aklı fikri başka yerde olan öğrencilerdir.
cemşit kaya: hocam böyle elbiselerin içini gösteren büyü var mı?

fevziye öztürk: örtmenim ya ben şey arıyorum ya, 14üme bastım ama hala memelerim yok, bir büyütücü yapsak.. *ali şener: hocam alahamora diyom, gömleğin düğmeleri açılmıyo, sadece kapıda mı uyguluyoz bunu?

zekeriya doğan: hocam bu büyüler haram değil mi? değilse sevap alabileceğimiz şeyler nelerdir?
hoca: bisctirgitia büyüsü çıktı yeni, sevmediğin birini yanından uzaklaştırma büyüsü.
tufan afacan: bi s.ktir git çay koy gibi mi hocam? o eskiden de vardı.
+bugünkü dersimiz karanlık sanatlar. yüzyıllar boyunca bu sanat ilerleme kaydetmiş ve gerekt..
-arkadaşlar fazla kalemi olan var mı? hatta olup da vermeyenin.
-hşşş, heri, zaman kötü kolla dötü olum.
+alllah alllaahh yaaa.
-bi şey mi var birader? (yere tükürülür)
+yok bi şey demiyom.
-haaaa, adam ol...ipneye bak bize dikleniyo.
hayri voldemortun kızıyla konuşmaktadır...
-voldemort gibi bi iblisten senin gibi bi melek nasıl dünyaya gelmiş hayret.
(bkz: eksi sozluk den yamultulmuş başlıklar)
- şimdi büyü çubuklarınızı çıkarın çocuklar.. mustafa.. mustafa evladım.. neden o çubukla arkadaşlarının dötünü dürtüyorsun? yapmasana evladım..

- çocuklar bugünkü dersimiz uçmak.. şimdi sihirli süpürgeler... hayddaaa... ya mustafa evladım.. dürtmesene süpürge sapıyla arkadaşlarını..
- kamil. görünmezlik büyüsünü yap bakalım.
+ ben büyü yapmam. günah
- ama burası büyücülük okulu ve sende büyücüsün.
+ sensin büyücü. pis zındık, gudubet, cenabet kadın.. töbe töbe.
(bkz: sozlukteki hogwartslilar)
hogwarts'a yeni gelmiş hatta büyücülükten yeni haberi olmuş bir türk'ün ollivander'dan asa alırken;

ollivander: al bakalım ahmet şu asayı bir dene.
ahmet: (asayı elinde evirip çevirirerek) usta biz şimdi bunu fitil niyetine g.tümüze mi sokacaz? *
- olum lan bugun yeni bi buyu ogrendim bak simdi hermione'ye bak etegi havalancak. wingardium leviosa!
hufflepuff'tan bir türk;

-pişt harry gel bakiim lan buraya.
+buyrun.
-lan sen cho yengemize asılıyomuşun senin ağzını yüzünü dağıtırım ha.
+pardon??
-kes lan ibiş.baaam!...*
(bkz: küçük emrah)

--spoiler--
+emrah bak burası sırlar odası
-ne güzel sıcacıkmış be abi
--spoiler--
+cocuklar bugun supurgelerle ucmayi ogrenecegiz.lutfen komutlarimin di$ina cikmayin.
-ben 6 ya$imdan beri ucup quidditch oynuyorum lan.

ayrıca okuldan kacilip arkada$larla gol kiyisindaate$viskisi ile kafalar cekilir,o gazla kara orman'a girilir,snape e kafa tutulur..
iddaa formatlı quiditch maçları oynanırdı;

+lan oğlum 3-0 oldu yaa,dedik lan sana hufflepuff-griffindor üst biter diye yaa.
-yanlız birader onu bırakta,bu mallar tezAhürat yapamıyo lan.
(griffindooorr oleyyy heddeee hödee....)
+şşşttttt!!! 3 e kadar saycam başlıyoz!!!
+1
+2
+3
+yellowwwwww!
-reeedddd!
+yeelllloooww!
-reeedd!
+the biggeeessttt!
-griffiindoorrr......
- evet heri, bugün neler öğrendin?
+ nazar duası öğrendim abi.
(bkz: emrah potter ve acılar odası)*
arka bahçede top oynayan , hamua goin' büyüsü ile haraç toplayan , tefecilik yapan öğrencilerdir.*
karanlık ormana voldemort'un geri dönüşünü önlemek, hagrid'in bahsettiği örümceklerle konuşmak vb. gibi amaçlarla değil; çeşitli fanteziler için girecek olan öğrencilerdir.
(bkz: Hogwarts önü simit satarak para kazanmak)
quidditch maçlarında "slytherin uyuma, takımına sahip çık!", "şikeffindor." gibi tezahüratların duyulmasına neden olacak öğrenciler.
(bkz: snape bana taktı ya)
ders karanlık sanatlara karşı savunma...

-evet arkadaşlar var mı aranızda herhangi bir savunma tekniği bilen?
+*ben bir tane biliyorum!
-yap bakalım.
+yap derken? söylesek yeter.
-tamam söyle o zaman.
+bismillahirrahmanirrahim.
-o ne be?
+besmele!
harry gibi her boka maydonoz olmayan, akıllı uslu tipler oldukarı için kitaplarda yada filmlerde adlarını pek duymadığımız öğrencilerdir.
(bkz: arkadasim once o asayı bi indir)
ders aralarında uzun eşek, simit gibi geleneksel türk oyunlarını oynayan kişilerdir. bunun yanında sürekli ön planda olduğu için harry potter'a kıllık olsun diye ters ters bakmalar, yanından geçerken omuz atmalar ve daha türlü türlü şeyler yapabilirler. bir de klasiktir tabi önüne gelene türkçe küfürler öğretirler.
(bkz: aa bu benim lan)
(bkz: hayallerde yaşıyor benim gibi ibneler)