bugün

entry'ler (62)

dine inanmayı neden bıraktınız

başlık gösteriyor ki sözlükte bir tane mantıklı sebeple dine inanmayı bırakan yokmuş. bence başlık yanlış olmuş zaten. herkes hangi dine neden inanmayı bıraktığını yazsın bence. zira verilen örneklere bakınca çıkılan dinin hangi din olduğu anlaşılmıyor. islamda olmayan şeyleri islama yamayıp sonra ondan çıktığınızda islamdan çıkmış olmuyorsunuz söyleyeyim. siz kendinizce bir din uydurup ondan çıkmış oluyorsunuz. herkes o uydurduğu dinin adını editlerse güzel olur. çünkü öne sürdüğünüz nedenleri kapsayan dinin adı islam değil.

zengin tecavüzcü olmaması

jeffrey epstein

Harvey Weinstein

Prens Andrew

bunlar sadece son yıllarda ortaya çıkan olaylar. birde bilmediklerimizi düşünün.

küçükçekmecede 5 yaşındaki çocuğa cinsel istismar

çocuğa cinsel istismarda bulunan insanlar kesinlikle idam edilmemeli. idam bu şerefsizler için en kolay ölüm olur. benim önerim tıp okuyan stajyer öğrenciler için canlı denek olarak kullanılsın. misal cerrah olacak öğrenciler sırayla böbreklerini taksın çıkarsın. ortopedi üzerine staj yapan öğrenciler için kemikleri kırılıp tedavi edilsin. hemşireler sabah akşam kan alıp kan nakli yapsın. 1 dk rahat yüzü görmesin. ölene kadar işlem yapılsın. boşuna yaşadı bari boşuna ölmesin. allah tüm bu durumdaki ailelere sabır versin.

hz muhammedi devrimci olarak görmek

doğrudur Hakkı getirdi batılı devirdi.

selamün aleyküm deyince mal mal bakan kişi

hayır komik olan selamün aleyküm duasını arapmıyız biz veya arapça bilmiyorum diyerek kullanmayanların 'selam' veya 'merhaba' dediğinde yine arapça hitap ettiğinin farkında olmaması.

uludağ sözlük dini inanç anket yoklaması

kafir cin tamda anketteki dinde sizi en çok rahatsız eden şey olan dinde olmayan şeyi din sanmaya canlı örnek olmuş. (din e dünya göre) 7 bin yıldır varmış. hristiyanların inandığı dine mi inanıyoruz biz?

uludağ sözlük dini inanç anket yoklaması

4. soru saçma olmuş. bir subliminal mesaj kokusu gibi. neden din ve bilimi ayrı gösteriyorsunuz? yada her ikisi diye bir seçenek koymuyorsunuz? anketi yapana bunu düzeltmesi çağrısı yapıyorum. din ve bilimi aynı anda seçiyorum.

göbeklitepenin daha eskileri neden açılmıyor

göbeklitepenin ibadethane olduğunu anlayamayan yazar beyanı. dini törenler yapılan yer bulup dinin çökeceğini sanan insanların boş kuruntularıdır.

burç fal hayırlısı enerji nazar

hurafenin 4 atlısı.

nevilevile neden silik yedi sorunsalı

hiç şaşırmadığım olay. evet.

sınava çalışıyor musun sorusuna verilecek cevaplar

hangi sınava?

intihar etmek cesaret midir korkaklık mı

intihar gibi büyük bir olayı 2 seçenekle kategorize etmek saçma. intihar eden insan birçok duygu içinde olabilir. ha bana sorarsanız ikisinden ziyade en çok aptallıktır.

bir soruyla din in çöküşü

https://www.youtube.com/watch?v=1gH_gCTA0J4

gerçekten cevap bulmak isteyenler zaman ayırıp izlerler umarım.

edit: paylaştıktan 2 dk sonra eksi yedi. soru soranların samimiyetleri ortada.

