bugün

entry'ler (116)

atatürk ü sevmek zorunda bırakılmış olan toplum

henüz olgunlaşmamış toplumdur. bu da geçer elbet. bu zirzoplar da yok olurlar.

dinler olmadan da insanlar iyi insan olabilir mi

olamaz. kendini yaradanı tanımayan yeri gelirse kimseyi takmaz. her türlü pislik de beklenir. dini olmayan insan bile değildir. hayvanlar bile daha karakterlidir yaradanı reddeden insan görüntülü canlıdan.

islam

bazılarının üzerine vazifeymiş gibi her dakika laf söylemek zorunda olduğu din. eşşeğin sıpası, inanmıyorsan inanma, zırt pırt arı kovanına çomak sokar gibi müslümanları rahatsız edince yakaladığın tatmin seviyesini başka saçmalıklar yaparak yakala. işin karaktersiz tarafı da insan içinde ifade edilemeyen şeylerin monitör arkasına sığınmaktan gelen yiğitlikle çok rahat konuşulabilmesi. internet icad oldu mertlik bozuldu. delikanlılık ölmüş vesselam.

formalite icabı söylenen sözler

aleykümselam *

atatürk ü sevmek zorunda bırakılmış olan toplum

böyle bir toplum mevcut değil. fakat atatürk dahil bir çok kimseyi sevmediğini söyleyemeyip içine atan bir toplum mevcut. kimse öyle kolay kolay çıkıp ben atatürk'ü sevmiyorum diyemediği gibi ben fatih'i sevmiyorum, kanuni'yi sevmiyorum da diyemiyor. isteyen istediğini sever. kimsenin kalbine zorla giren yok.

türkiye de hiçbir zaman olmayacak şeyler

(bkz: huzur)

tanrı nın yerine geçilirse yapılacaklar

tanrıdan tanrıya değişir. zeus olur eros olur artemis olur. ama allah adamın belasını verir mi. göreceğiz.

fener in şampiyonluğunu kutlayan galatasaraylı

galatasaraylı değildir. galatasaraylı olmanın en keyifli tarafı fenerbahçeyle dalga geçmektir. fener şampiyon oldu, eğlenceye engel oldu diye tebrik etmek de neyin nesi?

quest net

kasa her zaman kazanır mantığının değişik bir tezahürü. üşenmedim hesapladım. her şey tarif ettikleri gibi dört dörtlük gitse bile 1 şahsa kazandırdığı miktarın %0,25'i kalıyor bu da en iyimser hesap. toplamda da oran değişmiyor. türkiyede dönen paranın %99,25'inden fazlası şirkete gidiyor, kalan %0,25 (tekrar söylüyorum, bu rakam en iyimser şartlarda, ceteris paribus bir nevi) zenginlik hülyalarına malzeme oluyor.

memlekette işsizlik varken, yoksulluk varken bir de her türlü lüksü yaşayan insan illa ki göz önündeyken, göz önünde değilse bile televizyon-gazete-basın-yayın-türlü yollarla insanların gözüne sokulurken, bir taraftan da kolay yoldan köşe dönme hayalleri zihinlere işlenirken daha çok görürüz benzeri vakaları.

bedava dağıtılsa alınmayacak gazeteler

(bkz: posta)
(bkz: hürriyet)
(bkz: milliyet)
(bkz: radikal)
(bkz: fanatik)
(bkz: referans)
(bkz: vatan)
(bkz: turkish daily news)

hazreti muhammed

şu başlık altında kendisi hakkında yazılan edepsizlikleri okusaydı benim kadar kızmayacak olan zat.

mustafa sarıgül

soyadından esinlenmiş millete sarı atkı dağıtıyor. sonra da bu hareket demokratiktir vs. gazelleri okuyor. eğer cidden demokratikse inşallah mahsun kırmızıgül başkan olur senden sonra. hiç değilse atkılar bir işe yarar.

janta dusmek

lastiğin inip arabayı jantın üzerine kadar indirmesi. jant üzeri gitmek. yorgunluktan bitap düşmek. *

i henri

birinci henri.henri isimli kralların ilki. bazı ülkelerde görülmüş. En meşhuru ingiltereninki. Fransanınki de var. *

kuran ın evrensel olmaması

müdessir süresini aklıma getiren iddia. 52. ayette onların hepsi kendileri için yazılmış sayfaların gelmesini istiyorlar diyor. bu iddianın bir sonraki kademesi de kur'an'da benim adım geçmiyor o yüzden kur'an evrensel değil olacak. amerika geçmiyor diye evrensel değil, ahmet, mehmet geçmiyor diye evrensel değil, yemek tarifleri yok diye evrensel değil...

sevgili ne yaparsa yapsın affetmek

midesizliğin daniskasıdır.

hazreti muhammed e muhammed diye hitap etmek

kalitesizliğin ya da art niyetliliğin ifadesidir. bunu yapan insan gözlemlenir. babasına da adıyla hitap ediyorsa kalitesiz diyilip geçilir. öbür türlüsüne art niyetli denir.

yurtta 3g durumu

geçen birisi dedi triciye geçtim. ulan dedim içimden bu trici de ne ola ki. cahilliğim anlaşılmasın diye sormadım. çoluk çocuk eline almış telefonu görüntülü konuşuyorlarmış. adı da triciymiş. triciye tri satmak gibi olmasın ama bu iş bütçeye ağır oturur zamanla. hele hattın faturalıysa ne olduğunu anlamazsın bir de bakarsın ki fatura asgari ücreti geçmiş. bizden uyarması. üçge'nin suyu çıkmış sanki. *

yalnızlık

yalnızlık bir tarihtir ikimiz
dururuz odalarda bir giysi gibi.

can alıcı şiirler

Biri ile konuşmak onu tanımanın başlangıcıdır
Tanımak ise onu sevmenin başlangıcı..
Gözleri dipsiz bir uçurumdu
Baksam kalbine düşecektim belki
yada çakılacaktım onsuzluğun ortasına
bir adım kadar yakın iken herşeye ve hiçbiryere
konuştu o
buzdan bir şehre güneş doğdu sanki