bugün

Kısa yoldan köşeyi dönmek isteyen insanlar arasında hızla yaygınlaşan bir yöntem.
titan saadet zincirinin "network marketing" olarak değiştirilmiş halidir. referans sistemiyle ürün satmak üzerine kurulmuştur. olası yeni üyelere sunum yapılır ve şahıs biraz safsa kandırılması 10 dakika almaz.
saadet zinciridir.

işi legal yapan tek şey aldığınız üründür. işin özü ürün satmak değil takım oluşturmaktır.

başarı çevrenin genişiliği ve ikna kabiliyetine bağlıdır. uv diye bir para birimleri vardır. 1 uv yaklaşık 650 dolarmış.

kendiniz piramitin başı oluyorsunuz. akabinde iki kişi buluyorsunuz, o iki kişi de iki kişi buluyor, bu böyle sürüp gidiyor. buna soyağacı deniliyor. sağ ve sol tarafınızda her 3 uv dengesi sağlandığında 250 dolar kazanıyorsunuz.

köşeyi dönme olasılığınız olduğu kadar yitip gitme olasılığınız oldukça yüksek. işin en sonunda ise adınız dolandırıcıya çıkar.
arkadaşımın 1 uv=600$ vererek dolandırıldığı hayali şirkettir.
beni de bu işe bulaştırmak istemiş sabahın köründe " çok önemli nolur gel" diye arkadaşlık duygularımla oynayıp beni çağırmış ve sürükleyerek bi kafeye götürmüş orda bizi daha doğrusu kapana kısılmış farelerini yani beni beklemekte olan kişilerle tanıştırmıştır. kendimden nefret etmişimdir o kadar insan var bula bula bunu mu buldun arkadaş olarak diye. neyse olayı bana bi keçi sakallı çocuk anlatmış(ki onlar bu saçma anlatıma sunum diyor) o kadar dil dökmesine rağmen tarafımdan red cevabı alınca da arkadaşıma ters ters bakmış arkadaşım da bozulup " bana güvenmiyomusun niye bu işe girmiyosun? oysa ben seni sağ kolum yapıcaktım" demiş ve hem gülmeme hem de ve uyanık sandığım arkadaşımın saf olduğunu anlamama sebep olmuştur.
arkadaşım hala sağ ve sol kollarını aramakta. yolu açık olsun.
adamlar aslında şöyle bir teklif sunuyor.3uv=3uv denklemi ile 6 keklik bulman şartı ile sana 250 dolar verecek. genelde bunun karsılıgında sana acayip bir disk (13 element varmış içinde falan filanacaba tahtayıdamı element saydılar tabağa benzeyen bir disk satıyolar.enerji veriyomus su ya cok etkiliymiş, insan 4te 3 ü su oldugu için adamı costuruyomus.nedense her sordugum eleman anneme verdim, şuan evde diyor. tabak mı disk mi neyse işin bahanesi. herkes alttan gelen 6 keklik ve o kekliklerin getireceği 6 şar kekliğin peşinde. bide güvendikleri elemaları çagırıyolarmıs.aslına bakarsanız adamlar size şöyle bir teklif sunuyor: arkadaş bize 6 arkadasını getir.560 dolardan 6 tabak satalım.sana da 250 dolar verelim..onların sattırdığı her 3 er den iki yanda yine 6 eder(bide sağ ve solda eşit şekilde olması lazım tabi) tabak içinde sana aynı parayı verecez...küçük denlemi alırsak .kankaları bi grup olarak görün. dostlarınız ve siz 6x560 dolar veriyosunuz...en baştaki uyanık dostunuz 250 dolar kazanıyo.adamlar hamudu ile götürüyo.alttakilerde bize keklik lazım diye bekliyor.vel hasılı kelam: arkadaslarını becerelim sanada ucundan biraz veririz diyolar.
bu işe girmem, işim olmaz çünkü ihtiyacım yok. ama sürekli bu işi karalamaya yönelik yazılar dolaşıyor internette. tamamı asılsız. bu iş hakkında hiçbir bok bilmeyen ancak biliyormuş gibi davranıp quest.net'i karalayan canlılara bir çift sözüm var.

