bugün

entry'ler (318)

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

jim jarmusch - down by law

üstelik Tom Waits'ın Jockey Full Of Bourbon adlı şarkısıyla mükemmeldir.

platonik aşka sahip olmak

Ayıp bir şeydir. Bu insanların kendilerine yaptığı yetmezmiş gibi evren onlara türlü oyunlar oynar. Buda çok ayıp bir şey.

22 haziran 2014 mersin tantuni festivali

tantuninin 1 tl olması nedeniyle memleketinde olmayan Mersinlilerin bile koşarak gideceği festival.

film isimlerini sabahat ile değiştirmek

önce kim lan bu Sabahat? sonra;

Gözleri tamamen Sabahat
Sabahat Mevsimi
Sabahat Sabahat'e karşı
Sabahat'in çocukluğu
paramparça aşklar ve Sabahat
potemkin sabahat

ve daha bir sürüüüü!!

siyasi ideoloji testi

100% komünist, 70% sosyal demokrat/sosyalist sonucunu aldığım test. islamcı ve milliyetçi kısmının sıfır olması muazzam.

tezer özlü

ölümü ayrı anılması ayrı iç burkan kadın.

Ben, insan olma çabasının sürekli üstüne giden ben. Artık beni benden alsınlar. Atsınlar bir alanın sabah süpürülen, sabah boş şişeleri taşınan bir büyük çöp tenekesine. Ben de biraz onlardan olmak istiyorum. Duyguları ölçüleyen, sevgilerini sevmeyen, acılarını acımayan, yollarını yürümeyen, uykularını uyuyan, iştahlarını yiyen, sevişme isteklerini boşaltanlardan olmak istiyorum. Sevişme isteğinin sonunda tüm aşkları üsteleyecek yorulmazlığı değil, yorgunluğu istiyorum bir insanın yürek atışlarında. Ama sessiz gecelerin sonu var mı sanıyorsun? Hayır? Hayır mı? O zaman bir Anadolu bozkırında özlediğin o adsız ve sıfatsız ( Zarif? Snob? Dalgacı?) beni, nasıl oluyor da bir Orta-Avrupa kentinin bu kalabalık, trafiği yoğun caddesinin orta yerindeki, bu kahverengi halı döşeli odasında buluyorsun? Çünkü, herkesi, her yerde bulmak mümkün.

TEZER ÖZLÜ
KALANLAR

hayata dair iç burkan detaylar

bu gece içimi burkan bir detaydır ki ruhlarımızın ne kadar özgür olduğu. beklentiler, bencillikler yahut bağlılıklarımızın götürüleri. Açlık, sefalet, adaletsizlik ve yalnızlık gibi daha niceleri.

aşk bir devrimdir

Aşk inadına, aşk devrimdir
mağlup, galip ve nikbindir
her sabah, her gece
mücadeledir
Aşk bir molotof kokteyli
bazen elde kalem misali
daim doğrudan eylemdir
pasif direniştir ..

http://video.uludagsozluk.com/v/a%C5%9Fk-33394

illuminati

sarhoş bir arkadaşımın saatlerce seks ve paranın illuminati olduğunu iddia etmesi ile beynimin haşlanmasına sebebiyet vermiş gizli örgüt.

14 şubat a yine sap girmek

kapitalizmin kirli oyunlarına inat 14 kubat

http://www.youtube.com/watch?v=DUBcxEhB58M

the big lebowski

walter gibi arkadaşım olsa da tüm nihilistlere meydan okusak dediğim harika film. güldürmüştür. coen kardeşlere de saygılar efenim.

dans

salsa ve bachata girişimlerimle pek eğlendiğim doğrudur. Bundan sonra beni anca halay paklar o ayrı.

hiçbir bilgisayar oyunu bilmeyen insan

eksikliğini hiç hissetmemiş pasakliiidir. zira vaktini harcayacak çok daha güzel meşgaleleri vardır.

türkiye rant televizyonu

Fazlasıyla katıldığım önermedir. Hükümet yalakası ve televizyonculuk adına çok eksik bir kurumdur. kurumsal yapısı nedeniyle adam kayırmanın tillahı yapılır. Gerçi bu sektörde bunların olmadığı bir yer bulmakta oldukça zordur. tek düzedir, ilerici ve yenilikçi değildir, küfleşmiş kişilerle çalışan küfleşmiş bir kurumdur. Çalışanları genelde iletişim ya da güzel sanatlar mezunu değildir.

edit: rts öğrencisi olarak pek doluymuşum.

karl marx ı karl marx yapan friedrich engels tir

marx'tan bi haber kişi söylemidir. marx'ı marx yapan fikirleri, teorileridir. Engels'te hem fikirleriyle hemde marx'a olan desteğiyle pek önemli biridir. Hegel'i es geçmekte olmaz tabi. hepsi gerek fikirleri gerek kuramlarıyla pek önemli şahsiyetler. benim canlarım.

girmesi kolay çıkması zor olan yerler

mağarada daraldır orası. çeşitli taktiklerle girdikten sonra götünü başını ayrı oynatır yinede zorlanırsın.

alo fatih

+alo fatih
-buyrun efendim
+kayan yazı niye sağdan sola kayıyor?
-anlaşıldı efendim
+yani muhafazakar yapımıza ters, sağa kaydıracaksın.

insanın hayatı anladığında yapacağı ilk şey

hayatı anladığımda 'Yeryüzünde evrenin seyredilebileceği noktayı bilseydim, oraya koşar, toprağa bir kazık sokar, ona asılır ve düşerken dünyayı da peşime katarak kendimi boşluğa atardım' diyen loe malet'e kulak verirdim.

mohsen namjoo

dinleyeyim de hisleneyim dediğim harika sanatçı. Gecelere pek yakışır nobahari ve cennetin rengi.

oryantiring

antalya'da yapılıyor mu diye merak ettiğim spordur. Yer yön duygusu olmayan pasakli için pek eğlenceli olur.