bugün

bu ülkenin kanayan yaralarından biridir.
Sadece geçen yıl 214 kadın öldürüldü.
toplumuzun eğitimsiz oluşu kadına şiddette en büyük etken.
lakin lise ve üstü eğitim alanlarda kadına şiddet uygulama oranı %8-10 aralığında değişmekteyken, lise altı eğitim alanlarda bu oran %75-78 oranına fırlıyor.
ayrıca göç ve ekonomik yetersizlikler de kadına şiddette en büyük etkenlerden.

http://www.haberler.com/a...na-siddet-5711595-haberi/
insana şiddetin alt versiyonudur ve en sık görülenidir.
Türkiye'nin maalesef acı yüzlerinden sadece bir tanesidir.
"Bazılarınız sabah eşlerini dövüp, akşam aynı yatağa girmeye utanmıyor mu?" Hz. Muhammed.
kesinlikle tiksindirici, o kişiye aşırı nefretle bakmama sebep olan eylem. malesef ki ülkemizde yaygın ve son verilmeli.
Medeni ülkelerde kadını döven adamın yüzüne bakmazlar. Bizim ülkede halen normal hatta en azından kılıbık değilmişsin denir. Biraz abartıysam bile en azindan az eleştiriliyor bu ülkede bu şiddet dedigimdir.
kadina siddet turkiye de vurmaktan, hakaret etmekten, onur kirmaktan, ac birakmaktan, sokakta birakmaktan (bile) oteye giden bir toplumsal hayvanliktir.

öldürmeden birakmiyor bizim serefsizler.
öküzlüktür. bu arada kadınlara çocuklarını asla dövmemelerini tavsiye ederim. kadın döven öküzler ağaç kovuğundan çıkmıyor. çocukken güçsüzü dövmenin bir çözüm yolu olarak kullanıldığını görürlerse, büyüyünce aynı yolla çözüm arıyorlar sıkıntılarına.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/tommiks-41057/
Erkeğin kadını malı gibi görüp ona şiddet uygulamasıdır. Sokağın ortasında kadını evire çevire dövdüğü halde sokaktaki insanların tepki göstermemeside ayrı bi konudur.
bir tokat, bir hakaretle başlar
çocukken başlar
devletin farkındasızlığı başlar
dille başlar
ve her yıl ortalama 10.000 kadın tecavüze uğrar.
ve her yıl bir çoğu, hepsi hakareti, tokatı sindirir, aldatılmayı sindirir.
her yıl, her yerde, her kesimde olan fakat sadece ''insana'' özgü olan davranıştır.
ülkemizin acı gerçeklerindendir.
bugün üç tane daha gerçekleşmiştir.

denizlide bir kadın eşi tarafından vurularak öldürüldü.

aksarayda hamile kadın eşi tarafından otomobille ezildi.

antalyada şiddet mağduru kadını polis kurtardı.

allah sizin belanızı versin aşağılık herifler.
Hayatı boyunca bir baltaya sap olamamış, gün boyunca üstlerinden fırça yiyen tiplerin evde onu bekleyen, belki de hayatının sonuna kadar onu bekleyecek yegana kişi olan insana saldırmasıdır. Şerefsizlik timsalidir. Hadım yöntemi net olarak uygulanmalıdır.
Ataerkil toplumun verdiği cesaretle olasılıkları değerlendirmeden amaca ulaşmanın en kısa yolu olarak gördükleri yoldur. Amaçları zamandan çalmak ya da kendi keyfinin azalmasını engelemek kimi zaman keyfini oluşturan şeydir. Bununla beraber kaybettikleri insanlığı, sevgiyi, umutları tek umudumuz olan çocukları kendi zayıflıklarıyla bir toplumu köreltmeyi başlattıkları eğilimdir.
şirret kadına lazımdır biraz şiddet.*
insan yerine konulamaz kişlerin yaptığı eylemdir.
çok zalimce, çok kabaca bir harekettir. gücü yetiyo diye kendini üstün görmektir. bunu yapan kişiler sözde müslümanım diye geçiniyorlar. bir gidin hz muhammed in kadınlara nasıl davrandığını araştırın!
en büyük sorumlusu erkeklerdir. erkeklerdeki zihniyet değişmediği sürece ne yazık ki kadınlar şiddet görmeye, istismar edilmeye devam edilecek. kadına şiddet dediğimiz zaman sadece karısını veya sevgilisini döven insanlar gelmesin aklınıza, buna tecavüz edenler, sözlü taciz edenler, psikolojik baskı altında tutanlar bunların hepsi şiddet ve istismardır. kanunların kadınları yeterince koruyamaması, toplumun psikolojisinin %70 bozuk olması gibi sebeplerde kadına şiddeti etkileyen faktörlerden. kadın tehdit ediliyorum diye suç duyurusunda bulunuyor, ertesi gün otobüste kurşunlanıyor. kadın şiddet görüyorum diyor, devlete sığınıyor, devlet barıştırma girişimine devam ediyor ve ertesi gün çocuğunun gözü önünde öldürülüyor. devletinde ortak olduğu bir şiddet var burada. yap 4-5 tane daha büyük hapishane, kadına şiddet uygulayanlara ver 4-5 yıldan cezayı bak bakayım sonra kadına şiddetin %80 arttığı bir toplumda o suç %20'lere inmiyor mu. hümanist konuşmaya gerek yok bu konuda, bu tarz insanları ancak cezalarla, şiddetle eğitebilirsiniz çünkü anladığı tek dil bu. tecavüz zaten hem en büyük şiddet, hemde en büyük istismar, onun için idam olsa azdır ama o ayrı bir konu. biz erkekler kadınların haklarını sürekli korumalı, gerekirse hemcinslerimize şiddet uygulamayız onları şiddetten vazgeçirmek için. biz azınlık konumuna değil, onlar azınlık konumuna düşmeliler. ne yazık ki şiddet, şiddetle yok edilir.
müslüman hobisidir.