1. quest.net hayali bir şirket değildir. dünyanın dört bir yanında dev şubeleri, gökdelenleri olan en büyük network marketing şirketidir. bill gates'in kendileri hakkında yazdığı yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

2. hiç kimsenin kazıklandığı falan yoktur. bu işte çalışmaya uygun 4 tane arkadaşınızı bulursanız, 2 sene içerisinde kazanacağınız parayı hesap etmeniz zor olmamalı.

3. bernard h. mayer isimli saati herhangi bir koleksiyoncuya gösterdiğinizde size vereceği fiyatı dikkatle dinleyin. el yapımı saatler ve içerisinde yer alan taşların değerini hesaplamaya matematiğiniz yetmez. birkaç sene içerisinde değerinin kaç katına satabileceğinizi iyice düşünün (tabi satmak isterseniz.)

4. 1200 dolar'a 4 kişilik ispanya tatilini dünyanın neresinde bulabilirsiniz? hangi tur size 2 hafta sürecek 4 kişilik ispanya tatilini 1200 dolar gibi komik bir fiyata gerçekleştirebilir?

5. bu işten para kazanamayan her insan evladı beceriksizdir. bu kadar basit. senin tek yapman gereken 4 tane arkadaşını bu işe sokup, onların da sokacağı 4'er kişiyi beklemek. bunu beceremiyorsan dünyadaki hiçbir şeyde başarılı olamazsın zaten.

6. quest.net dünyanın en yasal şirketlerinden biridir. kurulduğu günden bu yana tek bir dava kaybetmemiştir ve bu yüzden madalya ve altın sikke basabilmektedir. bunları basabilmek için şirketin asla ama asla dava kaybetmemesi gerekiyor. şuan microsoft, ibm ve aklınıza gelebilecek binlerce dev şirket altın sikke basamamaktadır. böyle örnekleyeyim size.

6. b) atv'de quest.net'i karalamaya yönelik bir program yayınlanmıştı. hemen akabinde quest.net bu programa dava açtı, program yayından kalktı (parmak izi mi ne öyle bir adı vardı tam bilmiyorum.) ve atv uyarı aldı.

7. quest.net dünya kupası ana sponsorudur (2006 ve 2010). o kadar hayali bir şirkettir ki dünya kupası ve olimpiyat madalyalarını kendisi basmaktadır.

demek ki neymiş. kulaktan dolma bilgilerle şirketleri karalamayacakmışız. demek ki neymiş, yapamadığımız, beynimizin almadığı işleri insanlara kötüleyerek prim yapmaya çalışmayacakmışız. hadi eyvallah.
sen yaparsın, herşey sende bitiyor, istemek mühim gibi cümlelerle gaz verme, akabinde parayı alıp sizi de sürekli birilerini bu işin içine çekme amaçlı marketing sistemi. dökümanlarla, videolarla, gerçek konferanslarla sürekli eğitilirsiniz, üstünüz size daima destek olmak zorundadır çünkü insanları ikna etmek zor iştir ve her insan modeli konunun farklı tarafını merak edeceği için sorulan sorulara cevap vermek üstle iletişimi yüksek tutmaktan geçer.Size sürekli, "sistemi iyice anlamadan başkalarına bak böyle bir iş var diye anlatmayın" şeklinde öneriler gelir, bu sizin kafanızı iyice sisteme yatırırken, dışarıdan etkilenmemenizi sağlar. Size sürekli sistemin ne kadar güzel olduğunu, çevrenizdeki insanları da kolay para kazanmaktan mahrum bırakmamanız gerektiği anlatılır.

