1. 1.
  2001 yılında yayımlanan Neil Gaiman kitabıdır. roman, modern ve klasik mitolojinin amerikan fantezisiyle harmanıdır. romanın tamamı sessiz ve gizemli bir kahraman olan shadow etrafında gelişir.
  1 ... wholen
 2. 2.
  dunya uzerinde okunabilecek en guzel kitap. bu nasil bir hayal gucudur. nasil bir zekanin urunudur insan gercekten sasiriyor.
  1 ... scurtel
 3. 3.
  burada ne yapiyorsun laura?
  -bir eş gelip kocasini goremezmi?
  -sen ölüsün.bu öğleden sonra cenazene gittim.normalde ölen insanlar mezarlarında kalırlar!
  1 ... scurtel
 4. 4.
  ithaki yayınevi tarafından yeniden basılmış.

  durmayın; alın, okuyun.
  ... gokte atam han ulgen
 5. 5.
  hbo tarafından dizi yapılması gündemdeymiş.
  2 ... piskopatdeli
 6. 6.
  kitapta toplumların geçmişten beri inanıp zamanla unuttukları mitolojik tanrılarla, günümüzün medya-teknolojik v.b. tanrılarının savaşı anlatılmaktadır. mitolojik tanrıların tarihçesini bilmeseniz bile kitap yine de akıcı ve sürükleyici diliyle alıp götürür insanı. ama yine de kitaba başlamadan önce bu tanrılara göz atarsanız okuma zevkini iki katına çıkarabilirsiniz.

  olay örgüsünün arasına yerleştirilmiş mini hikayeler vardır ki, sanırım bunlar arasından beni en çok etkileyen newyorkta taksicilik yapan bir cin hakkındadır.

  şu an için (isabetli bir kararla) dizisinin yapılacağı kesinleşmiş ve yapımcılarının arasında bir adet tom hankste bulunmakta. yamulmuyorsam dizi 6 sezon sürecek ve tek kitap diziye yetmeyeceği için neil geiman 2. kitabın hazırlıklarına başlamış durumda. şimdi iş 2013'ü beklemeye kaldı.

  http://www.imdb.com/title/tt1898069/

  kitapta yer alan tanrılar:

  http://frowl.org/gods/gods.html
  2 ... z smart
 7. 7.
  "Bir zamanlar birisi bana, bir an için herkesin sustuğu anlar olduğunu söylemişti, yalnızca her saatin yirmi geçe ve yirmi kalasında"

  Neil gaiman'ın başarısının sadece çizgiromanda olmadığının kanıtı kitaptır.

  Baştan uyarı: zaman zaman sert bir anlatımı var. Amerikalılara eleştirilerle dolu.
  ... krampus
 8. 8.
  neil gaiman'ın harikalar yarattığı romanıdır. ilişkiye girdiği adamları yavaş yavaş cinsel organından tamamen içine çekip bu şekilde genç kalan tanrıça'dan tutun da savaşçı/demirci tanrısı odin'e kadar bir sürü düşmüş, artık önemsenmeyen tanrıyı görürüz kitapta. hikaye çok akıcıdır, tüm neil gaiman romanlarında olduğu gibi. ayrıca burada anansiyi (mr. nancy) sever de doyamazsanız diye neil gaiman'ın bir başka romanı da vardır: anansi çocukları
  1 ... tsukky
 9. 9.
  fantastik ve gizem olarak dizi formatında çekilmesi gündemde olan neil gaiman'ın kitabıdır.

  işin içinde amerika ve tanrı var. dizi tutulabilir mi onu da bryan fuller'in zekasına bırakıyoruz.

  pilot bölümü yazdığı konusunda bilgiler var.
  1 ... kromozomcusizofren
 10. 10.
  ilk bölümü 30 nisan'da yayınlanacak dizi.

  american gods
  2 -1 ... jerry drake