(bkz: nisa 34)
Dışarıda amirine, arkadaşına, trafikte pıstığı adama diş geçiremeyen zavallının gücünün kadına yetmesi durumudur.

Hani karısına sevgilisine naif davranan adama light denir ya işte tam tersi asıl bu herifler ibnenin kralıdır.

Erkek adam annesine, eşine, kız kardeşine karşı ne kadar ılımlı ve korumacıysa onlara dışarıdan gelebilecek en ufak zarara karşı da o kadar caydırıcı ve ölümcül olmadır.
Ne diyordu albert camus' bir ülkenin gelişmişlik düzeyini anlamak istiyorsanız o ülkenin insanlarının nasıl öldüğüne bakın'

Bugün ülkemizde her gün bir sürü kadın şiddet görüyor kimisi malesef ölüyor. Ataerkil düzeni kadına her türlü köleliği meşru görmüş özgüvensiz tipler yüzünden kadınlar hala ikinci sınıf vatandaş gibi. Tecavüze uğrasa kendi de istemiş deniliyor ya da dişi köpek kuyruk sallamasa erkek gelmez. Siz kendinizi bir köpek yerine koyabilirsiniz ki çoğu sizden daha vefalı ama biz insanız, değerliyiz. Siz istiyorsunuz ya da istemiyorsunuz diye bir şeye zorlayamazsınız.
korkunçtur. Bu ülkede geceyi kocasından yahut sevgilisinden dayak yemeden geçirince kendisini şanslı sayıp yemediği dayağın mutluluğunu yaşayan kadınlar var. Mülkün temeli olduğu söylenen ama kocasından yediği dayaktan sonra karakola sığınan kadını, evlilikte olur öyle diyerek kocasına teslim eden adalet var. Dini dayatmalarla kadını yok saydıran güruh var. Doğurun gerekirse devlet bakar diyerek, seçme ve seçilme hakkı tanınmış kadının korumayan o devlet var. Kadının adı yok.
en çok kadınların suçudur. bunu ben demiyorum. kocasından şiddet görüp hakkını arayan feminist kadınlar diyor. bu ülkedeki kadına şiddetin ana sebebi hakkını aramayan susan kadınlar. devlette de bunu destekliyor kendi savunucuları...
türkiye'de kadınların ciddi sorunu,* ekonomik özgürlüğü olmayan kadınların başlıca derdi. kadına şiddet uygulayarak tatmin olan, hırsını alan yegane öküz varlıklar başka bir insana zulmetmenin cezasını dilerim şu kısacık ömrünüzde yaşarsınız. ayrıca koskoca sözlükte ota boka entry giren yazarların bu başlığa uğramadığı aşikar, 25 entry ile bu başlığı es geçen herkesi tebrik ediyorum..
ülkemizde kadına şiddet umursanmaz. kadın hakları da yoktur, laiklikte yoktur bu ülkede. kağıt üstü formalite olarak "modern" sayılan ataerkil düzenle yönetilen bir ülkede yaşıyoruz. zaten laiklik ya da kadın hakları savunucusu bir erkekseniz yiyeceğiniz dayağın haddi hesabı yoktur. nasıl hilkat garibesi bir ülkede yaşıyoruz bilmmiyorum.

ama avrupa ya da abd, hiçbir gelişmiş ülkede kadın hakları ya da laiklik tartışmaya açık değildir!
karını değil, kızını bile dövemezsin!!!
devlet ve toplum kadın hakları konusunda bilinçlidir!!!
devlet kadın haklarını ve bireysel özgürlüklerini korur!!!

bunları afganistan'dan yazıyorum. burada çoğunluk olan erkeklerde, kadınlarda ataerkil düzenden yana!!!