bugün

(bkz: ilişkilerde paranoyaklaşma süreci/#6125651)'ın devamı olarak;

--spoiler--
affettim onu, düzeldi ilişkimiz, bir süre gizli telefolar kesildi. bana yine ona ilk aşık olduğumda ki gibi davranmaya başladı, paranoyaklığımı hasır altı ettik ama hiç bir lafına güvenmiyordum artık. sadece birlikte mutluyduk hem de çok mutlu, ama ne zaman ki ayrı olalım kafamda binlerce düşünce geziyordu, en büyüğü ise "acaba şu anda ne yapıyor". sıkıntı verecek kadar çok telefon ediyordum ona; telefondan, mesajdan nefret eden ben, aldatılmayı affetmiş ama psikolojimi feda etmiştim.
--spoiler--

[ Sözlük'te bulunan "Neden Evlenmedim" kitabına ait yazılar, ek yazılar ile birlikte yaz başında aynı isim ile basılacak. Bu nedenle yazıların buradan yayınını durdurmak durumundayım. Anlayış göstereceğinizi umuyor, ilginiz için teşekkür ediyorum. Eksper Mental ]

devamı için (bkz: aşka sevgiye ve ilişkilere tövbe edilen an/#6132937).
aşk'tandır.
o kişinin sevgisine muhtaç olduğunu düşünmenin sonucudur.
beyinsiz'liktendir.
gururu ayaklar altına almaktır.
aşktır. aşkın yanında hayatın ne anlamı vardır?
eğer arada aşk varsa, bir derece yapılabilecek eylem.
(bkz: aşkın gözü kördür)

aşktan korkmamalı; her ne olursa olsun; çok acıtan bazen, ama bir o kadar da güzel olan bir duygudan korkmamalı kaçmamalı insan... ancak kendini çok severse bir başkasını sevemez, korkar aşktan... çünkü bir başkasının onu kendi kadar sevemeyeceğinden korkar, en çok da bir başkasını kendi gibi ya da kendinden fazla severse yok olacağını sanır, aslında aşktan korkan kendinden korkar... herşeye rağmen aşık olmak... ister gözler kör olsun, ister çılgınlık yanıbaşında insanın... aşk duygusunu tatmadan gitmemek gerek...
sevgisi için ölebilecek insanın yapacağı davranıştır.
kişi,karşı tarafın daha çok hata yapmasına izin vermiş olur. (bkz: mazoşist)
gerçek sevginin göstergesidir.
(bkz: aşk her şeyi affeder mi)
golden horn'a dönüşmektir.
aşkta değil muhtaçlıkta değil sevgide değil nirvanaya ermekte değil tamamen insanın kendisine yaptığı en büyük kötülük kaf dağını bulutlara saklamanın bir anlamı olmaz.
midesizliğin daniskasıdır.
kişinin kendisine yaptığı saygısızlıktır.
Kişiliğinizde ödün vermektir.Eminim ki gerisi gelecektir.
olmaz öyle şeydir.
(bkz: mevlana)
(bkz: yok öyle bir dünya)
eksilerini gözardı edip artılarını dikkate almaktır. aşk tır, çaresi yok.
evet affedilir kimi zaman. ancak şöyle bir kötü yanı vardır. her affetmede; affedilmeyen bir taraf vardır.
o'nu affedersiniz ama kendinizi affedemezsiniz; çünkü bir hatayı bir kez yapan 2. kez yapmayacaktır diye umarsınız 2.hatayı yapan bilin ki 3. ve devamı olarak bunu tekrarlayacaktır. bu saatten sonra da ya siz hissizleşeceksinizdir ya da o, alacağı anlamı almış size aldırış etmeden tüm bunlara devam etmektedir.

insan sevgilisini affeder. ne yaparsa yapsın affeder. onu affettikçe de kendini affetmemeye başlar. bir zamanlar yaptığın gibi, yanlışlar için ağız dolusu küfürleri savurursun. artık yanlışı sen yapmaya başlamışsındır. bütün küfürler,gurursuzluklar sırf sanadır hem öyle çok uzaklardan gelmez tüm bu tepkiler. iç sesin küfür eder kalbine, mantığına. hissizleşir iki taraf da 'o ve sen' değil. kalbin ve mantığın...
yok artık'tır,olmaz olsun'dur,silkelen ve kendine gel'dir,ailecek kınıyoruz durumu'dur efenim.
gözüne at gözlüğü takmaktır.