islam a arap dini demek

son peygamber arap diye allah'ın dini arap dini mi oluyor? islamda bir tek hz. muhammed mi peygamber? hz. isa, hz. musa, hz. yusuf arapmıydı? bu peygamberlere gelen kitaplar arapçamıydı? azcık düşünerek yorum yapın be. din allah'ın dini o bir sürü peygamber göndermiş en sonuncusu hz. muhammed sadece olay bu. bir türk olsaydı o zaman başka milletler neden türk diyecekti. siz arap milliyetçilerinin uydurduğu üstün arap portresini din sanmaya devam edin.

allah ın bakteri yaratmasının amacı

bunu bilseniz siz allah olurdunuz tövbe haşa. ulan yaratıcı olmadan yaratıcının kurallarını anlamaya çalışıp sonra doğal olarak anlayamadığı için yaratıcıya küsen insanlar var. siz bir bakteri yaratabiliyor musunuz? yok. biz yaratıcının her şeyi hikmetle bizim bilmediğimiz kendinin bildiği bir değer üzerine yarattığına inanıyoruz. bakterilerin şuan bize iyi veya kötü etkileri var mı? var. demek ki yaratıcı bir hüküm vermiş sen bunu anlayamıyorsan bu allahın şuçu mu? eee siz anlayamadığınız şeyleri neden argüman yapıyorsunuz kendinize?

erdoğan ı görünce çılgın atan teyze

genelleme yapmak cahilliktir. kadının yanındakiler bile şaşırmış tamam tamam diyorlar birde arkadaki adam en son deli gibi bir hareket yapıyor dikkat ederseniz. kadını savunduğum falan anlaşılmasın. bırak savunmayı ben böyle hareketler yapan, insana fazla değer atfeden insanlara müşrik bile derim ama bu salak üzerinden tüm türban takan kadınları aşağılamak cahil demek cahilliğin daniskasıdır. türban ve din yobazları gelmeden belirteyim dedim.

peygamberin öldürttüğü şair kab ibnü l eşref

kaynak sorularlaislamiyet... kaynak gtüm bile daha mantıklı. hadislere ayet muamelesi yapan adamları islam alimi sanan insanların dine bakışı.

trt belgesel su savaşları

su çıktığı an insanların sevinci gerçekten görülmeye değerdi. benimde duygularda bir şahlanma oldu. yardım meselesi benimde dikkatimi çekti ama sonuçta yardımın yanında bir belgesel çekimi olduğu için her işi kendileri yaptılar bence. format bence çok iyi böyle projelerin devamını dilerim.

barış hoşgörü ahlak ve insanlığın beşiği orta doğu

tevbe suresinin 5. ayeti paylaşılmış ama 4 ve 6 nedense yok? onları da okusunlar bir zahmet. kuranda Mümtehine Suresi 8. ayet varken http://www.kuranmeali.com...ma.php?sure=60&ayet=8 nasıl hala bu yorumlar yapılıyor? arkadaş hala aynı ezber lafları söylüyor ama isteyen aklını kullansın kitapta yazanlarla bu örnekler tutuyor mu baksınlar. seninle savaşmayana iyilikle adaletle yaklaşırken nasıl kafası kesilir anlatımı yapılıyor? bu teröristler peygamber mi? biz bunlara mı inanıyoruz? bu nasıl mantık? teröristler müslüman mı harbiden sizin gözünüzde? eğer öyle ise abd yi tebrik ederim adamların harbi planı işe yaramış. 3 5 beyni uyuşmuş teröriste 'allahu ekber' dedirterek böyle algı oluşturmuşlar vay be. zaten bunları hep geçtim bu mantıkla bakarsak saymaya gerek olmayan bir sürü ateist insanın yaptığı katliamlardan da ateizm sorumludur ve onu savunamazsınız o zaman. savunuyorsanız iki yüzlüsünüzdür. mantık bile kaldırmıyor bunu.

seçimin kaybedeni

omurga.