Uzun uzun anlatmayacağım. eğer yeteri kadar vaktiniz, çevrenizde boş oturan parasız, sürekli hayal kuran arkadaşlarınız varsa bu sistemden zengin olabilirsiniz.
başlıyacaksanız kesin 3'lü sistemden başlayın.
2006 dünya kupası'nda brezilya milli takımı'nın ana sponsoru olan dev şirket. geleceğin ticareti olarak görülmektedir. gereksiz bir şey bence. fakirin umut kapısı diyeyim. çeşitli ürünler, tatil veya eğitim olanakları belli bir ücret karşılığında alındığında bir hesabınız oluşur. aldığınız ürüne göre (ürünün fiyatına göre) her 3'e 3 veya 6'ya 6 (artık her neyse) dengede aldığınız ürünle orantılı olacak şekilde para alırsınız. mesela, 2 arkadaşınızı bu işe girmeye ikna ettiğinizde, onlar da 2 şer arkadaş bulduğu vakit 3'e 3 denge gerçekleşir ve 250 dolar kazanırsınız. tabii mutlaka uğraşmak gerekir. yoksa zarar etmeniz kaçınılmaz. 5 sene felan çalışırsanız hayal edemeyeceğiniz kadar paralar kazanabilirsiniz; çünkü takımınız katlanarak ve dallanarak büyüdüğü için, takımınızın her 2 koluna sadece belli bir süre boyunca destek vermeniz yeterlidir. zaten herkes bu işin içinde olduğundan ve takım arkadaşı bulmak zorunda olduğundan, sizin takımınız artık size gerek kalmadan büyür, gelişir ve bu sayede her 3'e 3 dengede 250 dolar kazanmaya devam edersiniz. birden fazla takım da kurabilirsiniz. şunu da unutmamak gerekir ki; sonuçta kazanan quest net olur mutlaka.
http://www.aykuterdogan.c...blogs/questnet-nedir.html
bu sistem hakkında şunu söyleyebilirim: ülkeye tek kuruş vergi bırakmadan alışverişleri tammalıyorlar. nasıl mı? anlatalım.

bir adam ürün satın alıp sisteme dahil oluyor ve üye yaptığı 6 kişiden 250 dolar kazanıyor. (ayrıntılara girmeyeceğim)

böyle bir durumda onun internet hesabında 250 dolar gibi bir para bulunuyor ve bu parayı banka hesabına isterse, bazı kesintilerle birlikte 210 dolar kalıyor eline.

tabi böyle bir durumdan kimse hoşnut olmadığı için şöyle bir sistem kurmuşlar: grupta bir kişinin 250 dolarını diğer kişiye aktarıyorlar ve toplam 500 dolar oluyor. bir başka kişinin de 100 dolarını aynı şekilde aktarıyorlar ve tek kişinin hesabında 600 dolar birikiyor.

biriken 600 dolarla, sisteme dahil olacak kişinin adına bir ürün satın alınıyor. ve bu 600 dolar hiç ülkeye giriş yapmadan, yeni bir ürün satın alınımında kullanılarak tek kuruş vergi bırakmıyor ülkeye.

ve tam bu esnada olayın yasadışı boyutu geliyor: tek hesaba parası aktarılan kişiler, sisteme dahil olacak kişiden 250 250 ve 100 doları elden alıyorlar ve karşılığında bu ürünü verip sisteme dahil ediyorlar. yani ortada vergisiz bir kazanç söz konusu. olası bir baskında tüm quest çalışanlarının olumsuz etkileneceği bir durum çıkıyor ortaya.
yeni nesil satış yöntemidir kısaca ismine network marketing denmektedir. insanların çevrelerine ve kendilerine güvenleri olduğu sürece kazanaçlarının olacağı bir yöntemdir. asla kaybettiğin para karşılıksız kalmamaktadır. quest net gibi diğer firmalarda incelenmelidir.
piyasanın çok üstünde bir fiyat ile insanları kendilerine çekmetedirler. aldığınız ürünler genelde sağlık ürünleridir ve size pek yararı dokunmaz aslında tatil almak isterseniz tatil için pasaport uçak bileti size aittir bu yüzden sadece paranızı almaya yönelik bir sistemdir.

tavsiye edilen sistem vede yöntem megaholdings yöntemidir. sistamde web sitesi yada elmasa satılmaktadır ve giriş ücreti tek hisse 200$ 3 hisse 600 $ dır karşılığında sınırsız host domain vede mail hizmeti veren bir siteniz olmaktadır.

(bkz: http://www.eraymutlu.net)
facebook tarafından (quest.net) yazıldığında bile yasaklanan ve illegal olan network marketing sistemi. Bu tip network marketing sistemleri malesef diğer sistemlerinde itibarını bozmaktadır.
(bkz: neşeli hayat) *
bu işe sömürülmek diyen tipler hala etrafta dolaşıyorsa ya ticaretten anlamıyorlardır ya da network marketing sistemi hakkında en ufak bir bilgiye dahi sahip değillerdir. öncelikle şunu kafanıza sokmanız lazım: bu bir iş. ve her iş gibi bu işte de para kazanmak için çalışman lazım. ve bu işe girmenin tek amacı para kazanmak.

bu işe hala "gözlerini para bürümüş" diyerek olumsuz yaklaşan varsa o aptal hikayesini nolur gidip başka bir diyarda anlatsın. insnlar her işe para kazanmak için girerler ve işte yaptıkları her davranış para kazanmak içindir. paraya önem vermeden çalışan iyi niyetli arkadaşlar varsa lütfen benimle irtibata geçsinler, onlara iş vereyim. parayı düşünmeden çalışsınlar benim adıma. her neyse, bikaç saçmalamayı geçersek aptal saptal ve cesaretsiz yorumlarınıza yanıt yazalım.

