşı cinsten soğumaya neden olan şeyler

gözlerine bakınca kafasından o an ne geçtiğini anlayacak kadar belli etmesi
sigara kokusu
dengesiz ruh hali
yedekleme çabası
etrafında ki herkes ondan hoşlanıyo sanması.

4 aralık 2020 istanbul trafiği

kavimler göçü gibi bişeydi. bu insanlar 2 gün için bile şehir değiştirecek kadar hayatı seviyorlar gibi. ironik.

covid 19 aşısı yaptırır mısınız

ömrümün sonuna kadar çin den gelen herhangi bişeyi görmek istemediğime yemin edebilirim kaldı ki aşı..zerre güven vermiyor bana.alman aşısına olan güvenim hepsinden fazla.

solgar

ester c vitaminini bulana madalya takılacak nerdeyse.bütün stokları tükenmiş durumda

covid 19

cumadan beri gün içinde ateşim inip çıkıyor boğaz ağrısı ve vücutta halsizlik belirtilerim var.yalnız yaşıyorum ve özel bir araca sahip değilim.hastaneye test yaptırmak için gidemiyorum kimsenin vebalini almak istemediğimden diğer yandan da her yıl bu zamanlarda geçirdiğim griple aynı belirtileri taşıyorum ne yapsam o kadar kararsızım ki ya covidsem ve akciğerlerime inerse korkusu da var tecrübesi olanların fikirlerine açığım.

bir insanın kaybedebileceği en değerli şey

tek değildir güven,umut,öz saygı

koç burcu kadını

yükseleni de ikizlerse kafasının içi 3.dünya savaşıdır kalbiyle beyni hep savaştadır ve kazanan hep mantık olduğundan yalnızlığı huy edinmiştir.

öğretmenlerin 6 aydır yatarak maaş alması

sosyal medya da öğrenci ve velilerin saçma sapan sorularına hatta aynı saçma sapan sorulara defalarca sabırla yanıt vermek, uzaktan bişeyler yapmaya çalışmak yerine günde 7 saat derse nöbete razıyken ve bu sürecin oluşmasıyla zerre ilgimiz yokkken neden biz şampiyon?

erzurum

"soğuk" öyle sıradan bir soğuk değil.sanki jileti eline almış biri açıkta kalan tüm uzuvlarınızı kesiyor.öyle acıtan bir soğuk.doğma büyüme burda olanlar bunu sorun yapmıyor,dışardan gelene ise gerçekten zor şartlar.

the walking dead

7.sezon 2.bölüm türkçe alt yazısı bulamıyorum malesef.torrent linki olan paylaşırsa çok sevinirim.

tanım:7.sezonu çok heyecanlı başlayan dizi.

sözlük yazarlarını yaşama bağlayan şey

ahiret inancına sahip olmam.bazen düşünüyorum da eğer inançsız birisi olsaydım hayatımdan vazgeçmem çok kolay olurdu.

kadına şiddet

fiziksel,psikolojik şiddetin her türlüsüne toplumda maruz bırakılan kadınlarımızın sayısı çok fazla malesef. insana sadece insan olduğu için değer verdiğimiz günleri görmek dileğiyle.

torku yoğurt

her ürünü için sağlıklı denilen torku nun ev yoğurduna en yakın besin değerlerine sahip olduğunu umduğum ürün.zira doktorlar hazır yoğurt yiyecekseniz hiç yemeyin diye bangır bangır bağırıyorlar iyi de temiz bir sütçüyü nereden bulalım diye düşünen ben severek yiyorum

yalnızlıkla baş etme yolları

kabullenmek.

50 yıl sonra kendini nerede görüyorsun

toprağın altında.

tek taş istemeyen kadın

bu kadar çirkin bir şeyi isteyen kadına şaşırıyorum ben zaten.üstelik kullanışsız olduğunu düşünüyorum.en güzeli ince bir tam tur.