bugün

entry'ler (54)

yaran fıkralar

iki komsu kedi bahçe duvarında oturmuş dedikodu yapmaktadır. derken birinin yavrusu gelir 'anneeee hav hav' der. diğer kedi şaşırır 'hayırdır. senin çocukta bir gariplik var galiba' der. diğer kedi cevap verir 'yok teyzesi yabancı dil öğreniyor'.

yusuf

grup aktivitelerinde tanışma sırasında komik olaylara sebep olan erkek ismi. misal:
drama klubune üye olunmuştur. ilk çalışmadır. tabi öncelikle katılımcıların birbiriyle tanışması gerek. bu tanışma herkes ismini söylesin otursun şeklinde olmadı. bir çember oluşturduk. çemberden bir kişi ismini tekrarlayarak, tek eli havada herhangi birine doğru gidip onunla çak yapacak. sonra çak yaptığı kişi çemberden ayrılıp yine ismini söyleyerek başka birine gidip onunla çak yapacak. birer birer çıkmaya başladık. emre emre emre emre emre şap*! gamze gamze gamze gamze şap! yusuf yusuf yusuf yusuf yusuf yusuf... *

yaratıcı drama

yaratıcı dramada oyuncu daha önceden karşılaşmadığı bir durumu yaşıyormuş gibi yapar(doğaçlar da diyebiliriz). zaten dramanın kelime anlamı yapmak, etmek, eylemek anlamına gelir. mış gibi yapmak da yaratıcı dramada en çok kullanılan yöntemlerden biridir. bu doğaçlama sırasında oyuncunun yetenekli olup olmaması önemli değildir; ortaya sanatsal değere sahip, estetik görülen bir eserin çıkmasına da gerek yoktur. çünkü esas önemli olan şey oyuncunun doğaçlama sırasında hissettikleridir.

marilyn manson

görünüşüne bakılarak yargılanmaması gereken bir sanatçıdır marilyn manson. demeçlerini okuyup roportajlarını dinleyince anlar insan bu adamın niye böyle giyindiğini, böyle davrandığını, metal söylediği. çocukluğunda bir dönem klisede eğitim görmüştür. mtvdeki bir roportajda "okuldaki papazların, rahibelerin dönüşmemden en fazla korktukları şeye dönüştüm. bunun için kendilerini kutlayabilirler." demiştir.

tıp öğrencisi

birinci sınıfta olmasına rağmen bayramda bile ders çalışmak zorunda olan öğrencidir ki bunun ikinci üçüncü * sınıfları da vardır daha.

karsidan karsiya gecerken burdur oynayan insan

halk oyunlarını (özellikle burdur yöresininkini) yaşam tarzı haline getirmiş insandır. diğer yaşamsal aktivitelerinde de burdur esintileri görülür. hatta sevgilisi peşi sıra halay oluşturmuş arabalar yüzünden geçemediyse karşıya, diğer tarafta kaldıysa yine burdur oynayarak geri döner, sevgilisinin koluna girip onu da burdur oynamaya zorlatarak karşıya geçirir.

iki böbrek arasında geçebilecek diyaloglar

bobreklerin, birbiriyle konuşsalardı neler diyebileceklerine bir miktar ışık tutan diyaloglardır.
misal:
-hilmi abi tuvalet nerdeydi abi? ben çok sıkıştım.
-git şu çalılara yap da gel...

milla jovovich

şu sıralar doğurmak üzere olan ** resident evil filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu. yalnız bugün bi gazetede fotografını gördüm, çok kilo almış, hiç yakışmamış *. olmaz olamaz o kadın bu hale gelemez. şimdi resident evil 3ü izlerken hep o fotograf gelecek aklıma. burdan insanlık için uyarıyorum: sakın bakmayın öyle bi fotografına!!!

cekirdek yiyip kabuklarini baskalarina atmak

ırmak kenarında otururken yenen çekirdeğin kabukları ön taraflarda oturan kızların üstüne özellikle saçlarına atılır. kız dönüp bakar sinirli bi şekilde. siz de en masum halinizi takınıp 'ay pardon' dersiniz. *

türkçe den ingilizce ye komik çeviriler

it cleans female.
(dişi temizler)-arkadaş bi diş macunundan bahsediyor.

sınavda verilmiş mükemmel cevaplar

tarih hocasıyla can adlı bi arkadaşın lise 1deki fotoğraflarına bakmaktayız(biz de lise 3teyiz o zaman).
hoca: can sen bu kadar küçük müydün yaavvv?
can: hocam önemli olan boyum değil işlevim...

anneanneden duyulan atasözleri

hızlı atın b.ku seyrek düşer.

fotoğraf çektirirken gülümsemek

tam fotoğrafı çeken kişi 'gülümseyiiiiinnn' dedikten sonraki ilk 2 saniye içinde yapılanı çok güzeldir. ama fotoyu çeken arkadaş son anda bi şey farkeder, bu 2 sn olur 4 5 7 8... bizim güzelim gülümseyişimiz de tarihe karışır aptal bi şey çıkar ortaya.

kizilderililer

çok güzel özlü sözleri olan amerikanın esas yerlileri. misal:

son yaprak düştüğünde
son ağaç kesildiğinde
son nehir kuruduğunda
paranın yenmediğini anlayacaksınız

sevgiliden mesaj beklemek

insanın ömründen ömür gitmesidir. iki dakkada bir telefona bakar insan.

hogwarts daki türk öğrenciler

hayri voldemortun kızıyla konuşmaktadır...
-voldemort gibi bi iblisten senin gibi bi melek nasıl dünyaya gelmiş hayret.

omen

ne umutlarla gitmiştik halbuki aaaahhhh aahhh... tam bi hayal kırıklığıydı. tek korktuğum yer fotoğrafçıyla bizim adam mezarlığa gidiyolar. mezarı açıp içine baktıktan sonra birden köpekler havlaya havlaya bunları kovalamaya başlıyo ama o şekilde peluş ayı bile çıksa korkar insan yani.

yaran videolar

ps3 vs wii
http://www.youtube.com/watch?v=MFoyp71xw3w

wii

tanıtım filmleri "alın beni" diye bağıran bence çok muhteşem bir konsol. grafiklerinin iyi olmaması sanırım wiimatelerden kaynaklanıyor. yani grafiklere değil kontrollere daha çok önem verilmiş sanki. sendit gibi sitelerden alınırsa daha da ucuza geliyor. sanırım senditte fiyatı 179 £

günün sözü

dünyayı değiştirmek istedim, ama sonunda farkettim ki, değiştirmeye gücümün yettiği tek şey kendimdim. -aldous huxley-