1.bu işten para kazanılmıyor: bir işe hiç çalışmadan para kazanmak için giren her aptalın sonu hüsrandır. garson da olsan, genel müdür de olsan bir network marketing çalışanı da olsan durum aynıdır. sizin gibi ticaretten bir bok anlamayan aklı evvellerin "abi bundan kolay para kazanılmyor o zaman girmem ben." diye kendini savunmalarına hiç anlam veremiyorum. ortada kolay para yok, basit para var. her insan bu işi yapabilir, bu işten para kazanabilir yani basittir. ancak çalışmayan hiç kimse bu işten tek kuruş para kazanamaz. bunu normal bir masabaşı iş gibi uygulamayan hiç kimse tek kuruş para kazanamamıştır ve kazanamaz.

"quest.net'ten kolay para kazanılmıyor." demek, sizin quest.net'i savunmanızdan başka bir şey değildir. hiç kimse kolay para vadetmez ancak herkesin yapabileceği basitlikte bir iş vadeder. hiç kimsenin umut tacirliği yaptığı falan yoktur.

günde 10 saat haftada 6 gün bir restoranda garson olarak çalışıp ayda 600lira kazanmak yerine bu işe bu kadar vakit ayırırsanız emin olun ayda kazanacağınız para çok daha fazla olacaktır. kısaca bu bir alternatif gelir kaynağıdır, bir girişimciliktir. cesaret edebilen "ben bu işi yaparım. verdiğim parayı da çıkarırım" diyen ve eşşek gibi, normal bir işte çalışıyormuşçasına uğraşan her girişimci bu işten para kazanır.

sizler girişimcilik nedir bilmezsiniz. hepiniz çocuksunuz. şu dünyada bir şeyler vermeden kazanabileceğiniz tek bir iş bile yoktur. ortada bir umut tacirliği yok. ortada girişimciliğe teşvik var.

2. network marketing ticaret değildir: bu aptal cümleyi kuran hiç kimse hayatında 1 saatlik pazarlama dersi almamış, ticaret hakkında hiçbir bok bilmiyor demektir.

network marketing bir ağ pazarlamadır. ağ pazarlamanın önemi, 1 saatte 1 birimlik üretim yapan 1000 insanı biraraya getirip 1 saatte 1000 birim üretmektir. ve 100 yıldır geçerli bir sistemdir. amerikadan avrupaya kadar bir çok network marketing sistemi mevcut dünyada. quest yalnızca bunlardan bir tanesidir.

pazarlama derslerinde konu olan bir pazarlama türünü siz bir pazarlama yöntemi olarak saymıyorsanız bir bok bilmiyorsunuz demektir. bir bok.

3. questnet yasaktır her ülkede yasaklanacaktır: böyle bir şeyin olması olanaksızdır. questnet dünya ticaret örgütüne bağlı bir kuruluştur ve türkiye de dünya ticaret örgütüne bağlıdır. böyle bir durumda türkiye istese de götünü yırtsa da questnet'i yasaklayamaz. böyle bir şey yapabilmesi için, türkiyenin dünya ticaret örgütünden çıkması lazım.

ayrıca, questnet açıldığı günden bu yana tek bir dava kaybetmemiş bir kuruluştur. bu da sanırım işin yasal boyutunu açıklamanıza bir nebze olsun yardımcı olur.

4. ürünler hiç güzel değil zaten gelmiyorlar: bodrum'da muazzam bir tatilin bedeli 680 dolar. tatil 4 kişilik ve 8 gün 7 gece sürüyor. şimdi hesaplayın bakalım günde kişi başı 20 dolara aşağıdaki gibi bir otelde kalabilecek misiniz quest.net dışında bir yerde?

http://www.facebook.com/a...17708&id=260760540496

ya da elinize bir adet bernard h mayer saat alıp saatçilere gidin bakalım ya da daha iyisini yapıp koleksiyonculra gidin. kaç para vereceklerini iyi dinleyin.

bu aptal düşünceniz de boşa çıktığına göre bir başka aptallığınıza geçelim.

