bugün

entry'ler (541)

lisa kudrow

lisedeyken değil üniversitedeyken türk bir sevgilisi varmış. ilişkileri 2 yıl sürmüş, sonra ayrılmışlar. aynı dönemde eğitim alan türk erkek isimleri araştırdım biraz. birkaç isme kadar indirdim, merak edenler mesaj atabilir. teorimle ilgili özet bilgi geçebilirim.

ben senin gölgenim

Zeynep Dizdar'ın söylediği şahane şarkıdır.

Parçadaki ay, güneş ve tanrı metaforunu açıklayabilecek bir babayiğit arıyorum. Lütfen yardım.

sözlük yazarlarının itirafları

yanacağımı bile bile ateşe yürüyorum. çevremdeki insanlar "bak ilerisi cayır cayır, gitme. perişan olacaksın!" diyor. benim zerre kadar umrumda değil, ama olmalı.

dün

bugün ile yeni tanışmış, yarın ile dost ya da düşman olacak olandır.

sözlük yazarlarının en sağlam kuralları

Aynı nehirde iki kez yıkanma.

gecenin şarkısı

Marjan- kavire del
https://youtu.be/uA5QIAjLHto

american gods

3.bölüm itibariyle saçmalamış, boku çıkmış dizidir. kitabı da varmış, okumuş değilim.

--spoiler--
ilk bölüm iyiydi adamın karısı ölmesi elemanın sikkeyle yaptığı oyun, dövüş vs
ikinci bölümde birlikte olduğu kişileri adetle amından içeri alan siyahı kadının biseksüel oluşunun özellikle vurgulanması gereksiz detay. bize ne kardeşim
üçüncü bölümde'de ikinci bölümdekine benzer bir olay geçiyor. iki müslüman erkeğin vuruşması. 3.bölümü zorla bitirdim.
--spoiler--

şu an dinlenen şarkının en güzel cümlesi

Bu hayat böyle mi geçecek? sevdalar içinde yana yana.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

01:44
https://youtu.be/OvjQ40wp4pk

grip

3 gündür yakamı bırakmayan illet hastalıktır. Olunduğu zaman bolca C vitamini tüketilmesi tavsiye edilir. Aniden geçeceği düşüncesine kapılıp abanırsın portakala ama me fayda umrunda bile olmaz onun..

sevgili bulunca yapılacak şeyler

sıkı sıkı sarılmak.

ferdi özbeğen

https://youtu.be/IOYBVAoz5Bs

Derdi olmayanı dertlendirir.

sigaranın son fırtını otobüsün içine üfleyen insan

üstü başı leş gibi kokan kişidir, otobüste sigara kullanmayan kişilerden bol bol beddua yer. siktirgit evinde iç sigaranı.

ikinci vatandaşlık verilse seçilecek ülke

ingiltere. açık ve net.

samuel adams boston lager

damakta mükemmel bir tat bırakan, yoğun bir aromaya sahip amerikan birasıdır.

bir perşembe günü "gideyim de şöyle güzel birkaç bira alayım" diye çıkıp en yakın migrosa atmıştım kendimi. uzun süredir içtiğim fix biram olan hoegaardaen'dan birkaç tane alıp sepete attım, dolapdaki diğer biralara bakarken birden yüzüme güldü "al beni, iç beni, diğerleri biraysa bana lütfen bira deme" diyordu adeta.. 2 tane aldım sepete attım, eve gelip hemen buzluğa yığdım biraları.. yeterince soğuduğunu düşündükten sonra hemen açtım içmeye başladım.. yıllardır hoegaardaen gibi hafif bir bira içen birisi olarak birkaç yudum aldıktan sorna "bu ne aq buna mı verdim ben o kadar parayı" dedim kendi kendime.. neyse aldık bir kere yarım bırakmak olmaz diyerekten devam ettim içmeye. aradan 10-15 dakika geçti "fena değilmiş lan aslında" diyerek ikinci şişeyi de açtım. biranın tadını yeni yeni alıyordum.. tadı gerçekten güzel gelmeye başlamıştı.. ikinci şişe çok çabuk bitmişti.. üçüncüsünü içmem gerekiyordu bu bira yıllardır aradığım ve bulamadığım bir şeydi gibiydi.. hemen saate baktım 23.30.. migros çoktan kapanmıştı.. bunun üzerine hoegaardaen'ları açmadım bile.. sabah olduğunda yaptığım ilk şey tekrar migrosa gidip 2 tane daha almak olmuştu..

türkiye'de üretimini efes pilsen yapmaktadır. Büyük Migros ve Carrefourlardan kolayca temin edilebilmekte, küçük tekellerde bulmak gayet zordur.

allahı ciddiye almamak

Allahın dinine inanıp koyduğu kuralları fazla takmamaktır.

(bkz: oruç tutmamak)
(bkz: namaz kılmamak)
(bkz: zekat vermemek)

bir kadın için çabalamayan erkek

sevmek istediği birisini değil sevgiyi arıyordur.

karışık kızartma

patates ağırlıktaysa sevindirir, kabak ağırlıktaysa üzer..

camiye gitmeme nedenleri

(bkz: Allahı ciddiye almamak)

gel demenin en güzel yolu

çok özledim.

aslında gel demekten çok daha fazlasıdır.