5. biz quest.net'e para kazandırmak için uğraşıyoruz: hayatında hiçbir işte çalışmamış veletlerin en güzel vecizelerinden biridir bu. herhangi bir şirkette masa başında ya da emek gücüyle çalıştığınızda acaba siz 10 birim kazanıyorken şirket kaç birim kazanıyor hiç düşündünüz mü? ekonomik sistemin gereği budur kusura bakmayın, en tepedeki en büyük payı alır. siz yalnızca kendi gelirinize bakacaksınız, diğer her şeyi boşvereceksiniz.

hala quest.net'e hayal tacirliği gibi yakıştırmalarda bulunan canlılar varsa gerçekten acıyorum onlara. network marketing ve ticaret hakkında hiç bir bilgisi olmayan muhtemelen 5 sene sonra hayatın gerçekleriyle karşılaşacak çocuk bunların hepsi.

kolay para kazanmayı kendine huy edinmiş tiplerin, quest net kolay para kazandırmıyor diye bok atışına da hayran kaldım. şu dünyada kolay para kazandıran bir iş varsa hepinizi bekliyorum. quest.net öyle bir iş değildir. bu işte para kazanmak için uğraşırsın, çabalarsın. her işteki gibi.

hiç kimsenin hiç kimseyi kazıkladığı yok. her iş gibi bu işte de insanlar girmeden önce, bu girişime katılmadan önce iyi düşünmeleri gerekiyor. bu işe vakit ayırabilir miyim, bu iş için çabalayabilir miyim diye düşünmeleri gerekiyor. "ben hem çalışmayacağım, hem de milyoner olacağım" diye insanlar zavallıdır, kolay paranın esiri olmuşlardır. questnet bunu vadetmiyor. questnet en niteliksiz insana bile büyük paralar kazandırmayı vadediyor, ama çok çalışarak.

garsonlukla 50 yılda kazanacağınız parayı, eşit çabayla size 2-3 yılda kazandırmayı vadediyor. ama çabayla, çabalayarak.
(bkz: bedava peynir sadece fare kapanında olur)
Türkiye'deki varlığına yavaşyavaş on verilen Network Marketing ismini kötüleyen marka. Geçenlerde takvime yeni nesil saadet zinciri adı altında haber olmuşlardır. Şimdi de HSBC bankası yasal olmadığı kararını vererek kart çekimlerini iptal etmektedir.

Network marketing amacı: bir ürünü müşteriye toptancı, perakendeci gibi fazladan komisyon alan aracılar almadan doğrudan müşteriye ulaştırma yoludur. Bu da bir ürünün gerçek bedeliyle gelmesi anlamındadır.

Ama quest net e baktığımızda bir ürünün bedelinin gerçeğinin iki yada üç katı olduğu görülmektedir.
bu işe ilgili en komik şey şudur: bu işe bok atan hiç kimse işe girmemiştir. yani asıl bok atması gerekenler işe girip bu işten mağdur duruma düşenler olması gerekirken işe hiç girmemiş insanlar oluyor. ben de bunu anlamadım arkadaş. dediğinize göre quest.net insanları inanılmaz mağdur eden bir şirketmiş(!) e öyleyse bu mağdurları biz de görelim, gelsinler anlatsınlar nasıl mağdur olduklarını. bi bakalım neler gelmiş başlarına.

ha şimdi çıkıp "e bi arkidişim" dersiniz. gülerim.

madem bu işe girmek istemiyorsunuz, böyle para kazanmayı istemiyorsunuz. öyleyse niçin böylesine bok atma çalışmasına giriyorsunuz ki? bırakın işe girip mağdur olanlar bok atsın. size ne oluyor? işin içine girmeden, sistemin içinde yer almadan nasıl kendinizi mağdur gibi gösterebiliyorsunuz ki? dediğim gibi, bi türlü göremedik bu işe girip de mağdur olanları. bi türlü göremedik bu işe girip de internette ağlayanları.
ayrıca bir diğer anektod "ürünler kendi değerlerinin 2-3 katıdır." muhabbeti oluyor. bu da en az "yasal değiller" safsatası kadar saçma ve desteksiz. ulan biriniz bir gün çıkıp "bunlar tck nın şu yasasına göre hukuğa aykırıdır." "şu saatin içindeki şu şu malzemeler kalitesizdir, böyle bir saati eş malzemelerle şu kadara yaptırabilirsiniz." "şu tatilde kendiniz rezervasyon yaptırsanız 10 günlük 4 kişilik tatil tam şu kadara geliyor. açıp sorabilirsiniz." deseniz vallahi içim gam yemeyecek.

ama siz ne yapıyorsunuz?

-şimdi bi piramit var. o zaman alttakiler zararda. o zaman yasal değil.
-hımmm hep gelişmemiş ülkelerde var. o zaman yasal değil.
-ürünler çok pahalı. o zaman kendi değerlerinde değil.

gibi saçma ve desteksiz argümanlar sunuyorsunuz.

size şöyle söyleyeyim: 650 dolara aldığınız, 50 dolar kargo parası verdiğiniz, 30 dolar gümrükte vergi verdiğiniz toplam 730 dolarlık bir saati 700 dolara rahatça satabilirsiniz koleksiyoncu veya değerli saatçilere.

dünyanın 4 bir yanında yapabileceğiniz tatilleri beğenmezseniz 3 arkadaşınızla birlikte gidip onlardan tatil parasını rahatlıkla alabilir veya yer bulamadığı için oraya gidemeyen insanlara satabilirsiniz. (tatiliniz rezervasyonlu olduğu için)

ama doğru ya. o saatler kapalıçarşıda 50 lira. içindeki malzemeleri falan siktir et amına koyim.

nerde kalmıştık?

-e abi saatler çok şey. amaaan çok pahalı o zaman yasal diil bu şirket. yeter ulan işte elime hiçbi argüman yok nasıl sıçacağımı bilemedim.
dahil olan üyelerin ödedikleri giriş paralarını kurtarmaya çalıştıkları sistem.
tanıdığım iki üç arkadaşımdan biliyorum, 6 aydır hala verdikleri giriş parasını bile kurtaramadılar, ki sisteme dahil ettikleri tanıdıklarından yedikleri küfürler de cabası. haa buna rağmen bu oluşuma ve söz konusu şirekete bok sürdürmüyolar hala, bizler inandık siz de inanın mantalitesi heralde.

haa diyosan ki benim için para önemli değil, sosyal ortamım olsun, karı kız düşüreyim. o zaman ideal bir oluşum, durma gir.
Doktor olan bi akrabam universitede okuyan oglunun sozlerine inanarak girdi bu zincire. sonra esi girdi, sonra kizi. 4'u birlikte 7 bin dollar para verdiler 3 dandik saat ve adina biodisk dedikleri cam parcasina. 7 ay icinde tum aile sadece 8 kisi keklediler. kazandiklari para 750 dolar. sonra questnet'in baku ofisi polisler tarafindan basildi, 48 kisi gozaltina alindi, 3 kisi tutuklandi, questnet'cilerin banka hesaplari donduruldu ve isler durdu. su an hala getirdikleri 8 kisinin acdigi mahkeme davalariyla ugrasiyorlar. yazik, gercekten.
boş hikaye.
tarafımca red cevabı almış , sözde başkan isimli , çıkarcının para kazanmak için başvurduğu yol. para kazandırıyor evet hemde çok . ama eğer ağaç oluşturamıyorsanız vay halinize ! size bişey anlatanlar kazanır ama siz hep çalıştırılırsınız ...
3 uv lik alışveriş yapmış, bir kaç kişiyede iş sağlamasıylada 750 $ kazanabilmilş bir arkadaşım hala bunun neyini savunuyor anlayamıyorum...
network marketing olayıdır sahsen gelecek görüdügüm oluşumdur.
bir çok yeni çıkan ürüne oluşuma vb olaylara bilmeden araştırmadan karşı cıkan halkımızın dilindeki hadisedir.
ilk girenlerin epeyce para kazanacakları sitesini microsoft'un yaptığı elit şirketlerle çalışan network marketing olayıdır.
edit:ulan kendi gözümle gördüm 2aylık uğraştan sonra adam 2bin dolar aldı ve almayada devam edecek,daha ne olsun kısacası denemeye değer dediğim oluşumdur.
ikinci titan mı? hımm..

http://www.milliyet.com.t....2010/1202156/default.htm
(bkz: quest net)